Autor Zpráva
Carlik
Profil *
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jaký máte názor na Visty, a ještě mám otázku, prý je na Vistách nějak omezena možnost přehrávání vypalovaných nosičů, co o tom víte?? Případně kde se něco o Vistách dočíst, ve všech směrech... Dík
djlj
Profil
kde se něco o Vistách dočíst
Google nebo časopisy o počítačích, které to nudně omílají pořád dokola.
rhintin
Profil
rovnou ti řeknu že na vistach ultimate jedu,a vůbec nikomu bych nedoporučoval.mam procak 2,6Ghz ram 2gb a polovina her nejde problémy s dirctemX10 zvuk se seká atd.. spousty chyb.
Tomáš Hanus
Profil
Carlik
S Vistami bych pockal na druhy SP.
rhintin
Profil
proč na druhy on je už první nebo co já myslel že první vyjde až po novym roce.
souki
Profil
rhintin
Nutno ovšem dodat jaký procesor :) A taky jaké nesmysly běží na pozadí.
Mám je na notebooku a u na baterce (kdy jede procesor asi na 800MHz) se chovají vcelku svižně. Občas tuhnou grafické vychytávky jako je "šatník", ale co bych nechtěl, když mám 1GB ramky a otevřený asi milion věcí zároveň :)
rhintin
Profil
no nevim no ja mám normalní pc AMD Athlon 2,6Ghz 64bit,ale už od více lidí jsem slyšel že jim to na notebooku beží dobře,možná to bude tim že jedu na těch 32bitovejch.stejně lepší než xp prostě nejsou.
armin
Profil
rhintin: rovnou ti řeknu že na vistach ultimate jedu
možná to bude tim že jedu na těch 32bitovejch.stejně lepší než xp prostě nejsou

A neni jen tak zcela nahodou u tech ultimatu moznost downgrade na XP? :) Kdyz ti tak priserne nevyhovuji, tak proste je jednoduse zamen za XP. Ja jsem si koupil vista home premium 64, naprosta spokojenost, akorat ujetej a nekompatibilni flash mi obcas kousne komplet PC, ze pomuze jen reset cudlik. Ja tomu chapu ze MS chce protlacit i takovouto "nenasilnou" formou vlastni produkt na vektorovou grafiku, akorat by bohate stacilo kdyby se to kouslo tak ze ctrl+alt+del funguje a neprijdu o otevrene veci...
DoubleThink
Profil *
S Vistami bych pockal na druhy SP.
Žádný druhý SP ještě nebyl ohlášen a ten první by se měl spíš jmenovat RollUp, protože neobsahuje žádnou výraznou změnu - jen balík předchozích záplat plus lehké rozšíření ovladačů.

Já mám taky Vistu x86 na C2D 2GHz, 2GB RAM. Zatím s ní nebyly žádné problémy, všechny programy a hry zatím bez problému fungují. Pouze USB modem jsem musel nahradit síťovým, protože výrobce na vytváření nových ovladačů hodil bobek.
rhintin
Profil
no pokud by v tom kompu po downgradeu n XP s těch vist nezůstaly žádný soubory tak do toho půjdu.
Carlik
Profil *
A jak je to teda s těma filmama atp....?
quinux
Profil
rhintin
no pokud by v tom kompu po downgradeu n XP s těch vist nezůstaly žádný soubory tak do toho půjdu.
Tak to je celkem logické že nezůstane. Ten downgrade znamená novou čistou instalaci XP, nikoliv instalaci XP přes Vistu ;)
filip186
Profil
Visty taky moc nedoporučuju. Kámoš je měl na Sempronu 64 3000+, 1GB RAM a docela se to sekalo a navíc pak se to podělalo tak, že systém naběh a hned se restartoval. Takže s tím nic dělat nešlo :D a tak šly z PC do prčic. Ani na nich nejde skoro nic osekat, kdyby to šlo, tak asi 3/4 věcí zruším.
Tomáš Hanus
Profil
DoubleThink
Já to nemyslel ve smyslu, že se očekává, ale tím, jakou mám zkušenost. Vždyť stejně to bylo i s XP. Až po uvolnení SP2 to nabralo neskutečných obrátek a taky tím, kdy se přestali "rodit" hry na 98. Stejně to bude i s Vistama. Ve firmě downgradujeme více jak 80% počítačů, nikdo Vistám ještě nevěří. Já také ne.

filip186
Stačí vypnout Aero a ostatní animace a docílíš požadované rychlosti. ;)
filip186
Profil
Tomáš Hanus
To jsem vypnul ze všeho nejdřív a žádný zvýšení rychlosti se nekonalo.
souki
Profil
filip186
A co tam ten kámoš měl kromě vist? :) Neznačkovou ramku za bazaru? Špatný ovladače grafiky? C.racknutou utilitku pro spořič obrazovky?
Tomáš Hanus
Profil
filip186
Tak další věci. Aero je 3D viewer. Vista disponuje dalšími "zbytečnými" vizuálními nástroji.
Moje skušenosti jsou takové, že i na 1GB ramce a "relativně" slabém notebooku běží bez problémů. Co se týše rychlosti teda. S podporou to je něco jiného. Spousta věcí zatím nechodí.
Gekon
Profil
DoubleThink
Jaký máš USB modem? Už ho sice nemám, ale Sagem F@st 800 (od Telecomu) běhal bez problémů i na ovladačích z XPček.
Tomáš Hanus
Profil
Gekon
Ano to je pravda, nebo někdy fungují i ovladače na příbuzné modely, pro které na daném OS ovladač existuje.
filip186
Profil
souki
Měl značkovou RAMku z krámu, ovladač grafiky pro visty a jinak nic špatnýho. Ovladač na zvuk nešel, i když byl pro visty. Ale pak se to samo od sebe podělalo a už nešly vůbec. Zlatý XPčka a FreeBSD ;)
armin
Profil
Nejstabilnejsi byl MS Dos 6.22, uplne spickovy system, zadne updaty, zaplaty, nic. Ale ani se nedivim, protoze tam ani nic neslo delat. Si pamatuji na famozni prikaz (tusim v autoexec.bat to bylo):
mscdex.exe /d:mscd000 /l:r

To byl ovladac na mechaniku a ze bude pod pismenkem r :)

Vlastne asi ne, to bylo v config.sys, bo je to ovladac :)))
Tomáš Hanus
Profil
armin
:) tak tak. Co je jednoduché, na tom se "nedá" nic zkazit.
DoubleThink
Profil *
Jaký máš USB modem? Už ho sice nemám, ale Sagem F@st 800 (od Telecomu) běhal bez problémů i na ovladačích z XPček.
Siemens A-100

Někde jsem četl, že to byla limitovaná OEM série pro střední Evropu, Siemens jinak ADSL modemy vůbec nedělá. Ale v XP byl docela spolehlivý.
Jinak XP ovladače (i Vista od jiného výrobce) jsem zkoušel a nic.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0