« 1 2 3
Autor Zpráva
Acci
Profil
Ano, to znám, ale já když chci měnit strukturu webu třeba ten můj TR web, který mám v tabulce, tak taky změním jen jeden soubor. Tudíž je pro mě jedno, jestli změním jednu tabulku, nebo jeden css soubor. Vyjde mi to na stejno.
Nevyjde. Upravíš jeden CSS soubor a to je vše. Pokud by jsi upravovala jednu tabulku, musíš ji upravit ve všech souborech.
FantomX1
Profil
Petra

tak si to vysvetlime, tu mas na to aj ukazku http://www.ciernypeter.sk/ODJ/index.htm

a ukazka pre Mozillu Firefox http://www.ciernypeter.sk/ODJ/index-mozilla.htm

Tak si to rozoberme,
IE a Opera sa nechovaju tak akoby to clovek ocakaval, teda tam nie je vzajomna vazba ked ma obsahujuci div vlastnost height:auto tak berie svoju velkost od vnutorneho prvku, ktory ma najvacsiu vysku, to je myslim logicke, ale ak nastavime vnutornym divom vlastnost height:100%, od coho ocakavame ze bud mat teda 100% vysku svojho rodicovskeho prvku, cakame marne, budu mat vysku podla toho ake velke mnozstvo obsahu obsahuju. Je to tak preto pretoze nevedia zistit presnu vysku svojho rodicovskeho prvku, pretoze ten ju ma urcenu relativne a to na auto. On si berie teda presne vysku zo svojho child divu, ktory ma najvyssiu vysku, ale tuto relativne odkazovanu velkost uz ostatne divy prevziat nevedia a preto maju svoju velkost.

Do istej miery by sa to dalo spravit vtedy, ak by sme border nastavili divu id obsah a mal by najvyssiu sirku, zaroven by sme ale nemohli davat pozadie lavemu a pravemu divu, je to taky mensi klam. No ale akonahle by boli lave a prave menu vyssie ako navigacne potom by boli borderi na divu obsah kratsie ako je velkost rodicovskeho prvku a design by sa porusil.

V Mozille Firefox ktora neviem osobne ani aky mod pouziva ci standardny alebo quirk, najskor asi nejaky vlastny sa vysky navigacnych divov takmer rovnaju vyske obsahu, a bez paticky sa rovnaju uplne, ale to len preto, pretoze u Mozilly sa vyska height s hodnotou auto v zakladnom bloku pocita ako velkost viewportu takze celej zobrazovacej plochy, co je vsak nespravne.

A preto tvrdenie MissCroft je spravne

"Já bych klidně používala divy, jenže na tom TR webu je jedna věc, která nejde udělat divama a to je proměnná výška bočních sloupců podle obsahu prostřední buňky.... takže nejde. A jestli jo, tak to zkus, ráda se něco nového naučím..."

Alebo ak si myslite ze nie, tak mi ho skuste vyvratit, budem len rad. Dakujem.
Petra
Profil
FantomX1 No vždyť říkám, projdi si tu odkazy na dvousloupcové/třísloupcové layouty, už to tu bylo hodněkrát. Prostě dáš na pozadí opakovat obrázek, který vytvoří ty sloupce. Ve skutečnosti jsou sice každý sloupec s automatickou výškou, ale vzhledem vypadají všechny stejně dlouhé, "až dolu". Viz např. http://www.moderniweb.cz ... příslušný obrázek na pozadí pak vypadá takhle: http://www.moderniweb.cz/img/main.gif
MissCroft
Profil
Acci
To možná někdo jiný jo, já nemusím, mám totiž jiný systém... mám jeden soubor s tabulkou, který mi rozděluje stránku tabulkou, je tam menu, titulní obrázek, serepetičky vpravo, patička... no a uprostřed je prázdná obsahová buňka, do které se po zmáčknutí odkazu jen přiřadí jiný soubor, který je pouze textem... zkus se na to detailněji podívat a pochopíš... prostě jsem to vyřešila jiným způsobem a když chci změnit strukturu stránky, změním jen jeden soubor.... tadáááááá!

