Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím a prosím, zda někdo nevíte, čím může být způsobeno toto: poslal jsem firmě HTML e-mail se 2 obrázky (jeden je pozadí v *.jpg, druhý animovaný *.gif). Pro jistotu posílám i zdroják (bez hlavičky, v ní ale stejně nic důležitýho není).

<BODY bgColor="#000066" style="PADDING-RIGHT: 0px; PADDING-LEFT: 0px; PADDING-BOTTOM: 0px; MARGIN: 0px; WIDTH: 100%; PADDING-TOP: 0px; HEIGHT: 100%; TEXT-ALIGN: center">
<DIV style="BACKGROUND-IMAGE: url(http://atd..atd/background16.jpg); MARGIN: auto; WIDTH: 580px; HEIGHT: 400px; BACKGROUND-REPEAT: no-repeat">
<DIV style="MARGIN-TOP: 280px; MARGIN-LEFT: 218px" align="left">
<IMG src="http://atd..atd/projekty/work/pokus06.gif">
</DIV>
</DIV>
</BODY>

Poslán byl z mého Outlook Expesu 6 na Win 98, příjemce má Lotus Notes, tuším na XP-čkách.

Problém: obrázek na pozadí se příjemci vůbec nezobrazí, zatímco animovaný gif ano. Kromě toho se mu vedle gifu (vlevo) zobrazí onen gif jakoby znovu, ale je to jen orámovaný prostor a v něm popisek "pokus06.gif".

Ještě pro jistotu (kdyby to náhodou mohlo mít vliv - ale dost pochybuju) uvádím, že pozadí má asi 80kb, gif asi 50kb.

Je mi záhadou, že se zobrazí jeden obrázek a druhý ne. Vím, že se určitě dá v Lotus Notes vypnout či zapnout HTML zobrazení, ale v tomhle případě to z logiky věci vliv zřejmě nemá (předpokládám, že HTML je "zapnuto").
Tomáš Hanus
Profil
Mufna
Dobrý den,
ano, v systému Lotus Notes se HTML emaily zapnout dají. Do emailu můžete vložit obrázek jako přílohu nebo čístě do kódu.

Podle zkušeností vím, že emaily posílané z Outlooku Expressu do Lotus Notes celkem zlobí. Ať již zmiňovaná komprese přílohu pomocí win.dat.

Zde nevím, kde by mohl být problém. Lotus Notes spravuji, s velikostí obrázku problémy nejsou. Pokud se jeden zobrazil, druhý by měl také. Zkontroloval jste si adresy k obrázkům?

orámovaný prostor a v něm popisek "pokus06.gif"
Toto značí vložení obrázku jako přílohy. Takhle na dálku se těžko odhaduje. Na Lotus Notes bych ale chybu neschazoval. S HTML e-maily problémy nemají. Pro jistotu uveďte hlavičku.
orson
Profil
no obecne o mejlovych klientech by se dalo rict, ze jinak se chovaji k obrazkum vlozenym do textu (znackou <img>) a jinak k obrazkum na pozadi (ve stylech) - vetsinou ty obrazky na pozadi proste ignoruji.
Mufna
Profil
Tomas Hanus

Hlavičku nechávám tak, jak ji vyplivne Outlook Express, t.j.

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<HTML><HEAD>
<META http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=iso-8859-2">
<META content="MSHTML 6.00.2800.1106" name=GENERATOR>
<STYLE></STYLE>
</HEAD>

Obrázky samozřejmě nedávám jako přílohu, ale linkuju je (to je myslím ze zdrojáku jasné). Linky jsou OK a webserver, kde jsou umístěný, neměl v den odeslání žádný technický problémy.

Taky mě zaráží, že *.gif, který se načetl i zobrazil, měl ještě svého "dvojníka" v tom pouze orámovaném obrázku. A když už, tak bych očekával, že se náhledy obrázku zobrazí pod HTML mailem (jako je tomu např. na centrum.cz, tam když pošlu obrázkový HTML e-mal, tak se celý zobrazí a ještě dole pod linkou se zobrazí náhledy použitých obrázků - i když jsou linkovaný a nejsou součástí klasický přílohy. Mimochodem, tohle mi na centrum.cz docela vadí)


Orson

Vím, že se styly u HTML e-mailu mohou být problémy, ale co jsem se dosud dozvěděl, tak problémy spíš dělá uvedení stylopisu přímo v hlavičce zdrojáku (někteří pošt. klienti prý hlavičku "odříznou") - pokud se však použije přímý styl (jako v tomto případě), tak by problém snad být neměl.
Tomáš Hanus
Profil
Mufna
1) Hlavička vypadá dobře, až na malé nepřesnosti.

2) Každý poštovní klient má své výhody a nevýhody. Je celkem jasné, že online mail centra v podobě Centrumu či Seznamu si budou s HTML maily rozumět lépe. Avšak já jsem nikdy neměl problém s Lotus Notes ve spojení s HTML maily. Dokonce psaní HTML mailů v Lotus Notes je docela příjemná práce, neboť je zde editor HTML atributů.

3) Máte možnost se dostat do systému Lotus Notes? Zkusil bych nastavit formát zpráv UTF-8, ve kterém standardně odesílají maily Notesy. Ještě mě napadá, že mezí internetem a poštovním klientem LN je firewall, který může filtrovat poštu. Pokud se prohlídne zdrojový kód mailu v Lotus Notes, je stejný jako odeslaný v Outlooku?
Mufna
Profil
Tomáš Hanus

Tak jsem si nakonec pomohl (hlavní problém pro mě byl ten, že jsem měl zakázku na animované PF-ko do mailu, které mělo nejlépe chodit z firemního Lotusu). Bohužel, je to velká firma a k nastavením jakýchkoliv IT záležitostí se jen tak někdo nedostane ... a taky pro nějaké přenastavení čehokoliv je tam zřejmě potřeba různých lejster, schvalování atd. Takže jsme se nakonec dohodli, že to půjde mimo firemní poštovní systém.

Jinak zakopaný pes byl zřejmě v nějakém firewallu (jak jste naznačoval), resp. všimnul jsem si, že ten jejich Lotus při příchodu HTML pošty převádí všechny linkované obrázky na své vlastní obrázky a z HTML mailu vytváří de facto prostý mail s přílohami. Zkusil jsem to pak přeposlat zpátky ven, ale už z toho byl prostě jen obyčejný mail s přílohami, takže tudy cesta nevedla. Zkusil jsem taky jako uživatel napsat přímo v jejich Lotusu HTML kód (mimochodem byly s tím docela dost značný - a divný - problémy .... ale nakonec to vypadalo, že to "vzal") a poslat to ven, ale obrázky mi v tomto případě nedorazily vůbec - dokonce ani jako příloha .... prostě prázdný mail. Pro úplnost dodám, že obrázky byly do kódu vloženy opět linkem, který šel na webserver mimo firmu.

Takže tak .... jinak díky za pomoc ! Jen mě ještě napadá otázka, kterou jste si vlastně "naběhl" Vy: můžete prosím konkretizovat ty nepřesnosti v hlavičce z OE ? Takhle tu hlavičku Outlook Express přesně vyplivne, pokud bych ji změnil, tak si ji při odesílání stejně přepíše znovu tím svým. Kromě toho opravdu nevím, co je v ní špatně. Jediné co vím je to, že (zase sám OE) si dává uvozovky kam chce - občas je nechá, občas je prostě vyhodí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0