Autor Zpráva
Bob
Profil
Chtěl by jsem poradit, z kódování ISO jsem přešel na kódování UTF-8. V PHP úplně na začátku dám Header nastavit na UTF-8 a pak i to meta tagu toto kódování, ale když to zobrazím v prohlížeči IE nebo Firefox na localhostu, tak tam nejdou české znaky, zkoušel jsem to i na webhostingu ic.cz, ale tam se zobrazuje to samé, přitom mám v prohlížeči kódování nastaveno na to Unicode, tak nevím, kde je chyba. poraďte prosím
halogan
Profil
- změnit kódování souboru
- nastavit hlavicku v header
- nastavit metu
- zkontrolovat co si prohlizec prijmul (page info - FF)
Tomik
Profil
A v jakém to píšeš editoru? Ten editor musíš mít přepnutý do UTF-8. Pokud neznáš zkus PSPAD, vynikající český free editor ( www.pspad.com ).
Bob
Profil
Píšu to v Macromedia Dreamweaveru... nastaveny bych to tam měl mít, zkoušel jsem to
axiss
Profil *
kodovani utf-8 musis mit nastavene i v editoru, problem ale muze nastat, pokud mas jinak nastaveny regional options we windows, potom by se ti ty znaky mely ale "kazit" uz v editoru

dalsi problem muze nastat pokud mas v apache defaultne nastavenou jinou sadu, hledej v konfiguraku AddDefaultCharset, mozna tam mas natvrdo AddDefaultCharset ISO-8859-1 takze potom to zaremuj, das na zacatek jenom mrizku(#AddDefaultCharset ISO-8859-1), restartuj apache a pujde ti to
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0