Autor Zpráva
Joker
Profil
Nevíte někdo, co se stalo zhruba před měsícem, že začal exodus uživatelů od IE6? Nebo nějak změnil TOPlist metodiku?
Zdá se, že IE6 za jediný měsíc ztratil přes 5 procentních bodů podílu. A ač se tu v létě někdo mou hláškou, že se Firefox alespoň na čas stane nejpoužívanějším prohlížečem, dobře bavil, teď to vypadá, že do měsíce to bude realita.
habendorf
Profil
Firmy utrácejí peníze na konci roku z daňových důvodů, nakupují nové mašiny s Vistama ... třeba.
Railbot
Profil
Joker
FF nejpoužívanější nikdy nebude, na to má MS příliš silnou pozici a jeho IE stále bude vést. Každopádně IE6 upadá stále, pomalu, ale jistě.
Joker
Profil
To by byla možnost, ale proč potom úměrně neroste podíl WinVista mezi operačními systémy?

Ne že by s tím IE6 o něco šlo, jenom mě to zaujalo :)
Joker
Profil
Railbot
Já to bral při rozdělení IE na IE6 a IE7... podle mě nemá cenu brát IE6 a IE7 jako jeden prohlížeč, když je mezi nimi z pohledu uživatele i z pohledu webdesignera snad větší rozdíl, než mezi Operou a Firefoxem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Ten exodus u šestky je vyvážen strmým nárůstem u sedmičky. V nových instalačkách Exploreru 7 už není ověření pravosti Windows.
habendorf
Profil
V nových instalačkách Exploreru 7 už není ověření pravosti Windows.

Fakt? Tak tím je to asi jasné :o)
Joker
Profil
Chamurappi
Asi to tak bude... ale je zvláštní, že ten IE7 bez WGA byl už předtím, pak více než měsíc se nic nedělo a pak najednou...

Ten exodus u šestky je vyvážen strmým nárůstem u sedmičky.
Ne úplně, něco mu stále ukusuje Firefox a Opera si stále roste svým pomalým tempem.
Joker
Profil
A je to... První týden po nějakých pěti letech, kdy IE6 nebyl nejpoužívanější prohlížeč.
Railbot
Profil
Joker
Pořád má většinu :)
babca
Profil *
Už to začíná bejt zajímavý... IE6 nám klesl na třetí příčku!

http://www.toplist.cz/stat/?a=history&type=1 - týden 11/08

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0