Autor Zpráva
marfig
Profil
Existuje free mail na ktery bych se mohl pripojit napr. pres Outlook (nebo jakokoliv jiny postovni klient) a pres nej cist i posilat maily? Mam mail na centrumu, web rozhrani je moc pekne, ale v postovnim klientovi porad shledavm nejakou vyhodu. Mam ale pocit, ze to co popisuji asi neni... Jak by se to dalo resit?
Martin
Spikee
Profil
Myslím, že Centrum umožnuje prístup cez POP3. V tomto sa ale nevyznám, podľa mňa je lepšie webové rozhranie
habendorf
Profil
marfig: spousta - seznam, volny, post, quick ... a osobně si myslím, že určitě jde i centrum.
marfig
Profil
habendorf
Prijimat postu pres klienta jde, to vim, ale nevsimnul jsem si tam, jak mam nastavit v klientovi server odchozi posty.
habendorf
Profil
podľa mňa je lepšie webové rozhranie
Uznávám že je to věc názoru, ale pro mě ani omylem, z toho bych zešílel. Chápu že je to ale gut třeba pro studenty někde na učebnách.
habendorf
Profil
marfig: jde to normálně, např. smtp.post.cz. Jenže jsou to potvory, poběží to jen při připojení přes daného providera. Ale nic ti nebrání, všechnu odchozí poštu nasměrovat na smtp.seznam.cz, ten je bez omezení. Nikde není řečeno, že pop3 a smtp musí být stejný. A neboj, když budeš mít třeba marfig@post.cz a pošleš to přes smtp.seznam.cz, dojde to normálně od marfig@post.cz.
Mluvím z vlastní zkušenosti, tohle vím na stopro.
marfig
Profil
habendorf
Dokud jsem doma nemel net, tak mi web rozhrani plne vyhovovalo, ale od te doby, co pisu hafo mailu denne z pohodli sve zidle me prestava bavit se rozcilovat nad neustalym byt velmi kratkym cekanim a obcasnymi chybami web aplikace, typu dloho jste nekliknul, jste odhlaseni....
Ale zpet k tematu, mate konkretni zkusenosti s posilanim posty z klienta pres free mail? Mohu-li se zeptat, jak mate nastaveny server odchozi posty?
Martin
marfig
Profil
OK, nez jsem napsal prispevek, byla tu uz odpoved, tesnu, diky
Martin
habendorf
Profil
marfig co pisu hafo mailu denne z pohodli sve zidle me prestava bavit se rozcilovat nad neustalym byt velmi kratkym cekanim a obcasnymi chybami web aplikace - přesně! A to já mám trvale aktivních současně 7 účtů :o), to by přes web rozhraní vůbec nešlo.
A jinak tykání, ne?
marfig
Profil
Mam jeste jeden dotaz, stahnul jsem si Thunderbird, nastavil pop3 srdce zajasalo, ale pri pokusu o odeslani zpravy mne to vyzve k zadani hesla, to na seznamu neznam.
Jsem asi natvrdly, ale jak to mate nastavene?
marfig
Profil
habendorf
OK, musim mit zalozeny ucet na seznamu? Zkusil jsem jeste odchozi server bez jmena a hesla, tak mi to nadalo, ze mam zkontrolovat e-mailovou adresu, ze nejde odeslat.
habendorf
Profil
Pokud máš na seznamu účet, použij login a heslo toho účtu. Pokud ne, nějaký si prostě vytvoř.
Dále: pop3 funguje, OK.
smtp: popisuju pro Outlook Express, píšu z domova a tady Thunderbirda nemám (mimochodem - zklamal mě, vrátil jsem se k Outlooku), ale ono to bude podobné: nástroje - účty - vybereš účet - vlastnosti - servery - odchozí pošta: smtp.seznam.cz. Dále zatrhnout "server požaduje ověření" a v upřesněních dát "přihlašovat se jako" a login a heslo dát takové, jaké máš pro účet na seznamu (uvědom si, že u smtp vůbec nezáleží na tom, jaké přihlašovací údaje máš nastavene pro pop3).
Pokud bys měl pro seznam stejný login i heslo jako pro to centrum, je tam volba "použít stejné nastavení jako pro server příchozí pošty".
habendorf
Profil
Pokud chceš odesílat přes smtp server seznamu, tak ano.
marfig
Profil
lol, mockrat diky :) Jeste bych se chtel zepta, co te zklamalo na Thunderbirdu? Ja ho stahnul po dobrych zkusenostech s FF.
mat
Profil
jenom poznámku k webovému rozhraní - já nevím, ale od doby, co mám gmail notifier (a nechávám si přeposílat všechnu poštu na gmail) poštovního klienta jaksi nepoužívám, resp. mým online poštovním klientem se stal gmail... ale je zase pravda, že kdybych neměl adsl, ale třeba vytáčené připojení (jako že jsem ho měl) jsem stále u MS Outlooku...
Kráťa
Profil
marfig
Když jsem se před dvěma lety rozhlížel po pošťákovi, Thunderbird byl jedním z favoritů. Nakonec ale vyhrál The Bat!, jelikož oproti Thunderbirdovi v něm jde udělat na několik kliknutí kompletní záloha (nastavení, zpráv...). Jinak OE považuji za jednoho z nejlepších klientů. Poštu z webového rozhraní jsem dělal snad 20x v životě.
Obsluhuji 7 schránek a to bych přes webové rozhraní nic jiného celý den nedělal, než se přihlašoval. U všech mám nastavený POP3 takový, kde schránka je a SMTP mého poskytovatele připojení. Např:

