Autor Zpráva
kralik
Profil *
Zdravím, už dlouhou dobu se poohlížím nad nějakým notebookem, ale stále se rozhoduji, který si koupit. Rád bych uvítal Vaše zkušenosti s výrobci a zajímalo by mě pár věcí. Četl jsem tu zde na tomto skvělém fóru jeden topic, z něho jsem zaznamenal následující.

ACER NE
FSM jsou plastové laciné hračky

No a IBM se mi nelíbí, poohlížel jsem se po HP, SONY (vysoká cena, takže odpadá tato možnost), TOSHIBA. Okolo těchto značek bych rád věděl víc. Prý na Toshibách je velmi lesklý display a jsou tam blbé úhly. Když jsem viděl HP ve vitríně, byl to krásný pohled, líbí se mi, je to zatím můj primární idol, ovšem zajímá mě taky odolnost notebooku, zda panty nejsou z plastu, zda šasi vydrží, mám takový pocit, že kdybych vzal notebook do jedné ruky tak se mi urve, zvláště u těch velkých :D

Děkuji všem za nějaký příspěvek k tématu...
kralik
Profil *
Jinak cena notebooku kterou do něho chci vrazit je mírně nad hranici 20 000,-Kč. Uvítám i recenze, či dobré tipy.
Petr Tichý
Profil
Podle mého jsou takovéto generalizace a zobecňování nevhodné.
Filips
Profil
No tak pokud by sis něco málo připlatil tak bych šel do Asusu. To jsou celkem hodně dobré mašinky. Já osobně jej nemám, ale můj známý a spolupracovník ho má a je to fakt dobrý noťas. Bohužel ceny jsou trochu vyšší.
kralik
Profil *
Filips
Asusy se mi zase tak moc nelíbí a to je právě to, jinak bych určo bral ASUS.

Petr Tichý
Podle mě je zase dobré získat nové zkušenosti ;)
Mike8748
Profil
kralik
vyjadreni "vyrobce (vas neoblibeny vyrobce) ma vyrobky na (vase oblibena nadavka)" neni zkusenost, to je akorat blbost
kdyz uz neco ne, bylo by dobry rict proc ne
taky by bylo dobry rict co od toho notebooku ocekavas (hry, prace, ... ? )

a mas neco proti Dellu ?
habendorf
Profil
ACER NE
To jsou jen takový blbý kecy. To máš jako s autama - někteří chytráci říkají "Japonec až na konec". Po zkušenosti s Nissanem jsem si koupil Nissana znovu a na japonský auťáky nedám dopustit.

TOSHIBA. Okolo těchto značek bych rád věděl víc.
Toshiby jsem měl postupně tři a zcela zodpovědně můžu říct, že to jsou vynikající NB (Satelite).
armin
Profil
habendorf: Naprosto souhlasim. Treba znam cloveka, ktery jede hezky od fiat uno, pres punto, bravo az po stilo. Proste mu fiatka vyhovuje po vsech smerech. Taky znam cloveka co byl s fiatem vice v servisu nez na ceste a uz v zivote fiata nechce videt.
Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze nejlepsi kousky jsou IBM a Dell. Toshiby jsou taky vyborne, poslednich par let jsem naprosto spokojen s acerama. Dokonce acer je nejprodavanejsi znacka v cele EU pokud se nepletu a ma nejvetsi servisni sit.
Vim jake je to vybirat pc, kolik lidi tolik nazoru, kazdy ti rekne / doporuci neco zcela jineho a nakonec si poridis nadprumerne vykonny desktop misto notebooka :)
Filips
Profil
S těma acerema je to údajně tak že je to nejlepší noťas pro studenty (třeba). Vynikající poměr cena/výkon
Glad
Profil
Již nějakej ten rok jsem prodával notebuky, co se týče Aceru, lidi je moc podceňují, poměr cena výkon servis jsou to za ty peníze slušné notebuky, servis v Brně (za chvíli hlavním městě čr :) my na tom zapracujem)
pokud chceš dvouňadrový procesor, doporučoval bych si trošku připlatit a investovat do Asusu, dellu, lenovo. za 27.5 seženeš špičkovej stroj, 2gb ram, 120 hdd, 512 grafika, 2 jádra. co se týče hdd, tak dva a pulky do notebuku jsou 2x dražší než klasický proto nehledej notebuk s velkým hardiskem, plácnul by ses přes kapsu, raději si k tomu pořiď externí hdd s rámečkem, při dnešní rychlosti usb se to vyplatí.
Měj na paměti, že v případě notebuků jde spíše jen o plasty a servis, ať otevřeš cokoliv, uvnitř najdeš stejné komponenty jako kdekoliv jinde. Takže informace typu ATI 1450 v dellu je kvalitnější než ATI 1450 v aceru, jsou milné :)

