Autor Zpráva
Abadon
Můžete mi někdo prozradit, proč v dnešní době jsou na klávesnici tlačítka jako Scroll Lock a Pause Break a není tam prach obyčejný zavináč, nebo tříwéčko? Dá se nějak přeprogramovat klávesnice, nebo něco takového?
Mistr
Abadon
Zavináč můžeš psát kombinací kláves Alt + 64 či Pravý Alt + V.
Aleš Janda
Abadon
Nebo si udělej vlastní rozložení klávesnice.
Ovšem taky bych bral minimálně ještě jednu řadu doprogramovatelných kláves :-)
Abadon
OK, klávesovou zkratku znám, ale nechápu, proč znak v dnešní době tolik používaný, není na české klávesnici a přitom klávesy, které se používaly kdysi na dálnopisu tam zůstávají? Není to trochu zkostnatělý přístup k českým úpravám klávesnice?
Timy
Abadon
Není jedno, jestli mačkáš shift nebo pravý alt? Já bych si rozhodně nekoupil klávesnici, kde by třeba místo středníku byl zavináč (nebo nějaká jiná strašidelná výměna).
DoubleThink
Profil *
není na české klávesnici a přitom klávesy, které se používaly kdysi na dálnopisu tam zůstávají?
Například které?

Myslím, že zavináč pořád ještě nedosáhl v normálním psaném textu takové důležitosti, aby měl právo odsunout nějakou aktuální klávesu do pozadí.
Aleš Janda
Abadon
Není to trochu zkostnatělý přístup k českým úpravám klávesnice?

On vůbec ten model QWERTY (resp. QWERTZ) dávno nevyhovuje. Existují lepší rozložení "např. Dvorak", ale fakt je ten, že se téměř vůbec nepoužívají. Je to logické; ty by sis koupil klávesnici s objektivně lepším, ale úplně jiným rozložením/jinými klávesami? To by se nevyplatilo vyrábět. Ono i kvůli blbému prohození Z a Y dokáže být spousta rozbrojů. Každý si těžko převyká byť na malou změnu. Je prostě téměř nemožné na současné klávesnici něco změnit.
Timy
A když ti ta klávesnice jó nevyhovuje, můžeš si ji přemapovat jak jen budeš chtít.
Pavel7777
Poradími někdo se zavináčem,na strance potřebuji k registraci napsat @,nejde napsat kavesnicemi:ALT+V ani ALT+ 64?
Medvídek
Pavel7777
je to ALT Gr + V
Pavel7777
Zkoušel jsem ALT Gr+V a také nejde?
panther
Pavel7777
nejde napsat kavesnicemi:ALT+V ani ALT+ 64
tak je to asi rozbitý.
SwimX
já třeba na programování (kódování) přepínám na angliickou klávesnici (ALT + SHIFT)
tam je @ SHIFT + 2(ě)
ALT Gr + V ale samozřejmě nefunguje
Pavel7777
Ok,@ sel takto napsat
erika
Profil *
Chtěla bych vědět, jak je možné, že jsem doposud používala na psaní zavináče ctrl alt + v, nevím, co jsem udělala, že to přestalo fungovat?
Děkuji za radu. Nyní používám lt Gr + v
Str4wberry
Nemůže tuto zkratku „blokovat“ jiný program?
pejey
Profil *
Já používám pravý ALT + 2(ě)
Joker
pejey:
Já používám pravý ALT + 2(ě)
Taky používám, nicméně hodí se podotknout, že to funguje jen s českou QWERTY, ne s QWERTZ.
Na druhou stranu si myslím, že česká QWERTY je nutnost, pokud člověk má programovat/kódovat a nezbláznit se z toho :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: