Autor Zpráva
Ice
Profil
Ahoj, sice je to mimo tuto diskusi, ale problém s eletrikou to je.

Mám Tv normálně v pokoji. - dám do ní anténu/připojku, aby to chytalo pozemní vysílání. Vše jede perfektně. Následně ji vezmu a donesu do sklepa. = o 1 m klesne a antena drat jde skrz podlahu. Dám do ní anténu/připojku a signál je totálně rozhozený. Nedá se na to dívat.

Parametry sklepa jsou: na půl zapuštěný pod úrovní země. Zeď skrze kterou to jde nevím přesně, ale zhruba jak se stavěla před 30 rokama.

Máte někdo zkušenost? Jste z oboru? Vadí nějak ta zeď? Nějaké stínení gáblu by pomohlo? Nic nenapadá a s otcem je to dost o nervy.
habendorf
Profil
Chápu dobře že anténa je někde na střeše a že ji jen protahuješ do sklepa? Pokud ano, pravděpodobně tou zdí vede elektroinstalace a na anténu se ti indukuje 50 Hz. Co máš za anténní kabel - koax?
djlj
Profil
Zkoušels odstíněný koax?
Ice
Profil
v podsatě jo. Tak jak píšeš. Kabel=to bych taky rád věděl, ale spíše to bude klasický koax(prurez = 0.5mm tlusty drat, 0.4mm okolo plast, následuje shluk malinkatých drátků po obvodě, to je zabaleno do stribrneho obalu (alu folie-nevím jak to popsat) a je to zabaleno do poslední plastové vrstvy.
Ice
Profil
djlj
dá se to nějak poznat? Skr moje charakteristika?
habendorf
Profil
Ice

Jo tak to je koax. Ten shluk malinkatých drátků po obvodě se nazývá oplet :o)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0