Autor Zpráva
mantisa
Profil
Ahoj,

mám ve vyhledávacím formuláři řešen input tak, že je v něm něco napsáno a pokud do něj uživatel klikne myší, text zmizí.
Rád bych se zeptal co se tam mám napsat. :-) Hledaný výraz bych tam napsal česky, ale co v angličtině? Neví někdo prosím, co se tam píše? Nechci to uměle překládat. Abych se nějak nesekl.

Díky.
zimmi
Profil
Třeba "Search"? ;)
mantisa
Profil
zimmi

To je výzva k hledání spíše...
quinux
Profil
mantisa
Já bych tam nepsal nic, protože si myslím, že je to zbytečné. Pokud je pole dostatečně označeno/identifikovatelné jako vyhledávání, tak tam prostě již nemá smysl něco psát. Jinak doporučuji projít pár zahraničních webů co tam píšou (já nejčastěji vídávám právě ten "search") a držet se toho na co narazíš nejčastěji.
djlj
Profil
mantisa
Find it!
mantisa
Profil
quinux

vím, ale z jistých důvodů je potřba to tam mít

djlj

díky
Dero
Profil
mantisa: Z hlediska použitelnosti je nejrozumnější tam napsat "Search". I v češtině bych napsal prostě "Hledat" nebo "Vyhledávání".

Pokud tam napíšeš pobídku "Najdi"/"Find it!" nebo terminus technicus "Hledaný výraz"/"Search term", tak nad tím lidi budou muset zapřemýšlet a automatizace používání webové stránky dostane na zadek. Právě té automatizace však chceš docílit, nepletu se? Krugovo kultovní heslo znáš, tohle je téměř učebnicový příklad, kdy ho uplatnit.
DoubleThink
Profil *
Kolikrát si říkám, jaká krávovina se tady ještě bude řešit. Realita mě zpravidla stále dokáže překvapit.

Co vlastně potřebuješ, mantiso?
Překlad hledaný výraz je search phrase, to jsi snad schopen nalézt ve slovníku. Co se používá častěji v praxi snad dokážeš okoukat z těch miliard anglických stránek sám.
mantisa
Profil
Dero

Děkuji velmi


DoubleThink
Právě, že na těch miliardách cizích stránek jsem nalezl většinou Search, ale pokud mám stejný název v "SUBMIT tlačítku", není to úplně košér
centi
Profil
mantisa
Ak máš text "Search / Hledat" už priamo v SUBMIT tlačítku, tak ho nepotrebuješ v Inpute. Nápovedný text v inpute sa používa hlavne vtedy, ak z rôznych (napr designových) dôvodov nemôžeš použiť textové SUBMIT tlačítko, alebo máš SUBMIT napr. obrázkový.
mantisa
Profil
centi

Já vím, ale má to svůj význam - výukový.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0