Autor Zpráva
shamania
Profil
Ahoj,
trochu jsem tady hledal, ale nenašel jsem nic co by řešilo můj problém.. tedy:
Mám doménu prvnidomena.cz bez hostingu a druhadomena.cz s hostingem.. a chtěl bych udělat přesměrování tohoto typu:
prvnídoména.cz -> druhadomena.cz/projekt/index.html a výsledek by měl vypadat takto: prvnidomena.cz/index.html.
Už jsem nějak zkoušel měnit DNS záznamy, ale nepovedlo se mi to nějak kloudně nastavit, tak děkuji za každou radu.. Ještě doplnim, že obě domény mají rozdílné name servery..
armin
Profil
shamania: Je potreba kontaktovat hosting druhadomena.cz - zalezi od spolecnosti, ale meli by ti vyjit vstric (pokud se nejedna o lidi co nevi co provozuji). Ja osobne jsem to delal uz par lidem.
shamania
Profil
armin: V administraci mám možnost editovat DNS záznamy, tak pokud možno bych to chtěl udělat sám, abych pak nemusel otravovat kvůli nějakým úpravám a tak..

//EDIT:
Tak z administrace mi napsali, že prý přesměrování do konkrétního adresáře není možné.. pouze použít A - záznam na nějakou IP adresu..
Mike8748
Profil
pak ti zbyva jedno reseni, a to mod_rewrite

obe domeny namiris na stejnej server jako alias, takze obe domenu by zobrazovali stejnej obsah
pak si pomoci mod_rewrite udelas pravidla, a rozdelis to do odpovidajicich slozek

ja to tak taky resim na jednom hostingu (neni to sice idealni, ale funguje to)
shamania
Profil
Mike8748: nemohl bys napsat prosimtě i ten příklad těch rozdělovacích pravidel.. zkoušel jsem něco hledat na internetu, ale nic jsem nenašel a pochybuju, že bych to vymyslel :-|
Mike8748
Profil
no, mam dve domeny, obe smerujou do jednoho adresare. tam jsou dalsi slozky pro jednotlivy domenu

v hlavnim adresari je .htaccess asi tak nejak

RewriteCond %{HTTP_HOST} domena1.net
RewriteRule ^(.*)$ /domena1/$1 [L,QSA]


to samy pro domane2,...

v kazdym z tech adresaru pak mam dalsi .htaccess, v tom konkretni pravidla pro tu danou domenu

jak rikam, neni to idealni, ale funguje to
shamania
Profil
díky moc! jdu to hnedka zkusit
shamania
Profil
díky moc! jdu to hnedka zkusit

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0