« 1 2 »
Autor Zpráva
anonym
Profil
Děláte někdo web(y) jen v poznámkovým bloku? Samozdřejmě nemyslím grafické programy.
quinux
Profil
anonym
To dělají jen masochisti :)
Railbot
Profil
Dělával. Ale to jsem bastlil jen věci pro sebe a vůbec netušil, že existuje něco jako zvýrazňovače, číslování řádku atd. :)
Měsíček
Profil
Pokud dělám jednoduché věci tak Poznámkový blok (tím myslím opravdu jednoduché věci jako třeba skripty na jednu stránku atd ..) když už to má být trochu větší tak Notepad++, který se pomalu vyrovnává PSPadu.
Iver
Profil *
Dělej v PSpadu, v notepadu nelze změnit kódování.
vertigo4
Profil
anonym
Ne, protože práce v Poznámkovém bloku je dost nepřehledná... dá se psát, ale trvá to něco déle, než když máš krásně zvýrazněný kod atd...
Měsíček
Profil
"dá se psát, ale trvá to něco déle, než když máš krásně zvýrazněný kod atd..."

To přeci "rychlost psaní" nijak neusnadňuje.
vertigo4
Profil
Měsíček
no u mě teda jo, já tedy budu mít rychleji napsaný web v PSPadu nebo Dreamweaveru než v Poznámkovém bloku...
Zdeněk Košťál
Profil
Iver
Pokud vím tak dá, ale standardně vkládá UTF signaturu (BOM).

anonym
Dříve ano, to bylo ještě za mé éry tabulkových webů. Také jsem netušil, že existuje něco jako zvýrazňování kódu (a to teda sakra urychluje práci) :-).
Měsíček
Profil
"no u mě teda jo, já tedy budu mít rychleji napsaný web v PSPadu nebo Dreamweaveru než v Poznámkovém bloku..."

Tak to já píšu všude stejně = rychle :) a je mi vcelku fuk, jestli je to můj vlastní editor, PSPad nebo Poznámkový blok.

"Také jsem netušil, že existuje něco jako zvýrazňování kódu (a to teda sakra urychluje práci) :-)."

Ve vyhledávání chyb ano :) jinak mne to docela ruší.
Chamurappi
Profil
Reaguji na anonyma:
Máš docela originální přezdívku :-)
Já v Notepadu píšu HTML, CSS, JS, XML, C# a delší diskusní příspěvky. Trápí mě na něm jen dva nedostatky: špatné rozeznávání hranic slov a nepřítomnost drag&drop operací.

Reaguji na Ivera:
Jde změnit v dialogu pro uložení.

Reaguji na Zdeňka Košťála:
BOM trápí jen ty programy, které špatně rozumí Unicodu.
vertigo4
Profil
Měsíček
to jsme si asi nerozuměli: když jsem psal o "psaní" webu, tak jsem měl namysli celkové nakodování, programování - prostě vytvoření webu, nikoliv samotný proces psaní.... ten samozřejmě by měl trvat všude stejně... ;-)
Měsíček
Profil
jo táák :) tak to jsem tě opravdu špatně pochopil.
Zdeněk Košťál
Profil
Chamurappi
A právě proto ho varuji. Až to uloží v UTF a IE mu tam přidá řádek, bude se divit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Zdeňka Košťála:
Ne řádek, ale znak, který tam nechává PHP, protože špatně rozumí Unicodu. Jestli se anonym stará jen o klientskou část, nebo jestli mu na serveru běží něco jiného, tak na problém nejspíš nikdy nenarazí.
Petr Tichý
Profil
Chamurappi
Myslím, že my víme o co tady jde. I kdyby pracoval pouze se statickými stránkami, tuším že i BOM může shodit IE do quirku. (Pokud tak před tím již neučinil.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra Tichého:
tuším že i BOM může shodit IE do quirku
Nemůže.
joe
Profil
Ne, v „poznamkovym bloku“ se pise jenom na FELu... :-)
Pisu ve vlastnim editoru.

