Autor Zpráva
Alenka
Profil *
Ahojky ... chtěla jsem vás poprosit o radu. Chci na svých stránkách uspořádat soutěž o nějaké ceny, které bych sehnala třeba od sponzorů nebo tak. Lidi by odpověděli na otázku na můj email a já bych pak vybrala třeba tři výherce ze všech správných odpovědí. Ale slyšela jsem, že na to musím mít nějaký povolení nebo i notáře atd. Tak mi prosím poraďte, jak by to bylo legální, aby mně někdo nemohl žalovat, že to byl podvod, že sem si výherce vybrala schválně atd. :-)
Díky
vertigo4
Alenka
notáře asi ne, když si vezmeš kolik soutěží mají třeba televizní pořady a pochybuji, že nad tím dohlíží notář :) ale problém myslím nebude, jen v případě, že by tě někdo obvinil ze zfalšování výsledků...
Mistr
Alenka
Nastuduj si zákon číslo 202/1992 (Zákon o loteriích a jiných podobných hrách) ve znění pozdějších předpisů (našel jsem novelu číslo 63/1999).
Alenka
Profil *
Děkuju. Takže chápu to dobře tak, že moje soutěž, když by lidi nemuseli poslat peněžní vklad by se zařadila mezi Marketingovou soutěž a tudíš by jediné pravidlo, které bych musela dodržet bylo to, aby vylosovaní byli vybraní spravedlivě, čili náhodně (princip náhody). A ten bych mohla určit například tak, že výherní budou emaily zaslané od začátku soutěže jako první, desátý a stý. Výherní čísla by byla předem daná. Je to tak prosím? :-)
Mistr
Alenka
Cituješ pasáže z mnou odkázaných zákonů? Přiznám se, že nevím. Já nejsem právník; jsem sice již bakalář, ale předně dál studující Stavební fakultu ČVUT v Praze. Ty zákony, co jsem Ti odkazál, jsem jen vygooglil. Hlouběji jsem je nestudoval, takže přesně nevím, co je v nich psáno.

Začti se do nich a věřím, že je zvládneš. Pokud budeš číst pozorně, což jistě děláš, tak nic nepřehlédneš a vše bude v pořádku.
peta
Alenka
Myslim, ze soutez cen do urcite hodnoty je v podstate jen na tobe. Tak, jak to pises.
Treba soutez, kdo udela nej vzhled (skin) do nejakeho programu s odmenou prvni 3 mista 1000 korun neni treba nejak notarsky resit. To je proste soukroma zalezitost a muzes rici, ze to davas zakaznikovi jako slevu na ten program. Za kolik prodavas zbozi je tva vec. Ale bylo by podezrele prodavat dum v cene 1.000.000 za symbolickou 1kc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0