Petra
Jo ide to, teď jsem na to přišla sama ještě než jsem si přečetla tvůj příspěvek... ale asi by mi to nevyhovovalo, připadá mi šíleně nešikovné pracovat s divama v divech, ale jsem ráda, že tenhle můj problém se vyřešil.... ještě mám ale jeden a to ten, který jsem psala už dříve....

Když chci aby nahoře byl nějaký pruh o výšce 200 pixel a pod ním byl třeba iframe až do konce stránky, tak to divamam nezrobíš...

zase... jestli to někdo zrobí, budu moc ráda....

roberta
MissCroft má jednu krásnu vlastnosť, ktorá sa často u webdesignérov vyskytuje: "to, čo neviem naprogramovať, to sa nedá"

tak to je úplná blbost... já jsem první stránky programovala a pak až přešla na design.... některé věci nejdou, je to můj názor a to neznamená tu vlastnost, co ty říkáš.... to by pak znamenalo, že když třeba Yuhů na stránkách napíše "nejde to" tak to automaticky neumí? prostě blbost nehorázná.... a nezhazuj, když jinak neumíš odpovědět.... radši spíš napiš jak..... teď jsme vyřešili jeden problém, co mi divama nešel, ale mám ještě jeden.... posluž si...

Na něčem jiném, než na počítači? To nemám možnost, ale bylo by to fajn, posunula bych se zase o něco dál, teď pracuji na "dobře vypadat v textových prohlížečích".... ale já tam časem dojdu :o)

FantomX1


Tu jde o to, že 100% výška mi nefunguje u divů vůbec.... jedině když jsou prázdné, ale jakmile do nich něco dáš, tak se výška přizpůsobí...

... jinak díky za zkoušku, už jsem to vyřešila s těma divama, jde to ještě trochu jinak.... zkusíš teď ještě to výše zmiňované?....
MissCroft
Profil
Argumenty došly..... a je ticho po pěšině...... teď se máte pořádně ukázat....
printf
Profil
arugmenty se tu melou pořád dokola, nikoho už nebaví je pořád opakovat. Používání tabulek pro design je zkrátka věc osobní volby a zřejmě nemá cenu se tu o tom přít. Přesto bych to téma nezamykal, protože se za čas jistě objeví někdo kdo o tom bude chtít znovu diskutovat.
MissCroft
Profil
Aha, takže ty jsi to nečetl, taky dobrý.... chci tady vyřešit jeden problém, když to někdo umí divama, tak prosím, budu jen ráda... takže si laskavě přečti o čem se tu vlastně mluví...
Tin
Profil
Tabulka je věc běžná a často používaná, zatímco div-layout defakto nepoužiju (kolik webů udělá běžnej člověk: 1. svůj osobní, 2. pro kamaráda a to je vpodstatě všechno => pro většinu lidí jsou tabulky jednoduší



200px+iframe:
nemělo by se to dělat spíš přes frameset???????
Tin
Profil
Př:
Když jsem na svých stránkách http://ucdam-hb.wz.cz předělával úvodní stránku http://ucdam-hb.wz.cz/uvod.html tak mě ani nenapadlo, že bych to dělal tabulkami, ale když jsem dělal plakát na výstavu http://ucdam-hb.wz.cz/akce/a1.html tak jsem zcela automaticky použil tabulku - samozřejmě, šlo by to i DIVy...

BTW: tabulka je je pužitelná jako "malý grafický prvek" - viz to zakončení v Navigaci

OT: pro lidi z Havlíčkova Brodu: doufám, že na tu výstavu přijdete...... ;-)
Acci
Profil
Tabulka je věc běžná a často používaná
Řekl bych, že je to hlavně kvůli editorům jako je FrontPage a spol. Ty všechno dávají do tabulek.

