Autor Zpráva
Martin
Profil
Ahoj,
mam klasický fotky, ty potřebuju naskenovat tak, aby výslednej obrázek měl rozlišení 400x300. Ale to se mi nějak nedaří, buď jsou oříznutý nebo se naskenuje bílej proužek navíc. Jak na to?
Martin
Profil
Tak jsem se trochu zamyslel a zjistil, že to asi nepude, protože ten poměr stran nějak nesedí. Ale jednomu týpkovi se to nějak podařilo asi je ořezatl
Leo
Profil
Co je to rozliseni 400x300? Myslite rozmery v pixelech? To se vetsinou da nastavit primo ve skenovacim programu, v obecne rovine je to debata k nicemu :-) Leo
Martin
Profil
Leo
Ano, myslim rozměry 400x300. Mám za úkol doplnit na web fotky. Všechny fotky na webu maj rozměry 400x300, nějak to tam někdo naskenoval z fotek o stejnejch rozměrech jako mám já. A mě nejde do hlavy jak to udělal. Bylo by dobrý, aby všchny fotky na webu měly stejný rozměry.
Acci
Profil
A co takhle potom ty obrázky roztáhnout?
Martin
Profil
Možná to tak udělám, ani to nevypadá špatně. Je to jen o 20px
Martin
Profil
A nebo roztáhnu jen náhledy.
Leo
Profil
No pokud ma fotka jiny pomer stran tak jedine rozumne reseni je udelat z ni vyrez, hlavne nic neroztahujte, proboha, Leo
Martin
Profil
Výřezy asi ne, to by bylo na dlouho. Myslím, že když roztáhnu ty náhledy, na kterejch stejně neni nic vidět, tak se nic nestane.
marfig
Profil
Neblaznete, fotky se zasadne nedeformuji, stejne po naskenovani se musi prohnat nejakym editorem (uprava barev, orez, sum...) Pokud pristupujete k nahledu takto, ze na nem neni nic videt, tak ho tam ani nedavejte.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0