Autor Zpráva
Skeleton
Profil *
Došel jsem do stádia, že jediným východiskem, abych vrátil své pc do původní podoby, je přeinstalovat Windows. Jenže, dělám to prvně od doby,co mám počítač (5 let) a tak se bojím, abych něco nepohnojil. Funguje to tak lehce, že za prvé – zálohuji si všechny věci a poté už jen vložím CD se systémem, které jsem dostal při koupi počítače a dám přeinstalovat? Pak trochu delší dobu počkám, hotovo, nahraju drivery, všechno potřebné a jedu dál. Je tomu tak?
habendorf
Profil
Ve zkratce ano. Ještě si pak spusť aktualizace.
quinux
Profil
Skeleton
No lepší je čistá instalace než jen reinstalace. V tom případě musíš mít v BIOSu povoleno bootování z CD a spustit instalaci při startu počítače a nikoliv z již nastartovaných windows. Dál tě instalační proces povede.
Manq
Profil
V tom případě musíš mít v BIOSu povoleno bootování z CD
A při prvním restartu počítače změnit bootování zpět na HDD, jinak by se ti instalace spouštěla stále dokola…
Měsíček
Profil
A při prvním restartu počítače změnit bootování zpět na HDD, jinak by se ti instalace spouštěla stále dokola…

Opravdu? A co když vytáhnu CD s instalací?
Timy
Profil
Manq
… nebo vytáhnout instalační CD z mechaniky :-)
Manq
Profil
A co když vytáhnu CD s instalací?
Tak ho budeš mít venku, ne?

Timy
Samozřejmě, ale stejně je lepší to mít na HDD.
Měsíček
Profil
Samozřejmě, ale stejně je lepší to mít na HDD.

Není pravda. Pokud chci přeinstalovat windows nemusím se už poroučet do BIOSu stačí jen zasunout do mechaniky.
quinux
Profil
Měsíček
Není pravda. Pokud chci přeinstalovat windows nemusím se už poroučet do BIOSu stačí jen zasunout do mechaniky.
Pokud máš stále zapnuto bootování z CD, tak to jen zbytečně zdržuje start pc, takže je opravdu lepší po/při instalaci windows to bootování vypnout (pokud tedy často nepoužíváš nějaké LiveCD s Linuxem).
Manq
Profil
Není pravda. Pokud chci přeinstalovat windows nemusím se už poroučet do BIOSu stačí jen zasunout do mechaniky.
Mluvil jsem v mém předchozím příspěvku o instalaci, čumáčku?
Měsíček
Profil
Pokud máš stále zapnuto bootování z CD, tak to jen zbytečně zdržuje start pc, takže je opravdu lepší po/při instalaci windows to bootování vypnout (pokud tedy často nepoužíváš nějaké LiveCD s Linuxem).
Ano používám i LiveCD s Linuxem, ale okolik to zdržuje start? Maximálně 1-1,5 sekundy, což je nic proti 2 minutám, které dáš k tomu, aby jsi nastavil BIOS.
Měsíček
Profil
Třeba tady "jinak by se ti instalace spouštěla stále dokola…" :)
Manq
Profil
což je nic proti 2 minutám, které dáš k tomu, aby jsi nastavil BIOS.
Co prosím? Mám rekord tuším 8 sekund.

Měsíček
jinak by se ti instalace spouštěla stále dokola… :)
To není předchozí příspěvek. Myslím, že to OT už stačilo
Měsíček
Profil
Opravdu ti trvá jen 8 sekund tady tento úkon?

Restartovat počítač => stisknout přepínací klávesu => přesunout se do BIOSu => přepnout bootování na CD => uložit nastavení => restartovat?

Tak to je opravdu rekord.
Měsíček
Profil
To není předchozí příspěvek. Myslím, že to OT už stačilo

Jak ty se dovedeš ze všeho pěkně vykecat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
Tohle není chat. Jestli to pořád nechápeš a budeš pokračovat v devastaci tohoto fóra, tak tě odtud nadobro odstraníme.
des
Profil *
Chci se zeptat, kdyz preinstaluju windows, tak si mi stim i vymaze HDD???
nightfish
Profil
Chci se zeptat, kdyz preinstaluju windows, tak si mi stim i vymaze HDD???
ne nutně
FOxy
Profil *
jde preinstalovat windows aby mi zustalo vsechno na hardisku ???
Mike8748
Profil
FOxy
ano jde.
zustanou ti data, programy je povetsinou treba nainstalovat znova, protoze prijdes o registry
karbon
Profil *
jde preinstalovat windows aby mi zustalo vsechno na hardisku ???
Existují programy, které dokáží udělat image celého disku a poté není třeba windows instalovat celý, ale pouze nahrát již vytvořený image. Takto máte systém "reinstalovaný" za pár minut. Narazil jsem např. na Norton Ghost 14. Image disku je vhodné vytvořit po nainstalování Windowsu a také dalších programů.
luckka005
Profil *
prosim muzete poradit nekdo ?? pc mam teprve pulroku..,zavirovalse mi,prestalo mi fungovat spoustu veci. navic jsem ten pocitac kupovala prazdnej,a poradnenevedelaco s tim..,takze v nem mam hafo moc bordelu. ted ho chci preinstalovat.. chtela bych aby se kompletne vymazal. diky mocza radu))
_es
Profil
Manq
A při prvním restartu počítače změnit bootování zpět na HDD, jinak by se ti instalace spouštěla stále dokola…

Inštalačné CD Windows je urobené tak, že je treba aj stlačiť nejakú klávesu, inak sa po pár sekundách spustí bootovanie z harddisku, ak je teda vhodne nastavená priorita bootovania.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0