Autor Zpráva
joe
Profil *
Našel jsem si na internetu ke stažení ikony, které jsou určené jenom pro
nekomerční webové stránky. Otázka zní, co to komerční stránky jsou
Jsou komerční stránky i ty, kde mám „jen“ reklamu, mohu tyto ikony tedy použít
nebo ne?

Odpovědi typu: „Není to jedno?“ radši ani nepište.


----
Editace Mistrem: Úprava titulku.
Joker
Profil
Něco takového se tu nedávno řešilo.

Tuším se došlo k tomu, že to není jasné :-)
Railbot
Profil
Můj názor je takový, že i stránky s pouhou reklamou jsou komerční, jelikož prodávají a vydělávají. Není žádný rozdíl mezi e-shopem a blogem, kde je reklama. Oboje něco prodává a cíl je vydělávat. Takže význam "nekomerční" je snad jasný.
joe
Profil *
Railbot
Nejsem si jist, protože mezi například mezi zmiňovaným e-shopem a blogem s reklamou vidím dost zásadní rozdíl... Bohužel nevím jak mám kontaktovat autora.
Mistr
Profil
Railbot
Otázkou je, zda je to reklama vydělávající mne (Google AdWords apod.) či reklama vydělávající provozovateli hostingu (například www.wz.cz apod.) a já z ní krom freewebhostingu nic nemám.
joe
Profil *
Reklamou jsem myslel systémy jako je GA, tedy vydělávající mě.
Mistr
Profil
joe
Reklamou jsem myslel systémy jako je GA, tedy vydělávající mě.
Pak je má předchozí úvaha bezpředmětná.
Timy
Profil
joe
„Nejsem si jist, protože mezi například mezi zmiňovaným e-shopem a blogem s reklamou vidím dost zásadní rozdíl...“
On v tom zase tak velký rozdíl není – eshop je určitě komerční, to je jasné. Blog, na kterém je reklama, je IMHO taky komerční, protože to můžeme brát třeba jako takový malý zpravodajský server. Třeba aktualne.cz žije jenom z reklamy (dejme tomu, neznám jejich byznys plán…) a taky bychom asi jen těžko řekli, že je to nekomerční web…
habendorf
Profil
Mistr
Pak je má předchozí úvaha bezpředmětná.
Myslím, že je bezpředmětná tak jako tak. Otázka zní komerční/nekomerční, ne "komerční pro koho".
Petr Tichý
Profil
"mezi zmiňovaným e-shopem a blogem s reklamou vidím dost zásadní rozdíl"
Rozdíl v tom zcela jistě je. Nicméně obojí je již za "hranicí" komerčnosti. Blog kousek, e-shop daleko. Obojí je komerční záležitost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0