Autor Zpráva
yFang
Profil
Vím, že existuje spousta fotogalerií, kam mohou lidě vkládat své fotky a ostatní je pak hodnotí atd. Ale zajímalo by mě (protože to vážně netuším) jaká z nich, je "nejlepší", nebo se kterou máte dobré zkušenosti.


----
Editace Mistrem: Úprava titulku.
JK
Profil *
www.fotoaparat.cz
j
Profil *
http://galerie.fotografovani.cz/
Mistr
Profil
yFang
Případně projekt IDnesu - Rajče. Nevýhodou je skutečnost, že pro nahrávání fotografií si musíš do počítače stáhnout a nainstalovat jakýsi IDnesácký prográmek.
curdto
Profil
Doporučím můj http://www.images-album.ic.cz/ (funkce: vložení fotky z fotoalba do webu, vložení celého fotoalba do webu, doporučení fotoalba na e-mail atd.)
Bubák
Profil
Rajče jerozhodně není galerie vhodná pro fotografy. Omezený rozměr fotek, odstraňuje EXIF. Bez EXIFu není možné fodnotit fotku.
Přirovnání, je to podobné, jako hodnotit stránku bez kouknutí do kódu.
koudi
Profil
Bez EXIFu není možné fodnotit fotku.
Proč?
Bubák
Profil
koudi
Podobně, jako my se při hodnocení stránky hrabeme ve zdrojáku, fotografové se hrabou v EXIFu.
yFang
Profil
Něco jako galerie.fotografovani.cz/ by nemuselo být špatné, ale tohle mi připadá dost malé.
www.fotoaparat.cz mi zas připadá trochu zmatené. :)

Jestli znáte ještě něco tak sem s tím.

Mistr
OT: Editace Mistrem: Úprava titulku.
No jo, nazval jsem to nepřesně. Ale jaks to přejmenoval, tak sem to nemoh najít. :D
koudi
Profil
Bubák
Blbost. Osobně když hodnostím fotku, tak mě nezajímá, jakým způsobem je focená (ano, ze zvědavosti třeba), ale podle mě je důležitý výsledek - dojem, který fotka zanechá - a je úplně jedno, jakým způsobem toho bylo dosaženo. Pokud to neni photoshop montáž, samozřejmě :).


Srovnání se zdrojáky webů mi přijde poměrně zcestné. Způsob vytvoření stránky, totiž může ovlivni další použitelnost (jiné rozlišení, zařízení, čtečky,...), kdežto u fotografie je to celkem jedno.

Čili exif je sice zajímavou informací (takovou dodatkovou), ale rozhodně nechápu, proč by měla být součástí hodnocení fotky jako třeba kód u stránky.
gyoja
Profil
Picasa. Mám tam pár galerií a jsem nadmíru spokojen. Vynikající propojení s Googlemaps (bere i GPS souřadnice z EXIF dat). Možnost stáhnout si program Picasa do PC a tvořit fotogalerie přímo tam. Automatické přizpůsobení galerií i pro prohlížení v mobilech. Luxusní prezentace. A asi toho bude víc.
Mistr
Profil
yFang
Ale jaks to přejmenoval, tak sem to nemoh najít.
Ale našels. Vidíš, jak jsi šikovný. Příště se podívej do svého profilu - téma tam určitě najdeš i po případném přejmenování.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0