gl při vybírání. velkosklad www.100mega.cz, a pokud si tam něco vybereš, podívej se nejdříve kolem po internetu jestli stejnou značku nemají levněji. Každopádně se vyhni nákupům v globusu, obi, nebo lídlu, a nakupuj pouze u autorizovaného prodejce.
Skála
Profil *
Ahoj, Acer mi kixnul po 2,5 letech a uplne, nejde zprovoznit a chovam se ke vsem svym vecem jak nejlip dokazu. Doporucuji dell.cz maji promo akci a da se poridit peknej notebook za slusnou cenu.
janix
Profil *
S těma acerema je to údajně tak že je to nejlepší noťas pro studenty (třeba). Vynikající poměr cena/výkon
Přesně tak. Koupil jsem si taky Acer a jsem zatím spokojen. Sice slyším od kamarádů řeči typu:"Ať se ti to nerozpadne" atd., ale poměr cena/výkon je dobrý
kralik
Profil *
habendorf
Uvažuji, ale pořád mi vrtají hlavou ty úhly.

DELL se mi nelíbí, stejně tak jako ACER, IBM, jsem hlavně grafik, pochopte, že dbám i na designu. Ani ASUSY se mi nijak extra nelíbí, jsou podle mě přeplácané, není nad design co má SONY. To mě právě štve. IBM je dobrá firma, starší než jsem já sám, ale po grafické stránce jsou to poslední notebooky, které bych si koupil. Vím, že bez kompromisu to asi nepůjde. Takže to trošku shrnu.

Zajímají mě hlavně notebooky od HP a TOSHIBY. Nejde mi o reakce typu "To jsou kecy, že Acer je šunt, je to dobrá značka" to mi, lidi, opravdu nepomůže. Tímto topicem jsem chtěl získat zkušenosti o HP a TOSHIBĚ, zatím vím jen to, že Toshiba je dobrá značka, ale to mi moc nepomůže. Taky bych rád věděl proč na dnešních noteboocích jsou jen lesklé displeje (nevím to jistě)

Na NB bych chtěl dělat všechno, Grafika, programování, hry, ripování, střih videa atd... Náhrada desktopu.
A 27 500 by možná ještě šlo. Uvítal bych i odkazy. Díky.
Dero
Profil
kralik: Zkus některý model z řady Toshiba Satellite (budu mluvit konkrétně o Toshibě Satellite A200), vypadají dobře a za uváděnou cenu dostaneš poměrně vybavený stroj.

Nevýhodou je klávesnice, která se smýká pod prsty, a lesklé víko u většiny černých modelů, které se hned umaže. Čitelnost na ostrém světle je dobrá, zvuk díky kvalitnímu repru na poměry mezi notebooky výborný. Ergonomie ovládání standardní, chybí trackpoint, ovládání hlasitosti je řešené velmi dobře analogovým kolečkem, touchpad je multifunkční (občas se jeho rozšířené fce zapínají nechtěným poklepem, nepříjemnost), layout klávesnice plně vyhovující s prostorem kolem šipek (což je třeba slabina Aceru, ten tam má klávesy "€" a "$").