pop3.atlas.cz
smtp.mujposkytovatel.cz

pop3.centrum.cz
smtp.mujposkytovatel.cz

pop3.seznam.cz
smtp.mujposkytovatel.cz

Jednou jsem to nastavení účtů v klientovi psal pro známého, je to na:
http://www.obcasnicek.nazory.cz/navody/nastav_posty/nastav_posty.htm
habendorf
Profil
marfig: co te zklamalo na Thunderbirdu?
No, ono už je to dýl, takže si to nepamatuju přesně, ale
1) zbytečně složitá práce s více podpisy - v OE dám vložit - podpis - a prostě si jednoduše vyberu (mám tři firemní - CZ, EN, DE, pak soukromý, pak německý pro ebay.de atd., prostě potřebuju hodně podpisů a potřebuju je vkládat jednoduše)
2) filtrování do složek - vždycky po pár dnech to modropták nějak zapoměl a přestal třídit
3) nějak mě zlobilo automatické rozpoznání znakové sady, takže když mi přišel nějak kódovaný mail, tak moje odpověď měla špatnou češtinu
4) ... a asi nějaké další, skleróza
Možná něco z toho byla moje chyba, ale zkrátka jsem se asi po měsíci naštval a vrátil se k OE.

mat: Zajímalo by mě, jestli to používáš pracovně? Pro firemní použití je podle mě web. rozhraní absolutně nevhodné, na to je dobrý klient. Na druhou stranu, pokud třeba nejsem na svým kompu, nic mi nebrání web. rozhraní použít.

Kráťa: Přesně tak to mám s pop3 a smtp taky řešeno, včetně těch 7 účtů. Jako bys mi mluvil z duše.
Jinak OE považuji za jednoho z nejlepších klientů. Už vidím ten flame, ale já taky.
marfig
Profil
habendorf: Priptam se predem nez to budu resit, prevod posty z ptaka do OE lze urcite nejak automaticky... to pro pripad ze bych mel touho menit...
habendorf
Profil
marfig: Nakonec se mi to nějak povedlo, ale úplně lehce to nešlo.
marfig
Profil
habendorf: uz se tesim... :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0