Autor Zpráva
Koki
Profil *
Mám na disku adresáře s názvem filmů, nechce se mi to ručně přepisovat do txt nebo doc. Nevíte jakým programem toto udělat automaticky a vypíše do txt (nebo potom ctrl+c vložit do souboru).Díky
Miloš
Profil
Přesměrovat výpis na obrazovku do souboru – odtevři si příkazový řádek v daném adresáři (nebo piš do příkazového řádku TotalCommandera, když máš na daném místě kurzor) a napiš následující:
dir *.* /b/on > vypis.txt


dir je příkaz pro výpis obsahu adresáře
*.* je maska zahrnující všechny soubory. Máš-li je namixované a chceš vypsat třeba jen avi, změň na *.avi
/b/on jsou přepínače, které nechají ve výpisu jen nezbytné a dle abecedy řazené údaje
> vypis.txt přesměruje výpis, který by jinak šel na obrazovku, do textového souboru s názvem vypis.txt. Pokud soubor neexistuje, bude vytvořen. Pokud existuje, bude smazán a znovu vytvořen. Chceš-li tedy k již existujícímu souboru pouze přidat další data (na jeho konec), místo jednoho znaku > napiš dva: >> vypis.txt
nEON
Profil *
Díky za přínosné info o cmd.exe DIR příkazu, skvěle funguje jako mezikrok pro zjištění řady faktur a nalezení chybějící.
Obecně funguje skvěle a až doteď jsem netušil, že funguje > pro zapsání do souboru a >> pro připsání do souboru.

Díky!

nEON

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0