Podsazený displej opticky celý stroj zmenšuje, oproti mému Aceru s téměř totožnými rozměry vypadá otevřená A200 jako trpaslík. Design dle mého názoru velmi dobrý, chod i po půl roce intenzivního provozu bezchybný.
kralik
Profil *
Dero
S těmi rozměry, je to zvláštní. ACERY mi připadají jako velké plastové krávy, takže se s tím trpaslíkem ani nedivím, víš u mně 15" notebooky připadají všechny jako velké krávy.

Mno koukal jsem na U300 za 30k a musím říct, že mi tam vadí X3100, tedy sdílená grafika. Na U200 mi vadí 1.46 GHz jednojádrový procesor. Tobě to vyhovuje, ta 1.4? Dneska je to velmi málo. To se mi bude Photoshop celkem nepříjemně sekat.
Dero
Profil
kralik: Mluvím o A200, dvoujádro 2GHz. Vyhovuje. :o) Photoshop CS2 na ní jede bez problémů i při vysokém zatížení.

Je pravda, že zmiňovaná Toshiba vypadá vedle ostatních patnáctek opravdu velmi subtilně.
kralik
Profil *
Dero Aha nevšiml jsem si. Panty drží dobře? Je odolný? a hlavně neodráží se světlo hodně a neleskne se displej? Ale i tak se mi více líbí HP, takže velké dilema...
Dero
Profil
kralik: Panty jsou tuhé a působí na mě velmi bytelně, odolnost nevím, je chován jako v bavlnce - nevšiml jsem si zatím žádného opotřebování či vrzajících částí. Displey se leskne jako u konkurence, je to koukatelné, ale jemné grafické finesy na tom při přímém světle neuvidíš ani náhodou. Slunce z něj udělá napůl zrcadlo (ale to u všech lesklých), klasická tungstenka se leskne o poznání míň, ale vidět je, zářivka pak víceméně bez problémů.

Pokud ti jde hodně o minimum odrazů, tak se porozhlédni mezi těmi několika kusy s matným displejem, které lze na českém trhu sehnat. Pokud jde o kvalitu zobrazení, tak jednoznačně lesklý. Mat je dobrý tak možná na Excel a Word, ale ne pro seriozní grafickou práci (ano, pro seriozní grafickou práci je nejlepší kvalitní externí monitor - nu, těžká volba ;o).
kralik
Profil *
Dero
Opravdu těžká volba. Asi přece jenom půjdu do toho lesklého. Víc než odlesk mě zajímají úhly. S NB budu sedět doma na zadku, takže odlesk mi nemusí dělat starosti. Jenomže ty úhly mě lámou hlavou. Pustím si film, lehnu si a už trošku nebudu mít přímy pohled na displej tak to uvidím "blbě" a to bych taky velice nerad.
karbon
Profil *
Podle mě záleží na typu a konfiguraci, ne výhradně na značce.
Axamith
Profil
Před nedávnem jsem řešil obdobný problém. Nejdříve jsem řešil konfiguraci. Měl jsem podmínku, aby to bylo na intelu, raději dvoujádro, RAM 1GB + volný slot na rozšíření, HDD min. 120 GB a grafika s vlastní pamětí. Dále jsem si prověřoval kvalitu jednotlivých značek. Podle informacíl známého servisáka jsem postupně došel ke značce ASUS, za časové období měl nejnižší počet servisních zákroků v rámci reklamací. Takže zvítězil Asus F5V, cena cca 22.000,- V každém případě si prověř, jaké to má periferie. Některé levnější modely nemají výstup na ext. monitor, mají např. jenom 2xUSb atp. Moje zkušonost s touto značkou po půlročním používáním je 100% spokojenost. A ještě jedno upozornění, nyní se NTB většinou staví na Vistu. Pokud o ni nemáš zájem a chceš tam dát XP, tak si prověř, jak je to s ovladači. Přeji šťastnou ruku při výběru.
kralik
Profil *
Takže cenově jsem zvolil tento model.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140081000000F9T

Ještě ho nehodlám kupovat, ale zatím bych ho bral. Vadí mi jen cache a procesor od AMD. Je cache procesorů tak důležité? I když rozdíl je několik MB :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0