« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Miloš
Profil
Joker
Se souborovým manažerem typu TCMD jsem schopný dělat stejné operace rychleji a efektivněji, než s Průzkumníkem
Nadto jsem s TCMD schopen dělat operace, které jsou v Průzkumníkovi buď natolik neefektivní, že by bylo snazší si na to někoho najmout, nebo jsou vůbec neproveditelné.
DoubleThink
Profil *
A k čemu je tedy ta základní plocha určená?
K práci. K dočasnému odložení rozpracovaných dokumentů a stažených souborů. Když práce skončí, smažu nepotřebné mezikroky a výsledek archivuji do příslušného adresáře. Veř, že v některých dnech mám plochu naplněnou odshora dolů soubory, další den je prázdná.

Nejsou.
Jsou. Programy, které často používáš jsou v seznamu častých programů (hned po rozbalení Startu). A Winamp tam mám explicitně nastavený ručně, aby tam byl vždy. Takovýchto odkazů se tam vejde cca 20 (40 u malých ikon). To je víc než dost. Další programy spouštím tak, že napíšu první tři písmenka do vyhledávání a enter.
H13
Profil
Dobře, tak si to zrekapituluju:

XP s vypnutím 'modrého tématu' jsem používal na 128 MB RAM
XP s 'modrým tematem' používám na 256 MB RAM
Vista na 2GB RAM s Dual Core má shruba stejnou dobu spuštění nějakého programu (subjektivní pocit, možná jsem narazil jen na přeplácanou vistu nebo nevím) a přidaná hodnota (z této diskuze):

- větší náhled fotek v průzkumníkovi
- vyhledávácí pole pro programy v nabídce 'start'
- vkusné a hezké efekty
- office 2007 - odvážné přerozdělení a zikonizování funkcí

No, zřejmě nestárnu tak rychle jak jsem si myslel, možná jsem jen více konzervativnější a situací, při kterých bych někomu 'zlámal pracky', když mi kopíruje soubor na flash nikoliv stisknutím klávesy F5 v commanderovi, ale podívá se na plochu, kde má uložený nikoliv odkaz na soubor, ale celý soubor, stiskne pravé tlačítko myši, vybere kopírovat, otevře průzkumníka, najde flash a zde zmáčkne pravým tlačítkem a vybere vložit, přibude ...
souki
Profil
Joker
Jo, efekt to určitě má: vzniká v tom chaos a pokud se k těm datům potřebujete dostat pod jiným účtem, máte prostě smůlu.
To je právě omyl. Jaký je rozumný důvod dostávat se k tomu pod jiným účtem? Pokud mám fotky, které chci sdílet i s jinýmúčtem, tak je označím jako veřejné, nebo jim prostě nastavím sdílení (dvě kliknutí). Přece nemá logiku, aby si uživatelé do těchto složek vzájemně lezli. A hlavně pokud je používáš, tak je máš vždycky blízko. Když děláš něoc s obrázkem, tak se ti rovnou všude nabízí obrázkové složky atd....

ad Start) v XPčkách to začalo a ve vistách už je to dotažené k dokonalosti. Často spouštěné programy se mi přesouvají do levé části. Obrázky atd mám v pravé na kliknutí. Jiné programy používám minimálně, takže mě neotravují a když je chci, tak si je vykliknu. Takže když chci spustit winamp, tak ho nikde nehledám :) Spouštím ho často, tak je ve startu hned po ruce. Akorát by sy ty programy mohly řadit obráceně - častěji používané dolů. Bylo by to rychlejší.

ad TTCMD) nikdy jsem nepochopil jejich uživatele :) To je jako s mirandou - člověk to týden nastavuje, aby pak měl to samé, co má v systému impilictně a hlavně hezčí :) Používám ho jenom na FTP. Tam se dělají pořád ty samé úkony a ty jsou v TTCMD rychlejší. A hlavně - když mám FTP připojené jako další disk ve win, tak pořád zapomínám, že je to FTP, páč to vypadá stejně jako disk :o)

Shrnutí: všechno je to o logice práce. Zda chcete nástroj pro práci využívat, nebo ho nustále nějak přizpůsobovat a vymýšlet už vymyšlené.

P.S.: Používáte někdo ve vistách "šatníkové" přepínání oken? Já jenom, když něco předvádím klientovi :o)
Mastodont
Profil
souki
Kde prosím je v GUI Windows implicitně porovnávání obsahu dvou složek nebo porovnání obsahu souborů? Rozdělování/slučování velkých souborů? Multi-rename? Používám běžně a často.
souki
Profil
Mastodont
Kolik promile uživatelů tohle používá? :) Pokud ano, tak jim na to stačí Revize v office :)
Mastodont
Profil
Revize v Office stačí jen na jednu z těch věcí a to ještě jen na určitý typ souborů.
Mastodont
Profil
Jo a samozřejmě skákání ve složkách pomocí Ctlr+D, to Win budou mít taky asi za 20 let ...
Joker
Profil
souki
Jaký je rozumný důvod dostávat se k tomu pod jiným účtem?
Ehm, jasně, pokud celá rodina dělá na počítači pod Administratorem, tak důvod není. Ale někde má každý svůj vlastní účet a připadá mi daleko lepší mít třeba fotky na jednom místě, kam mohou všichni, než aby je měl v jedné kopii každý ve svém documents and settings.