BTW: Tabulky taky často použiji ve Wordu pro rozmístění textu. Tam je to asi nejlepší možnost. Ale u webových stránek máš lepší možnost (CSS)
Fred
Profil
Aha, takže ty jsi to nečetl, taky dobrý.... chci tady vyřešit jeden problém, když to někdo umí divama, tak prosím, budu jen ráda... takže si laskavě přečti o čem se tu vlastně mluví...
Já to taky nečetl, je to zbytečné. Nemusím to číst, protože flame diskuse plné demagogie ze strany obránců tabulek jsou všechny stejné. Vždy se jen ukáže, že ohnivě diskutující tabulkář prostě a jednoduše neumí css a jen se zuby nehty brání ho naučit. Ve skutečnosti ho žádné argumenty protistrany nezajímají.
FantomX1
Profil
V kazdom pripade je iste ze tabulky su lahsie pouzitelne nez divy a maju uz niektore vyssie spominane vyhody a s divmi a floatovanim + nastavovanie a davanie pozor na rezimi kompatibility quirk a standard mode + zabezpecenie pre vsetkych prehliadacoch aby to slo to reba vsetko spravit pri divoch, kym tabulky funguju vo vsetkych prehliadacoch a modoch takmer rovnako. Na druhej strane je mozno pravda ze redesign moze byt v niektorych pripadoch pri tabulkach obtiaznejsi.
MissCroft
Profil
Fred
Radši nebudu mluvit, co si o tom myslím, ale řeknu ti to asi tak: Nechápeš, nečteš, nevíš.... už se tu dávno neobhajuje tabulky, ale řeší se tu problém a lidi, kteří sem přijdou a neznají odpověď pak se jednoduše ohánějí tím, co ty tady... tím se ale machrem neuděláš... potřebuju pomoct a jediné, co mi tady pořád říkáte je, že obhajuju tabulky, tak to prosím pro mne není diskuse, ale křičení o pomoc do tmy...

Takže znovu a budu ten dotaz opakovat tak dlouho, dokud mi někdo nepomůže


Když chci aby nahoře byl nějaký pruh o výšce 200 pixel a pod ním byl třeba iframe až do konce stránky, tak to divamam nezrobíš...


Tin
teoreticky jo, jenomže mám tam jdnu věc, kvůli které to nemůžu použít....

Jo a pro všechny, co tu tak podporují to 3 sloupcové rozdělení divama - a víte, co se stane, když prostřední je menší než krajní dva? Mluvím o TR Webu screamteam.cz/tombraider ; zkuste si to...
Petra
Profil
MissCroft
To se dělá tak, že se to hodí všechno do boxíku, kterému se nastaví min-height:100%, pro IE se nastaví normálně _height:100%, protože IE interpretuje vlastnost height jako by to byla min-height.

Co se týká toho webu, je v tabulkách, nevím, co myslíš tím má se stát nebo nemá se stát, ale jestli myslíš, aby v takovém případě byly pořád ty sloupce stejně vysoké, tak to samozřejmě 3-sloupcový CSS layout umí, myslím, že jsem to už v tomhle threadu popisovala :-)
Fred
Profil
MissCroft Tak v tom případě ti nerozumím proč si na to nezaložíš nový thread, jak je dobrým zvykem.
Tin
Profil
MissCroft:
To by mě teda zajímalo co. Napiš mi to, třeba něco vymyslím.
Acci
Profil
MissCroft
Pokud máš nějaký problém, jak něco udělat v CSS, založ si nové téma jak radí Fred. Nikdo nebude chtít tří stránkovou diskusi aby se dozvěděl, co vlastně chceš
FantomX1
Profil
To Petra:

To ako radis s tymi percentami je to hlupost. Sorry ze sa takto vyjadrujem, ale pracovat to nebude. Keby to slo, teda len v tom pripade keby podradeny prvok vedel zistit velkost nadradeneho prvku, ktory ma velkost nastaveny na height:auto, to ale nevie, pretoze nadradeny prvok, ktory ma vysku nastavenu na auto prebera velkost od najvyssieho prvku ktory obsahuje. Teda v mnohych pripadoch od stredneho divu s textom, ktory je dajme tomu vyssi ako dva navigacne menu.

V skutocnosti teda ide o to, ze ked nadradeny prvok kontajner prebera vysku svojho tela od velkosti svojho najvyssieho elementu (v mojom pripade na stranke http://www.ciernypeter.sk/ODJ/index2.html ) nazvaneho obsah (ak je teda on najvbyssi a nie jedno z navigacnych menu) tak uz vnutorne elementy nazvane lavy (lave menu) a pravy (prave menu) nevedia ziskat vysku od nadradeneho elementu ktory je prebral od elementu podradeneho.

