Autor Zpráva
Mr. zzz
Profil *
Dobry.
Moze sa stat toto:
Sk nic je znamy tym ze registracia (bloknutie domeny) trva dost rychlo , problem je s platenim to je trocha dlhsie ...
Otazka je teraz toto:
Neviete (ti co maju skusenost s sk-nicom ...) co sa stane ked nezaplatim domenu ? Napr. sa na vykaslem ? Budem mat v buducnosti z toho neake tazkosti ?
diky
armin
Profil
Domeny .sk spravuje ako sam pises www.sk-nic.sk a domenu si moze kupit kdokolvek cez svojho/akehokolvek registratora. Registrator po obdrzani financnej ciastky napr. od teba, domenu zakupi, a pokial mas registraciu u sk-nic.sk, tak ju napise na teba. Ak registraciu nemas (trosku komplikovanejsi postup ako ziskat registraciu u nich), domenu napise registrator na seba. Domena .sk sa kupuje na obdobie 1 rok. Ak sa blizi datum 14 dni pred expiraciou, je registrator sk-nic.sk automaticky upozorneny na tento fakt formou emailu. Je preto na registratorovi aby kontaktoval "majitela" a zdelil mu toto. Ak majitel nema zaujem domenu dalej pouzivat, neuhradi ciastku na dalsi rok registratorovi, registrator tuto ciastku neuhradi sk-nic.sk a sk-nic.sk v den kedy ma domena expirovat, nastavi tejto domene status HELD - pozdrzana. Tento status trva 1 mesiac. Pocas tohoto obdobia ma na predlzenie vyhradne pravo iba jej majitel - teda ty. Ak vsak ani po 1 mesiaci domenu neuhradis registratorovi a ten sk-nic.sk, domena prepadne uplne a je volne k dispozicii/registracii komukolvek. Je preto zbytocne riesit nejake nasledky v dosledku nepredlzenia si .sk domeny.
Mr. zzz
Profil *
dakujem
nemyslim vsak na toto :)
Riesim to ze ked si objednam domenu a nezaplatim ju , co bude s tym , budu s tym neake postihy ?
armin
Profil
Mr. zzz: pokial je mi zname, tak 14 dni ide domena "zadarmo", ak sa neuhradi, zrusi sa (myslim ze uplne, tu ziadna mesacna lehota nie je)... ale je to iba moja domnienka. Sa ked tak pozri do tych zmluv na sk-nic.sk, ja som toto nikdy neriesil, nakolko vsetky domeny kupujem az ked mi pridu peniazky od klienta. VIP a znamym ludom kupujem domeny na pockanie, pretoze viem ze peniazky poslu. U neznamych si to nemozem dovolit :)
Gekon
Profil
armin
Registrator po obdrzani financnej ciastky napr. od teba, domenu zakupi
Vážně to tak je? ;)
armin
Profil
Gekon: No... a proc by nebylo? :)
Gekon
Profil
armin
Asi jak u koho;)
probuss
Profil *
Ked nezaplatis domenu, dostane sa zo stavu TA (tech accepted) do stavu DAKT (deactivated) a potom do stavu HELD (bez registratora). ked stale nezaplatis, vypadne zo systemu. Podla Pravidiel sa moze jeden uzivatel pri domene dostat iba 2x do stavu HELD, potom mu uz system nikdy neumozni zaregistrovat si tuto domenu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0