PSPad nemam rad, obarvuje kod moc pomalu a pote to hodne zdrzuje.
anonym
Profil
Jestli se anonym stará jen o klientskou část, nebo jestli mu na serveru běží jiného, tak na problém nejspíš nikdy nenarazí.
Nn, já se chtěl jen tak zeptat.
sicario
Profil
Ja pisu vsechno v pspadu. Oproti notepadu by mi chybelo zvyraznovani syntaxe (hlavne retezce, souvisejici zavorky a v html dokonce souvisejici pocatecni a koncove tagy:-). Dal pak regularni vyrazy (vc. spetne reference) v najit/nahradit a moznost oznaceni sloupcoveho bloku textu. Tohle se ale ani tak netyka programovani, jako spis upravy zdrojovych dat pro nacitani v aplikacich.

A proc zrovna pspad? Obevil jsem ho vicemene nahodou, kdyz jsem hledal editor namisto notepadu s pokudmozno co nejmensimi syst. naroky a dostatkem funkci. S jeho konkurenci nemam vlastne zadne zkusenosti, protoze mi od zacatku vyhovoval.
Manq
Profil
S jeho konkurenci nemam vlastne zadne zkusenosti
Ono vlastně ani není o jaké zkušenosti stát. Konkurence je malá :o). Ale toto se tu řešilo mnohokrát. Je tu někde dokonce i anketa, kdo jaký používá editor. Samozřejmě vyhrál PSPad.
Měsíček
Profil
"Ono vlastně ani není o jaké zkušenosti stát. Konkurence je malá :o)."

Jestli berete konkurenci podle měřítka množství a kvant zbytečných funkcí tak konkurence je opravdu téměř z free programů nulová.
t.Kej
Profil *
A co takhle radši pořádnej vývojovej IDE editor... Eclipse, nebo třeba mě se osvědčil phpDesigner. Poznámkový blog jsem použil jen párkrát ve škole, jen nouzovka..:)
DoubleThink
Profil *
HTML/CSS píšu v PSPadu, PHP v phpDesigneru.

PSPad mi ale s každou novou verzi pěkně brnká na nervy. Začíná z něj být samorost. Bugy se vrší na bugy, každá nová funkce s sebou přinese deset nových chyb na jiném místě, které nikdo neopravuje. Myslím, že už u něj moc dlouho nezůstanu.
j1rka
Profil *
HTML píšu v pspadu a css v TopStyle Lite. V poznámkovém bloku ani náhodou je to hnus prostě tyto dva programy jsou podle mě nejlepší.
Manq
Profil
DoubleThink
PSPad mi ale s každou novou verzi pěkně brnká na nervy.
Já neaktualizuji. Používám jeden ze starších buildů, pro HTML a CSS to bohatě stačí. Stejně využiji jen minimum fc, které PSPad nabízí, takže nějaké nejnovější verze – bugy mě netrápí.
aDAm
Profil
a co takhle Zend Studio? vynikajici vec, uz ji nejaky ten patek pouzivam a supr
quinux
Profil
Manq
Ono vlastně ani není o jaké zkušenosti stát. Konkurence je malá
To je relativní. Z free programů možná ano, ale pokud do konkurence zahrneme i placené editory, tak bych řekl, že PsPad na tom bude hůře.

Samozřejmě vyhrál PSPad.
Protože je zdarma :)

t.Kej
A co takhle radši pořádnej vývojovej IDE editor... Eclipse
Ten javí balast? To už raději Aptanu.

aDAm
a co takhle Zend Studio?
Placený a tím pro mnoho zdejších členů (legálně) nedostupný ;)


DoubleThink
Intype. Je zatím v alfa verzi, ale už se dá dobře používat, příp E nebo Sublime, které jsou už ve finálních verzích. Všechny tři se nechávají inspirovat TextMatem z applu. Jsou to jednoduché a dle mého názoru vynikající editory, kterým k dokonalosti chybí už opravdu jen krůček...
Manq
Profil
quinux
Samozřejmě. To, že je zdarma mu ale připisuje plusové body. Existuje určitě hodně programů, které jsou na tom, co se týče funkcí stejně, ne-li hůře jako PSPad a jsou placené.
aDAm
Profil
quinux
jojo pokud teda hleadame neco free tak asi pspad, na nem sem zacinal
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0