Vedeli by to jedine v tom pripade keby mal nadradeny prvok velkost presne definovanu percentami alebo relativnymi jednotkami popripade presnymi jednotkami. Pretoze vtedy by v skutocnosti nepreberali vysku od svojho susedneho rovnocenneho divu, ale od svojho nadradeneho.

A ak by to aj dokazali prebrat, tak ak by si nastavila hocktoru z vlastnosti ci uz min-height: 100% alebo height: 100% tak by si pomocou oboch dosiahla to iste a to vysku nadradeneho elementu a nebolo by treba obidvoch vlastnosti. Stacila by len jedna, pytas sa preco? Dajme tomu ze nadradeny element ma vysku 300px tak min-height: by nadobudlo tiez 300px a height: 300px, je jedno ze min-height moze nadobudat aj vyssie hodnoty ako 300px ked je obmedzene na tuto velkost hlavnym elementom.

Inac co sa tyka tvojho hacku s min-height a _height ja som si to sam rozobral a popisal do textoveho suboru aby som na to nezabudol, okrem toho su tam rozobrane aj mody prehliadacov, tu to je:

"

IE zobrazuje vlastnost height v normal aj quirk mode ako u Opery vlastnost min-height, kym Opera zobrazuje vlastnost
height v mode normal ako min-height ale v pouzivanom mode quirk tak ako ma, cize napevno navoli obsah prvku, a kedze v
mnohych pripadoch chceme aby Opera v quirk mode pouzivala vlastnost min-height ale IE to nepodporuje, preto napiseme este
k CSS vlastnostiam aj _height ktore rozpozna len IE a Opera nie, je to hack, tym Opera pouzije svoje min-height a IE min-height
nepozna tak pouzije svoje height, ktore aj tak zobrazuje ako min-height a tak dosiahneme kompatibilitu u oboch prehliadacov.

"

A Petra ten problem si uz rozoberala, ale vysvetlila si mi to len tak ze to ide len tym obrazkovym pozadim. S tym suhlasim.

Ak si chcete pozriet stranku na ktorej som skusil trojstlpcovy design s vlastnostami min-height: a _height: tu je nan odkaz
[url=http://www.ciernypeter.sk/ODJ/index3.htm
]http://www.ciernypeter.sk/ODJ/index3.htm
[/url]
Ak si vsimnete vlastnost min-height je od vlastnosti height v IE o nieco odlisna, snazi sa totiz prebrat vysku od nadradeneho elementu, ktory ju ma nastavenu na auto. Ale aj to len v druhom stlpci, a nie je to preto lebo najvyssi prvok je v strede. On je v zdrojovom kode zapisany ako posledny. Mozno je to tou postupnostou vykreslovania. Najprv sa zrejme kresli z laveho horneho rohu a tak to ide po riadkoch.
FantomX1
Profil
http://www.ciernypeter.sk/ODJ/index4.htm tu som sa snazil vyriesit ten problem so strednym mensim stlocom a ide to, ale len vtedy ked nastavim min-height: stredneho stplca na vyssiu hodnotu ako maju navigacne menu. Opera to zobrazuje dobre, ale IE ma este problemy s tym ze li listy nezobrazi hned k borderom obsahoveho divu. A inac este jedna vec. Skuste si to. Mam tam mod quirk aspon by mal byt podla mojho dokument type DOCTYPE ale ked zvacsim padding stredneho divu tak sa zmensi text a nie celkovo obsahovy div ako by sa mal a nehodi ho teda pod navigacne listy, neviete preco? Dakujem.
Petra
Profil
FantomX1: když říkám "se to hodí všechno do boxíku", myslím tím všechno, a tím boxíkem myslím právě ten div, co obaluje celý web, jeho nadřazeným prvkem je body o výšce okna, 100% z toho je vždy výška okna.