Přece nemá logiku, aby si uživatelé do těchto složek vzájemně lezli.
Nemá? Já to teda vidím obráceně- typicky je u většiny dat v počítači žádoucí přístup pro všechny uživatele toho daného počítače. Pro malou část dat je žádoucí přístup i přes síť (od toho je sdílení) a pro malou část soukromých dat je žádoucí přístup jen pro jediného uživatele.

Pokud mám fotky, které chci sdílet i s jinýmúčtem, tak je označím jako veřejné, nebo jim prostě nastavím sdílení (dvě kliknutí)
Tam je drobná nuance mezi tím, že fotky zpřístupním dalším členům rodiny a že fotky zpřístupním dalším 50 vesměs neznámým lidem, kteří jsou ve stejné síti :-)
Prostě: Ve sdílených adresářích jsou data přístupná lidem "zvenku". V mých dokumentech jsou soukromá data jen pro mě. Zbývá asi tak 95% dat, která nepatří ani do jedné kategorie, a která dávám jinam.

Často spouštěné programy se mi přesouvají do levé části.
Jenže právě to je mi na nic. Kvůli často spouštěným programům přece nebudu otevírat Start, ty mám v Rychlém spuštění. Start potřebuju kvůli těm méně často spouštěným programům, takže ty často spouštěné tam spíš překážejí.
Dál se přiznám, že výběr naposledy otevřených dokumentů mi zůstává dodnes záhadou. Dokument, se kterým pracuju skoro denně tam třeba není, zato je tam film, na který kouknu jednou anebo dva zástupci z nabídky Start. Ale možná je to moje chyba, asi nepoužívám počítač podle představ lidí z Redmondu :)

ad TCMD: moje kritérium jsem napsal- používám to, s čím jsem schopný pracovat rychleji a efektivněji.
ohledně nastavení: no prosím, zrovna u jmenovaných bych řekl pravý opak- že co se týká rychlosti a jednoduchosti nastavení, vítězí na celé čáře.
Řekl bych, že instalaci TCMD a Mirandy včetně kompletního nastavení (tzn. překopírování adresářů a vytvoření zástupců v Rychlém spuštění) bych stihl rychleji, než bych se v Icq vůbec proklikal ke spuštění instalace.
Vtip je v tom, že zrovna u těchhle programů se to nastavení dělá jen jednou a pak už se jenom přenáší.
souki
Profil
Joker
ad fotky) společné fotky do společné fotky nebo nastavit u tatínka jednu podložku obrázků jako veřejnou. Hotovo

ad veřejnost dat) jaká data máš na mysli? Já nevidím důvod, aby někdo mohl číst moje dokumenty. Hudbu a podobně obvykle opět vlastní atd. Ale zase je zde možnost toho sdílení.

ad start) v rychlém spuštění mám 4 ikonky (2+2 nad sebou) a více by mi zkracovalo nabouchaný hlavní panel :)
Poslední dokumenty používám taktéž jen velmi zřídka :)

