Autor Zpráva
pmg
Profil
Nedávno jsem si na forpsi.com ověřoval jednu doménu na .com, a byla volná. Asi po týdnu se na ní ale objevily reklamní odkazy vložené pomocí iframe z cnomy.com. Jestli jste se někdo s něčím podobným setkal, zajímalo by mě, jak někdo zjistí, že jsem doménu prověřoval, aby ji mohl takhle ukrást.

Opravdu nevěřím, že to byla shoda okolností, jednalo se o české jméno a příjmení. A vypadá to, že má cnomy na Google ban, zřejmě je to něco nekalého.

Nesetkal jste se někdo s něčím podobným? Díky.
Railbot
Profil
Náhoda. Takové skupování domén se děje dnes a denně a šance na čmajznutí je dost velká pokud ten název je aspon trošku smysluplný.
pmg
Profil
Dobře, teď už s tím mnoho neudělám. Chtěl bych spíš vědět, jestli to někdo opravdu dohledá, když doménu prověřuji, nebo jen prostě registruje jméno často zadávané do vyhledávačů ap. Bylo to v podstatě ve stejnou dobu, takže se obávám, že jde o první způsob. Co myslíte?
Railbot
Profil
pmg
Sledovat to jde, ale určite to nemůže dělat nikdo z venku pokud sis to ověřoval například přes nástroj u FORPSI. Byla to náhoda, stává se. U domén ještě víc jak jinde platí, že kdo zaváhá, nežere. Proto je dobré si doménu registrovat hned, ještě před tím, než má člověk cokoliv jiného z projektu hotového.
pmg
Profil
Pravda, jen si vzpomínám na Yuhůova slova, že je skoro jedno, na které doméně stránky běží. Pokud se vytvoří ještě před registrací domény, neriskuje se, že pak doména zůstane prázdná, jak lze často pozorovat;-) Byla to náhoda, stává se. Díky za info.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0