Autor Zpráva
Ghosting
Profil
Zdravím,
už delší dobu dumám nad tím jestli není náhodou služba Whois FREE, kterou nabizi banán.cz jenom tahání za fusekli.
Citace z webu

Při registraci domény uvádíte osobní informace: Jméno, příjmení, bydliště, telefon aj. Tyto informace jsou po registraci domény v centrálním registru veřejně dostupné a je možné tak vaši osobu veřejně spojit s provozem domény.

S využitím služby WHOIS FREE během registrace (zaškrnutím volitelné položky ve formuláři) je doména zaregistrována na naši společnost a u domény je uveden pouze Váš email - pro možnost manipulace s doménou z vaší strany. Provoz domény je tak anonymní.


Cena balíčku: 150 Kč (jednorázově)


To je hezké, ale když to tak vezmu, tak kdybych při registraci u jiného registrátora uvedl mylné inforamce tak to vyjde na stejno ne? Navíc nevím, jestli ten můj uvedený mail, u bananu, vezme i nic.cz při změně registrátora.
Mike8748
Profil
mam dve domeny od forpsi, jmeno sem tam nechtel, tak sem jim napsal ze to chci zmenit, a tak tam mam vymysleny udaje

nevim proc bych za to mel platit extra

a navic, kdyz je domena registrovana na banana, tak ti ji muze kdykoliv slohnout
Ghosting
Profil
a navic, kdyz je domena registrovana na banana, tak ti ji muze kdykoliv slohnout
no nei to pravda. Ja mam 2 domeny u station.cz a registratora pomalu ani neznam (ani nemuzu nahlizet di nastaveni DNS , zaznamu a pod) a od nic.cz mi prisel mail ze mam zaregistrovanou tu a tu domenu. Defacto muzu zmenit registratora kdy chci a stationu se nemusim ani ptat.
Mike8748
Profil
Ghosting
by ses docela divil
to ze mas kontaktni email od domeny (pouzivanej pro potvrzeni prevodu,...) jeste neznamena ze ti domenu nikdo neukradne
a v pripade generickych domen zadnej email od NICu nedostanes
Ghosting
Profil
Zkus mi schvalne slohnout domenu www.letysmety.com (je regla na mě) . Určo mi přijde mail s linkem pro zmenu registratora.
Joker
Profil
Ghosting
Teoreticky: důležité je, na koho je doména registrovaná, ten s ní může nakládat. A je nějaký problém jako vlastník domény (ten, na koho je registrovaná) podat žádost o změnu kontaktního e-mailu?

Mike8748
jmeno sem tam nechtel, tak sem jim napsal ze to chci zmenit, a tak tam mam vymysleny udaje
Když jsme u toho- s trochou štěstí či známostí u CZ.NIC by si šlo takovou doménu přivlastnit- nechat registraci zrušit kvůli porušení podmínek a vzápětí doménu registrovat na sebe.
Docela se divím, že při všech těch spekulantech a tak to někdo nezkusí...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0