Autor Zpráva
adamico
Profil
Zdravím.

Spravujem stránky jednej školy. Vytvoril som aj fórum, ktoré beží na phpBB2. Avšak mám jeden problém. Na fóre sa denne registruje okolo 20 ľudí.. To by samozrejme nebol problém, keby to neboli výhradne zahraniční užívatelia, ktorí na fóre spamujú. Chcel by som sa opýtať, či sa dá tomu nejako zabrániť, poprípade sa prosím vyjadrite, pretože toto som ešte nevidel.. Mne to príde ako "záťah zahraničných užívateľov" na moje fórum ;). Pri registrácii je overovací kód, je potrebné overenie registrácie užívateľským emailom. Nedávno som dokonca nastavil to, že administrátor musí schváliť nový účet. Myslím si, že tento memberlist, hovorí za všetko.
TSD
Profil *
To vypadá spíše na zátah jednoho bota.

Očekával bych, že ověření mailem by mělo pomoct. Nepíšeš, jestli to zabralo nebo ne.
adamico
Profil
Nie nezabralo to, preto som sa uchýlil až k tomu riešeniu, že účty musím schvaľovať ako administrátor..
TSD
Profil *
Tak to nevím. Možná bych zařídil, aby registrace ze Slovenska proběhly klasicky přes mail a všechno ostatní šlo přes tebe.

IP ban ti asi nepomůže, tuším, že ten bot dokáže nasimulovat asi co bude chtít.
adamico
Profil
no ale ako spravím to aby registrácie z SK prešli ? Lebo phpBB2 nič podobné nepodporuje.. alebo sa mýlim ?
Hooonza
Profil
No a co na stránku s registrací dát podobný antispamový kód jako je třeba tady v tomto fóru při psaní příspěvků? Vypadá to na boty, který je specializovaný na phpBB2, pokud ale všeobecně známý kód upravíš jen trochu podle svého, třeba si s tím už neporadí

no ale ako spravím to aby registrácie z SK prešli ?
No, i jestli to nepodporuje, nejde změnou kódu zařídit, aby se návštěvníci z domény *.sk nemuseli schvalovat a ostatní ano? Aspoň přibližně by to mohlo pomoct, i když ne zcela problém vyřešit.
adamico
Profil
No a co na stránku s registrací dát podobný antispamový kód jako je třeba tady v tomto fóru při psaní příspěvků? Vypadá to na boty, který je specializovaný na phpBB2, pokud ale všeobecně známý kód upravíš jen trochu podle svého, třeba si s tím už neporadí

a o aký kód ide ?
Bubák
Profil
Hledej v kódu této stránky <span id="spamprotirobotum">
Hooonza
Profil
adamico
Zobraz si zdroj. kód např. téhle stránky: najdeš tam nad tlačítkem pro odeslání toto:

<SPAN id="spamprotirobotum" STYLE='display: none'>Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři: <INPUT type="text" name="robot" value="" id="protirobotum"></SPAN>
<SCRIPT>
/* tento skript vloží do příslušného políčka */
document.getElementById("protirobotum").value="4";
document.getElementById("spamprotirobotum").style.display = "none";
</SCRIPT>


No a ty pak otestuješ na další stránce, jestli hodnota robot má fakt hodnotu 4, jinak jej pošleš ... někam jinam než kam se tlačí. Roboty často neumí javaskript. Já bych spíš vsadil na to, že to bude robot speciálně upravený proti phpBB a teda jej další kód rozhodí. Nezkoušels to?

Ev. další způsoby: nastavit minimální čas po načtení stránky, za jaký lze formulář odeslat. Robot má vše vyplněné hned a hned odesílá -> pošleš jej do háje.
smajli
Profil
PHPBB má velkou podporu, řešení bych hledal přímo tam, pravděpodobně existuje mnoho přídavných modulů, které tuto situaci řeší.
Dranel
Profil
Bubák, Hooonza
Stylujte prosím výpisy kódů příslušnými... sakra pořád mě nenapadá jak to normálně napsat.
Scumo
Profil *
Doporucuji zalohovat databazi (vyhodit sapamery(boty)) a preinstalovat na phpBB 3 (gold) a poptat se na foru phpbb.cz na nejaky antispam a pod. (myslim ze phpbb3 jiz santispam ma (napsani cisla z obrazku))

phpBB2 je zastarale!!!
Hooonza
Profil
Dranel
No já nevím, proč bych to měl dělat. Mně se to líbí víc takhle. Ty připravené tagy pro kódy moc roztahujou text a je to potom nepřehledný.
Dranel
Profil
Hooonza
Ano, roztahují kódy a právě proto jsou ty kódy pak přehledné. Není přehlednější to druhé?

1)
<SPAN id="spamprotirobotum" STYLE='display: none'>Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři: <INPUT type="text" name="robot" value="" id="protirobotum"></SPAN>
<SCRIPT>
/* tento skript vloží do příslušného políčka */
document.getElementById("protirobotum").value="4";
document.getElementById("spamprotirobotum").style.display = "none";
</SCRIPT>


2)
<SPAN id="spamprotirobotum" STYLE='display: none'>Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři: <INPUT type="text" name="robot" value="" id="protirobotum"></SPAN>
<SCRIPT>
/* tento skript vloží do příslušného políčka */
document.getElementById("protirobotum").value="4";
document.getElementById("spamprotirobotum").style.display = "none";
</SCRIPT> 

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0