Autor Zpráva
artline
Profil
Dobrý den,

snažíme se rozchodit 2. server, na kterém bychom mohli testovat nové projekty. Problém je nejspíš s DNS.

Popis situace: máme hlavní server na kterém běží apache, DNS i mailový klient - tedy kompletní server. Apache je nastavené dost špatně, tak že nám spomaluje rychlost některých našich webů. Navíc nefungují některé moduly Apache. Bohužel na serveru běží více našich stránek a proto nechceme do serveru zasahovat, abychom náhodou něco nezmastili a bůhvíjak dlouho by trvala náprava a nechceme riskovat aby po dobu rekonstrukce serveru byly stránky nefunkční.
Proto jsme se rozhodli z jiného PC v síti vytvořit 2. server, na který jsme nainstalovali Apache.

Problém: 3 weby jsme nakopírovali z hlavního serveru na testovací server. Na testovacím serveru jsme nastavili VirtuálníHosty. V síti vše krásně funguje, pokud v síti napíšeme v prohlížeči www.xyz.cz, stránky se už nenačítají ne z hlavního serveru, ale načtou se už z testovacícho serveru což bylo záměrem. Bohužel tohle funguje jen v naší síti. Jakmile někdo zadá doménu z venku, stránky jsou nedostupné.
Problém je asi v DNS. Jak nastavit, aby se dané testovací weby načítaly z testovacího serveru?

Doufám, že někdo bude znát odpověď a poradí. Předem děkuji.
Mike8748
Profil
dve veci k zamysleni

1) je druhej pc dobre naroutovanej? presmerovany porty? zkratka je celkove ten pc dostupnej z internetu? neblokuje to proxy ci firewall?

2) zkontrolovat spravnost dns zaznamu i jinde nez na vasem dns serveru. jestli doslo k spravne replikaci noveho zaznamu
artline
Profil
Děkuji za odpověď. Nic jsme neroutovali, nepřesměrovali jsme ani porty. Jak zjistím jestli je 2. pc dostupný z internetu? Je možné, že nás proxy či firewall blokuje, ale nevím jak to prověřit. Replikace nového záznamu?? Na tyto otázky neumím odpovědět bez návodu.

Jednoduše, jak nastavím tuto změnu: Předtím fungovalo, že uživatel z venku zadal www.xyz.cz, požadavek přišel na náš server, tady ho to nasměrovalo do adresáře xyz. Teď chceme aby když z venku někdo zadal www.xyz.cz, požadavek přišel na náš hlavní server, ten však řekl - bež do počítače v síti 192.168.2.14 a tam ve složce xyz načti obsah. Jde to? Jak to nastavit?
Martin Tiršel
Profil
www.xyz.xz musi byt v DNS nasmerovane bud A zaznamom alebo CNAME zaznamom na zaznam, ktory ukazuje prave na IP daneho servera (ak ma server verejnu IP, nie z privatnych rozsahov 10.x.x.x, 172.16-31.x.x a 192.168.x.x) alebo IP adresu routra (ktory sprostredkovava pripojenie danej siete), ktory ma ale nastaveny preklad portu 80 na IP adresu daneho servera. Problem ale vznika vtedy, ak su oba servery na lokalnej sieti a pripojenie s internetom ide cez nejaky router. Router moze poslat data pre port 80 len na jeden z tychto serverov. Riesenim by bolo pouzit proxy server, na tento server nasmerovat data na porte 80 a server by potom podla nazvu domeny nacitaval data bud z jedneho alebo z druheho (proxy a apache mozu byt aj na tom samom serveri, v tom pripade treba apache hodit na iny port alebo ipcku) servera.

Este treba poznamenat, ze spravnym nastavenim DNS nebude fungovat pristup na server lokalne po zadani domenoveho mena, server by sa musel umiestnit do demilitarizovanej zony (DMZ). Alebo na kazdom pocitaci, ktori by pristupoval k danemu serveru z lokalu nastavit vo windows/system32/drivers/etc/hosts (widle) alebo /etc/hosts (linux) lokalnu ip pre dany zaznam napecno.

Dufam, ze vam tam nebezi nic dolezite, pretoze z popisu je vidiet, ze sa v problematike vobec nevyznate a v tom pripade by som doporucil konfiguraciu niekomu zkusenejsiemu. Na nastavenie tohto postacia pomerne zakladne vedomosti zo sieti a DNS, pokial mozem doporucit, pozriet si materialy z 1 a 2 semestra CISCO kurzov, tam je to urcite dostatocne vysvetlene.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0