Autor Zpráva
anonymní
Profil *
Ahoj, postavil jsem wifi sít, její schema je:

Zyxel modem a zároveň router 4x LAN, 1x WLAN, přes jeden LAN port je připojen můj počítač, přes WIFI je připojen AP router nastavený jako klient a v něm je připojen jeden počítač. Takže mám v sítě celkem 2 PC.

Oba mají nastavenou stejnou skupinu. Ale když si dám místa v síti tak se nenajdou. Na obouch je XP Professional.

Ještě bych podotkl, že oba routery přidělují vlastní rozsah IP a že internet funguje na obouch počítačích - tedy přes router, který je zárověň modem, na něm je povoleno LAN to WLAN. Na druhém nevím, jestli je to povoleno.

V čem může být problém?

Předem díky za odpovědi.
ninja
Profil
A co ti nefunguje?
anonymní
Profil *
Když dám místa v síti nevidím tam ten druhý počítač - nejdou sdílené složky. Napadá mě že by mohla bých chyba v rozsahu IP.

Můj počítač má 10.0.0.1 a ten druhý 192.168.1.1 ...
ninja
Profil
Koukni se do nastaveni site, jestli mas zapnute "Sdileni souboru a tiskaren Microsoft".

Zkus nastavit stejnou pracovni skupinu.

Zkus zadat primo adreus druheho pocitace (napr. \\10.0.0.1).
anonymní
Profil *
No, sdílení zapnuté je. Skupina také - viz čti výše.

Myslím, že je to těmi IP...
Ondro1112
Profil
A nastavil si zdielanie adresarov?
anonymní
Profil *
Ano, nastavil jsem jeden adresář na sdílení bez hesla, je v něm několik souborů.
Mike8748
Profil
oba pc musi byt soucasti stejneho rozsahu IP adres
tedy 10.0... a 192... ti nepojede
anonymní
Profil *
Takže pokud na zařízení, které přiřazuje 10.0.0.x změním v nastavení aby přiřazoval 192.168.1.x, tak by to mělo fungovat?
anonymní
Profil *
Tak jsem nastavil IP ve stejném rozsahu, skupina je stejná. IP jsou 192.168.1.1 a 192.168.1.2. Pořád to nejde, pomůže restart počítače? Asi ne... že? Router, kde jsem dělal změny jsem resetnul...

Internet stále šlape.
anonymní
Profil *
Tady je schema, pro lepší představu:

anonymní
Profil *
Prakticky mi jde vlastně o to, aby IP přiřazoval Prestige ale aby IP přiřadil IP všem 4 počítačům, které by byli zapojeny ve WA-2204 a 4 dalším, které by byli připojeny v něm (to je bez problému).
anonymní
Profil *
Tak jsem se asi trochu spletl, jedná si pravděpodobně o WA-2204A-TX .
anonymní
Profil *
Takže problém vyřešen, stačilo WA-2204A-TX nastavit do režimu Bridge...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0