Autor Zpráva
LUkas_visitor
Profil *
Ahoj uvazoval jsem ze bych rozjel stranku s flashovymi hrami, ale chtel bych se zetat jak je to s jejich licenci.
Stranek s flashovymi hrami je pomerne mnoho a tak by me zajimalo jak je to s licenci na tyto hry.
Treba zvlaste miniclip.com by me zajimalo ale zda se ze ty flashove hry jsou freeware a muzu si je normalne stahnout a rozjet na sve strance, nemam pravdu?
Joker
Profil
Lincenci stanoví autor.

Konkrétně miniclip.com viz http://www.miniclip.com/games/en/terms-and-conditions.php
LUkas_visitor
Profil *
Ok a kdyz ty hry postahuji ze stranek ktere uz ty hry volne k hrani nabizeji a umistim je na web tak by to melo byt legalni ne, protoze predpokladam ze ty weby co to tam maji tak ze cetly licence vsech tech her
Nox
Profil
LUkas_visitor
Třeba je autor povolil jen pro daný web (nebo jim je prodal třeba), podle mě to podle tohoto určit moc nejde
LUkas_visitor
Profil *
Nox
Mno tak na miniclip.com se muzou pouzit ty hry ze sekce download a je jich tam tak 112.
A jinak dival sem se na jiz zabehnute ceske servery s temiho hrami a je tam mnoho her ktere jsou na kazdem tom serveru takze mi pripada ze je jich hodne free.

Ale jinak mam pocit ze na tomto foru byl prispevek od jednoto uzivatele ktery takovouto stranku vlastni, jeho postreh by nebyl spatny.
majster_sveta
Profil
musim povedat ze ja tiez mam jednu taku stranku, a vsetky hry, ked si ich nazov dam do googlu "nazov hry", tak mi vyhlada n stranok, kde je ta ista hra -> a ked pozriem na stranku autora hry, vzdy tam ma n flash hier, volne siritelnych. s tym, ze zoberies hru s nejakej hernej stranky a das si ju na svoju, by nemal byt az taky licencny problem, povedal by som ze ziadny.
Joker
Profil
majster_sveta
s tym, ze zoberies hru s nejakej hernej stranky a das si ju na svoju, by nemal byt az taky licencny problem, povedal by som ze ziadny.
V praxi v tomhle konkrétním případě to tak často bývá, ale jako způsob uvažování je to blbost.
To, že má někdo něco na svých stránkách ještě neznamená, že se to může volně šířit.

Pokud chci něco nabízet ke stažení na svých stránkách, vždy je potřeba se seznámit s licenčními podmínkami a v případě nejasností se zeptat autora.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0