ad miranda) já to porovnávám spíš s MSN :) Než u mirandy vymyslíš jak poslat soubor, tak posílání ztratí důvod. V MSN chytnu a přetáhnu... A o tom to je - chci to používat a ne nastavovat nebo nedej bože přemýšlet
Miloš
Profil
Mastodont: Kde prosím je v GUI Windows implicitně porovnávání obsahu dvou složek nebo porovnání obsahu souborů? Rozdělování/slučování velkých souborů? Multi-rename? Používám běžně a často.
souki: Kolik promile uživatelů tohle používá? :) Pokud ano, tak jim na to stačí Revize v office :)
1) Soubory podle obsahu porovnávám; ne snad každý den, ale poměrně často.
2) Multi-rename využívám velmi často.
3) Nevím, co to jsou Revize v office a nevím, proč bych si měl kvůli těmto operacím office pořizovat.
4) Nadto mám v jednom commanderu taby, některé si i zamykám
5) Nadto mám v commanderu jednotlivé typy souborů (i podle jména, nejen podle přípony) označené barevně
6) Nadto mohu – přestože si nechám zobrazovat skryté a systémové, nechat nezobrazovat libovolné soubory/adresáře („blacklist“) – jako je koš (který jsem nikdy nepoužíval) nebo System Volume Information, na který se nechci koukat.
7) Nadto pracuji jako s adresářem nejen se zip-archivy, ale i rar, tgz nebo iso
8) atd. atd.
souki
Profil
Miloš
Zrovna nad skrytými soubory jsem se včera zamýšlel. Ve všech verzích jsem si je nechával zobrazovat. Až ted ve vistách sem všechno nechal defaultně - tedy i skryté soubory. Včera jsem si je nějak omylem odkryl... Jak mě bylo dobře, když jsem je neviděl. Že jsou skryté má svůj důvod. Nepotřebuji mít pocit absolutní nadvlády na PC, takže je skryté zase nechám. Podobné je to se zobrazením přípony. Jediný důvod proč ji mám ted zobrazenou je to, že občas potřebuji měnit SUB na SRT a ve win bohužel nijak rozumně nejde. Má to ale opět svůj důvod. Vidět příponu je přeci zcela nadbytečná informace. Koukám na filmy a může mi být upřímně jedno, jestli je to avi nebo mpeg. Stejně to otevře stejný program.
Joker
Profil
souki
společné fotky do společné fotky nebo nastavit u tatínka jednu podložku obrázků jako veřejnou. Hotovo
...oproti "nedělat nic" je to pořád hodně :-) Hlavně proč dávat data "pro všechny" do svého soukromého adresáře?
Pak taťka to sice má třeba jako "obrázky\fotky\dovolená" (tzn. oproti D:\fotky\dovolená ušetří jedno kliknutí), zato v horším případě nikdo jiný z rodiny vůbec nebude tušit, jak se k tomu doklikat.

Stručně řečeno mi přijde mnohem jednodušší a bezpečnější si vytvořit adresář jinde, než si hrát s nastavením sdílení a přístupových práv.
Nehledě na to, že třeba já se s tím sdílením setkávám s takovými legráckami, jako že adresář je sice sdílený, ale XP pro přístup k němu vyžadují login a nefunguje ani jeden z účtů vytvořených na daném počítači.

ad Miranda: Njn, Microsoftí věci mají prostě tu výhodu, že je MS nacpe přímo do Windows a leckdy se jich ani nedá zbavit. Nicméně zrovna v tomhle případě bude rychlejší si nakopírovat nastavenou Mirandu i s profilem, než nastavit přihlašovací údaje v MSN.
Ad posílání souborů: No a v Mirandě se to prostě dělá obráceně: vezmu kecací okno, kliknu na "Soubor" a vyberu soubor. Nepřipadá mi to tak komplikované.

chci to používat a ne nastavovat nebo nedej bože přemýšlet
Ale přesně takový mi přijde TCMD nebo Miranda- na začátku věnuju deset minut nastavení a potom už jenom používám. Při upgradu, přeinstalaci, přenesení na jiný počítač apod. už se nastavením znovu nezabývám, jen použiju to existující.

Podle mého názoru jádro spočívá v něčem jiném: že jste na MSN a Průzkumníka jednoduše zvyklý ;-) Mně taky u programů které neznám většinou připadá, že se s nimi dělá hůř, než s těmi, které znám ;-)
Miloš
Profil
souki
Možná to jsou nadbytečné informace, ale dost mě rozčiluje, když jsem o ně připraven.
Nebo ty skryté – když mažu nějaký adresář a on mi vříská, že není prázdný a on prázdný je … nebo není? Nojo, on je tam desktop.ini

A ty barvičky – užívám je už pár let a nemůžu si to vynachválit:
djlj
Profil
Než u mirandy vymyslíš jak poslat soubor, tak posílání ztratí důvod. V MSN chytnu a přetáhnu... A o tom to je - chci to používat a ne nastavovat nebo nedej bože přemýšlet
No jo, u Mirandy je to fakt složitý: chytnu a přetáhnu, nebo kliknu pravým a vyberu kontakt, aniž bych měl otevřený konversační okno. Fakt složitost :D.
http://megaupload.cz/images/miranda.png
H13
Profil
Miloš
Kromě pozadí jsem na tom stejně, ale vysvětluj někomu, že klávesnice je rychlejší než myš, a že oko jde přímo za konkrétní barvou (nevyužívání barev je pro mě jako programovat a nemít barevně rozděleny názvy funkcí, řetězce, proměnné, ...)
souki
Profil
djlj
funguje ti to i za proxynou? na miradndu, icq 5,6 i qipa?

Miloš
Že mažu neprázdný adresář mi naposled nadával DOS :o)
Já bych takhle barvičky používat nemohl. Já chodím po ikonkách. Koncovka a datum změny nebo nedejbože atributy jsou pro mě druhořadé informace. Když je ale potřebuji, tak si na soubor najedu myškou.

