« 1 2
Autor Zpráva
Gekon
Profil
Maj es kjů el
Timy
Profil
Joker
To nevím, ale u nás už tomu vážně nikdo neřekne jinak než „kanálek“ či „kanál“. Začal s tím jeden náš docent (btw autor téhle knížky), když pravdě (ve Schemu označováno #t) začal říkat „kanálek té“ a nepravdě (#f) „kanálek ef“.

Railbot
Taky nechápu, jak někdo může vyslovovat [javascript] a tahá mě to za uši. Stejně tak nechápu [pyton] nebo [pytn]. Nevím jak se to má správně vyslovovat, ale každopádně ve mně [pyton] vyvolává záchvaty smíchu a připomíná mi to spíš Krytona :-).
djlj
Profil
Taky nechápu, jak někdo může vyslovovat [javascript] a tahá mě to za uši.
Mě tahá za uši džava a džavaskript.
Měsíček
Profil
Tak ještě jednou přidám pár:

HTML = html
XHTML = iks html
KHTML = khtml
CSS = css (někdy cé es es)
DHTML = dhtml
Java = Džava
Javascript = javascript (někdy džavaskript)¨
Python = python
PHP = pé há pé
MySQL = maj es kvé el
C# = cé šarp
ASP = á es pé
C = céčko
C++ = cé plus plus

(FTP) = ef té pé
(SMTP) = es em té pé
(POP3) = pop tři :)
vertigo4
Profil
Měsíček
oii... pekný seznámek ;-)
Manq
Profil
Mě tahá za uši džava a džavaskript.
Za uši mě to přímo netahá, ale že bych to takhle vyslovoval… Python vyslovuji "Pajtn". Hezky po anglicku…
Railbot
Profil
Měsíček
Python = python
Kryton, jak vtipně poznamenal Timy. Správně je to "p(h)ajtn". S tím, že to h je zcela spolknuté, ale náznak by tam měl být.


maj es kvé el
To je taková pěkná pavýslovnost. To raději celé správně anglicky jako "maj es kjů el".
Měsíček
Profil
Kryton, jak vtipně poznamenal Timy. Správně je to "p(h)ajtn". S tím, že to h je zcela spolknuté, ale náznak by tam měl být. ˇ

Jak správně? Je to jedna z možností ... například v tom případě by bylo správě ne HTML = html, ale ejdž tý em el ;) což je paskvil ;)

To je taková pěkná pavýslovnost. To raději celé správně anglicky jako "maj es kjů el".

Je :) ,ale zní to lépe to musíš uznat :)
Joker
Profil
Miloš
Řada lidí to nazývá křížek – takhle se totiž posuvka křížek v notách opravdu zapisuje.
Nojo, ale pod slovem "křížek" si jako první představím něco jiného- hlavně třeba na mobilu, když někdo řekne "křížek", mám chuť se zeptat, jestli křížek jako + anebo křížek jako x.
Výraz "kanálek" jsem ještě neslyšel, ale zase jsem slyšel "dvojitý kříž".

Manq
Python vyslovuji "Pajtn"
To je asi jediná logická výslovnost. Ačkoliv kdysi, když jsem ještě o angličtině neměl moc ponětí, jsem taky četl třeba [Monty Python]
Manq
Profil
Je :) ,ale zní to lépe to musíš uznat :)
Mně to teda líp nezní ani náhodou.
Railbot
Profil
Měsíček
Mě zní právě mnohem lépe ta čistě anglická výslovnost. Tamto mi nejde přes rty :)
Měsíček
Profil
To je zvláštní :o)
Gekon
Profil
Railbot
Jo, na té výslovnosti se asi shodnem:)
angus32
Profil *
Zajímavé, o čem ti lidé na internetu diskutují :-) Spěchám i já se svou troškou do mlýna: Maj Es Kjů El, Síčko... :-)
angus32
Profil *
juk_jana: Ovšem být svědkem, jak někdo nahodí "eš-kjů-el" osobně, asi se neudržím a hodím záda :-))
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0