Autor Zpráva
Glad
Dobrý den, tímto vláknem bych chtěl poprosit všechny, co mají jiste zkušenosti s pohovory, nebo výběrovým řízením (případně i zaměstnavatelů) při nástupu do zaměstnání.
Jde především o pozici, grafik, html a css kóder. Zajímalo by mě, jakým platem se dá člověk bez nějaké větší praxe ohodnotit na těchto pozicích. Na co by se měl připravit. A zkrátka jaké špeky ho můžou při výběrovém řízení a nástupu potkat.

děkuji všem zůčastněným.
quinux
Glad
Dnes se již asi každý zaměstnavatel ptá na to jaký si představuješ plat, takže by ses měl umět ohodnotit. Samozřejmě v takovou chvíli hraje asi hlavní roli psychologie umět odhadnout lidi a neříct si moc a nebo zase málo ;)

Při pohovorech mohou vzniknout "špeky" v podobě nesmyslných otázek např.: tvůj dlouholetý kolega a kamarád, se kterým chodíš na pivo něco ve firmě ukradne: co uděláš? (takovou otázku jsem kdysi opravdu dostal)
Jinak pravděpodobně na tebe budou asi čekat nějaké ty testy a to buď praktické (dostaneš něco udělat) nebo teoretické (dostaneš papíry a budeš odpovídat na otázky)
Joker
Glad
Hodně to záleží na té konkrétní firmě.
Ale nějaký test na HTML/CSS je docela pravděpodobný. Některé firmy (spíš takové ty nadnárodní) dělají i jakési psychotesty a podobně, ale řekl bych, že to je asi spíš u analytiků.
Glad
o to právě jde, neříct moc ani málo, zajímalo by mě nějaké pohodlné rozmezí v případě že jsem jako zaměstnanec na plný úvazek dá se říct zelenáč. Zkuste mi poradit, plácnout vod boku, dá se o tom polemizovat.
A druhá věc jsou teda ty testy. I když si myslím, že jsem v grafice i v kódování na dobré cestě, neznám určitě uplně všechno, lecos mě ještě překvapí, a spousta věcí se dá dělat jinak/jednodušeji. A tak spoléhám i na to že stejně takovou spoustu věcí se naučím dále v praxi. stejně tak se i kódování mění podle letních a zimních trendů. Takže při těch testech (otázkových, praktických) se dají očekávat i jisté nechutnosti? v podobě odkazu v odkazu otočeného o 64stupnů a aby při rozkliku začal pracovat kávovar a bez sebemenšího lagu uvařil dvouma kostkama oslazené preso? Nebo jde spíše o zjištění zda nejsem zabržděný v tabulkách, ale dokážu splácat validní, sématicky přehledný, optimalizovaný web.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: