Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj,
mám problém, html stránky již trochu umím a chtěl bych se naučit jazyk s kterým jde vytvářet kvalitní, středně velký web s databázemi ap.
Jelikož začínám, chtěl bych zvolit jazyk: PHP nebo ASP - prosím poraďte, pro a proti.
Díky Ivo
Hugo
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=29 48

Ja osobne bych ti doporucoval PHP (je free, bezi na vetsine free serveru ...)
joejoe
Profil *
asp - vicemene jen windows (freehosting snad jenom aspdotnet.cz a aspweb.cz)
php - windows/linux (freehostingu je jenom v cechach taky docela dost)

co se tyce mnozstvi lidi co ti muzou poradit, tak tady na jakpsatweb.cz o asp vubec neni diskuse, na intervalu mas v diskusi o asp cca 700 zprav a o php cca 7000 zprav

co se tyce kvality, tak bych se odvazil tvrdit, ze pro stredne velky web jsou to docela rovnocenne nastroje.

ono to jeste zavisi na tom jake mas zkusenosti s jinymi programovacimi jazyky, navrhem programu atd. Pokud napriklad umis programovat v Jave, tak by pro tebe mohlo byt zajimave JSP (o kterem se tady v cechach doctes jeste min nez o asp).
Anonymní
Profil *
syntax asp som videl len tak letmo, ale uz z vyssie vymenovanych dovodov a monohych inych ti doporucujem PHP.
PHP je asi najjednoduhsi pouzitleny programovaci jazyk aky existuje. AJ ked mas priemerne IQ a logiku a aspon mierne pokrocile znalosti s pocitacom (::--) nemas problam sa to naucit hoci aj z cudzich zdrojovych kodoch a pouzitim dokumentacie. takze na redakcne systemy, guestbooky, fora a pod. je rozhodne najlepsie PHP. je pravda, ze ked si vsimnes priponu na vacsine mailserverov, hostingov a el. obchodov je to ASP. osobne by som na nieco take volil skor spomenuty JSP - suepr vec. JAVU ti doporucujem sa naucit, ked budes chciet v programovani pokracovat - je skvela skutocne navsetko, multiplatformova, relativne rychla.....
takze moja rada znie = JEDNOZNACNE PHP ....
Leo
Profil
ASP uz umrelo, misto nej ted je ASP.NET, osobne pouzivam PHP - duvod je prosty, naucil jsem se ho, co potrebuju v nem udelam a nemam duvod to menit. Leo
ronnie
Profil
Já si také myslím, že PHP je vhodnější podle tvých požadavků. Především zde máš mnoho zdrojů o tomto programovacím jazyce, o ASP se to říci zatím nedá...
Jan Václavík
Profil
jednoznačně PHP - free, je používané, podle mě i ve větším vývoji a snad i bezpečnějsí
Anonymní
Profil *
Díky za názory a příspěvky. Trochu jsem se na to podíval a asi máte pravdu s tím, že pokud to nebudou extrémní weby, tak je jednodužší, levnější a lehčí PHP.

Ještě jednou Díky Ivo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0