Aby nedošlo k omylu - nijak tenhle způsob neodsuzuji. Jenom se na to dívám průměrnějším pohledem :)
Miloš
Profil
souki
Že mažu neprázdný adresář mi naposled nadával DOS :o)
Tak to já Commander vřískat nechám, protože jsem nikdy nepoužíval koš (nikdy mi nepřirostl k srdci) – když mažu, tak doopravdy ;-)
Tak občas smažu něco, co jsem nechtěl, jednou to bylo asi giga textů – práce za několik let, ale nezpanikařil jsem a příslušným udělátkem jsem vše opravil.
djlj
Profil
souki
Jo, proč by nemělo?… Posílám komukoliv.
Timy
Profil
Nové verze už posílání souborů zvládají, u starších verzí to prakticky vůbec nešlo (nebo se něco změnilo v ICQ protokolu nebo či já vím, každopádně nějaký čas zpátky fungoval bez problémů tak možná přenos z mirandy do mirandy…).

H13
…ale vysvětluj někomu, že klávesnice je rychlejší než myš…
Tak to rozhodně není, respektive záleží na případu. Zrovna u procházení složek je myš (alespoň v mém podání) rozhodně rychlejší. Klávesnice mi přijde rychlejší jen při používání klávesových zkratek.
Manq
Profil
MSN chytnu a přetáhnu...
U Mirandy je to to samé.
Miloš
Profil
Timy
Protože s TCMD (a jeho předchůdci) pracuju už řadu let, pak znám inkrementální vyhledávání Alt+písmeno… stejně intuitivně, jako třeba stupnice s křížkama nebo datum svého narození.
Když budeš datlovat dvěma prsty, můžeš dosáhnout obdivuhodné rychlosti, ale nikdy ne takové, jako se stejným úsilím prsty deseti. Stejně tak můžeš v průzkumníkovi pracovat rychle s myší, ale nepovažuji to za efektivně využité úsilí.
Timy
Profil
Miloš
Mně obvykle stačí pohled na složky, když je jich tam víc, pomůžu si stisknutím písmene, což mě hodí na první soubor začínající na to písmeno. Když je jich tam extra hodně, můžu si nastavit zobrazování po skupin písmen, takže budu mít písmeno A a podtím složky začínající na písmeno A.

U TC je dobré, že třeba můžu začít psát název složky/souboru, odentruju a jsem v jiné složce/otevřu soubor. Tohle by třeba i bylo fajn, kdybych uměl spolehlivě psát bez koukání na klávesnici. Což neumím. Takže by se mi stávalo, že bych se často překlepával a efektivita je ta tam. Stejně tak je pro mě otravné nacvakat název – kouknour jestli to sedí – odentrovat – nacvakat název – kouknour jestli to sedí – odentrovat – … Ale souhlasím, že když umíš psát rychle, bez chyb a bez koukání na obrazovku, bude to rychlejší.

Další věc je, že v Exploreru mám odkazy na složky hezky přehledně v levém sloupečku. V TC je mám dané jako malé ikonky… kdesi ve změti dalších desítek podobných ikon… Navíc tam nemám žádné popisky, což je pro mě dost frustrující (snad to jde změnit a zpřehlednit, to nevím). (edit:) Ještě jsem zapomněl, že ve Vistě už je namísto normálního adresního řádku klikací adresní řádek. Tedy když jsem ve složce Timy/hudba/čertůf punk a chci se dostat do složky Timy/, stačí nahoře kliknout na Timy. Dosti návykové.

…a hlavně Explorer nestojí tisícovku ;-).
Mastodont
Profil
Timy
Socko :-))
thingwath
Profil
Timy
Hm. Už. Tohle kdysi dávno (jako fakt dávno, řádově roky to budou) přidali do Gnomího fileselectoru a půlka lidí se s tím ještě doteď nesmířila a chce autory zabít... (ne jenom proto, ale mimo jiné za to)
Timy
Profil
thingwath
A víš, že je mi to úplně (jako fakt úplně) jedno? :-)
thingwath
Profil
Jo, to je možný. Jenom mě tam tak jako pobavilo to už, že to vypadá jako by na to všichni čekali kdy už to konečně bude, a přitom jinde to vede málem k válkám, jestli to tam být má nebo ne.
zimmi
Profil
djlj: Jak jsi integroval odesílání souborů do kontextového menu? :-O
djlj
Profil
zimmi
Musíš Mirandu nainstalovat instralátorem. Určitě ale někde bude ke stažení jen samostatný soubor, který importuje potřebné klíče do registru.
Str4wberry
Profil
Odpovídám djlj:
„Musíš Mirandu nainstalovat instralátorem.“
Určitě? Já měl zato, že se jedná o plugin shlext.dll, který ale v základní instalaci není.
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0