To s těma třema sloupcema, proto se tam právě dává na pozadí ten obrázek, aby se nikam nemusela zadávat žádná výška, to co máš ty se rozpadne při prvním zvětšení písma.
Lukin
Profil
Takový běžný příklad použití tabulky na rozvržení stránky... pokud máte pomalejší net, musíte si počkat:)) http://mafia.bonusweb.cz
FantomX1
Profil
To Petra:

To co mam ja mas pravdu, rozpadne sa pri zvacseni pisma, ale nerozpadne sa celkovo design, len ramy nedociahnu az ku paticke. Da sa to riesit este tak ze strednemu obsahu sa navoli o dost vacsia vyska.

"
dyž říkám "se to hodí všechno do boxíku", myslím tím všechno, a tím boxíkem myslím právě ten div, co obaluje celý web, jeho nadřazeným prvkem je body o výšce okna, 100% z toho je vždy výška okna.
"

S tymi 100% to funguje, ale len v Quirk mode, a nie v standardnom mode, pretoze u quirk mode pri nastaveni najvyssieho bloku vysky na 100% dosiahne blok fakt vysku celeho okna, ale pri standardnom mode dosiahne len vysku svojho obsahu, a to preto pretoze nestandardny zastaraly quirk mode pocita percenta zo svojho nadradeneho prvku, kym standardny novo zavedeny mode pocita vysku v percentach relativne ku svojmu obsahu a nie k nadradenemu prvku. Znie to mozno cudne, ale fakt to tak je.
FantomX1
Profil
A stym predhadzajucim vysvetlenim quirk a standard mou sa ospravedlnujem, tam som ich totiz zamenil. Tu su moje poznatky, ale na to by som si mal asi zalozit blog.

"
IE zobrazuje vlastnost height v normal aj quirk mode ako u Opery vlastnost min-height, kym Opera zobrazuje vlastnost
height v mode quirk ako min-height ale v pouzivanom standard mode tak ako ma, cize napevno navoli obsah prvku, a kedze v
mnohych pripadoch chceme aby Opera v standard mode pouzivala vlastnost min-height ale IE to nepodporuje, preto napiseme este
k CSS vlastnostiam aj _height ktore rozpozna len IE a Opera nie, je to hack, tym Opera pouzije svoje min-height a IE min-height
nepozna tak pouzije svoje height, ktore aj tak zobrazuje ako min-height a tak dosiahneme kompatibilitu u oboch prehliadacov.

IE a Opera v Quirk mode zobrazuju 100% vysky pre hlavny obsahovy prvok ako velkost okna. V standardnom mode zobrazuju 100% vysky nie ako velkost okna ale ako velkost samotneho obsahu ktory obsahuju takze je to to iste ako nastavenie height:auto alebo nenastavenie vobec nicoho.

Mozilla sa chova dost podobne ale predsalen trochu inac. V quirk mode zobrazuje 100% vysky ako okno a v normal mode ako obsah elementu. Ma ale jednu odlisnost, dokaze prebrat hodnotu vysky od elementu, ktory ju ma nastavenu na auto (len v quirk mode), co IE a Opera nedokazu. Neviem ci sa to da nazvat vyhodou alebo nie.
Napriklad ak ma nadradeny prvok nastavenu vysku na hodnotu auto, tak nadradeny prvok prisposobuje svoju vysku hned podradenemu prvku, ktory ma najvyssiu vysku. Ak by sme mali v tomto nadradenom prvku este jeden podradeny prvok na rovnakej urovni ako prvy podradeny prvok, ale bol by napriklad nizsi a mal nastavenu vlastnost height na hodnotu 100%, potom by prebral vysku od prveho podradeneho prvku nadradeneho prvku, ktory ma najvyssiu vysku a to tym sposobom, ze by prebral vysku od nadradeneho prvku ktory ma vysku nastavenu na hodnotu auto a to len tym sposobom, ze by ju prebral az potom co nadradeny prvok prevezme vysku od svojho hned podradeneho prvku. U prehliadacov Opera a IE takota spatna vazba nefunguje, teda nemozu preberat vysku od prvku ktory ju tiez len prebera.

"
« 1 2 3
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0