Autor Zpráva
Falco
Profil
Jak byste napsali nejaky-dlouhy-nazev.neco ?
Např.: neco.cz/nejaky-dlouhy-nazev.htm
Použít raději "-" nebo "_" nebo prostě mezery (v HTML se ale mezera zapíše jako "20%" nebo nějak tak)
Děkuji za radu
Axamith
Profil
Já osobně používám místo mezery podtržítko "_" . Setkal jsem se s tím u více lidí a považuji to za docela zažité řešení. A co se týče použití dlouhého názvu v URL adrese, tak bych od toho raději ustoupil. Dlouhé názvy se špatně pamatují a pokud někdo datluje adresu do adresného řádku, tak dlouhý název si přímo říká o chybné zadání.
Martin Kuželka
Profil
Pokud bych měl vybírat mezi "_" a "-", tak bych jednoznačně zvolil "-". Je to lepší pro vyhledavače i uživatele.
mat
Profil
vyhledávače (většinou) nepoznají jednotlivá slova v url, jestliže je oddělíš podtržítkem - sousloví nejaky_dlouhy_nazev.htm berou jako "nejakydlouhynazev.htm. Při použití pomlčky slova poznají, takže nejaky-dlouhy-nazev.htm přečtou jako nejaky dlouhy nazev.htm

pokud tedy chceš seo optimalizovat nějaký web i použitím klíčových sousloví v url, používej pomlčku...

a koneckonců, líp to i vypadá...
Spikee
Profil
Pozri aj http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=68 69
Falco
Profil
Spikee
Díky, toto téma jsme přehlédl (ale hledal jsem ho!).

Jinak ostatním děkuji, rozhodl jsem se pro "-" (pomlčku)
Yuhů
Profil
Taky doporučuju pomlčku a to kvůli Googlu. Pomlčka pro něj znamená hranici indexovaných slov. Například Seznam bere hranice slov i na podtržítku, Google nikoliv.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0