Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

Vím, že to sem nepatří, omlouvám se, ale přesto si myslím, že by tu někdo mohl Javu ovládat a dovolím si zeptat se, zda-li se najde někdo, kdo by mi poradil s programováním v Javě? Nemám s ní příliš zkušeností, snažím se vytvořit pro někoho jednoduchou věc, evidenci, práci s db. Nevím jak mám oddělit GUI od programové části a jak to vlastně všechno takto pospojovat. Vycházím z PHP, ale to je možná špatná cesta(?).

Díky, moc by mi to pomohlo.
peta
Profil
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#main9
joe
Profil
peta
Co tím jako chceš říct?
Odkazy na Javu si umim najít taky, chci praxi. Nikde nenajdu to co potřebuju!
Měsíček
Profil
No sice tam toho moc není (co se týče petovy(i) stránky), ale jen tě upozorňuji, že razení po ICQ nebo e-mailem je na nic, naučíš se a pochopíš toho několikanásobně méně než kdyby jsi si přečetl nějáký tutorial, jinak proč si nekoupíš nějákou knihu, která se na to zaměřuje? Jestli by jsi ji četl poctivě slovo za slovem a vše vyzkoušel není možné, aby jsi to nepochopil (jak základy tak i pokročilé věci). Jinak ..

"Vycházím z PHP, ale to je možná špatná cesta(?). "

Ne špatná cesta to vyloženě není, Java je objektově založený jazyk a PHP OOP plně podporuje a OOP je v PHP docela dobře rozvinuto takže jestli ovládáš OOP v PHP není problém se to do hodiny naučit i v Javě (krom pár maličkostí). Jinak co se týče toho spojování programové části a GUI, tak nechápu proč se ptáš tady ..? Proč se nepodíváš na builder.cz do konfery Java, kde jsou odborníci, kteří v Javě programují již roky a baví je?
joe
Profil
Měsíček
Věř, že už jsem toho o Jave přečetl poměrně docela dost a nic moc mi to nedalo.
Z vlastních zkušeností a začátcích v jiných jazycích vim, že právě rady od zkušenějších (e-mail, icq) jsou mnohem lepší, než čtení nějakých tutoriálů apod. Chce to hlavne zkoušet, sám zkoušet a pak to půjde.

Rozumím OOP v PHP, vím jak se má napsat (vytvořit), ale vlastně jsem ani nepochopil jeho funkčnost, i když teď pracuji na webu, který mám objektově napsaný.

Včera jsem to nějak dal dohromady a je to funkční. Jediné co bych tak asi potřeboval je, že by třeba někdo zkoukl kód a řekl to a to je špatně. Zveřejňovat ho tady nehodlám, jedná se o semestrální práci :-)

---

Sem na fórum jsem to dal proto, protože jsem nevěděl kam jinam mam napsat a nebo se nechtěl registrovat jen kvůli tomu, abych mohl někam zapsat svůj dotaz.

---

Jinak Java se mi zdá daleko težší než PHP. Typy proměnných, kdyby to bylo jako v PHP, asi bych ani toto fórum třeba nezakládal ;-)
Měsíček
Profil
"Věř, že už jsem toho o Jave přečetl poměrně docela dost a nic moc mi to nedalo. "

Jo to věřím :) jde také o to co a kde to čteš.

"Z vlastních zkušeností a začátcích v jiných jazycích vim, že právě rady od zkušenějších (e-mail, icq) jsou mnohem lepší, než čtení nějakých tutoriálů apod. "

No z vlastní zkušenosti vím, že to až taková pravda není.

"Sem na fórum jsem to dal proto, protože jsem nevěděl kam jinam mam napsat a nebo se nechtěl registrovat jen kvůli tomu, abych mohl někam zapsat svůj dotaz.
"


Na builderu se nemusíš registrovat, téma můžeš založit i jako anonym.

"Jinak Java se mi zdá daleko težší než PHP. Typy proměnných, kdyby to bylo jako v PHP, asi bych ani toto fórum třeba nezakládal ;-)"

Pravda, Java je ohodně složitější než PHP, také logicky :) když se dá zařadit do tří vrstev (applety atd ..) zato PHP má jen jedno základní využití, ale dovoluji si říct, že pokud ovládáš PHP tak, že si v něm dokážeš napsat to co chceš a problém vždy vyřešíš, tak Java ti bude připadat jako hračka :)No opravdu asi budeš muset jít na tuto stránku, myslím, že tady není moc lidí, kteří Javu ovládají natolik, aby ti poradili přesně to co ty chceš.
souki
Profil
Měsíček
Nemáš pravdu. U javy je důležité pochopit přístup a takové malé nakopnutí, že má špatnou myšlenku je k nezaplacení.
Měsíček
Profil
"U javy je důležité pochopit přístup a takové malé nakopnutí, že má špatnou myšlenku je k nezaplacení."

A co se tím vyřeší? Když má někdo napsanou aplikaci, která funguje a někdo zkušenější řekne, že na to jde blbě a šlo by to celé udělat jinak a rychleji a úsporněji? Tak na překopání a podrobné vysvětlení IMHO e-mail nestačí.
souki
Profil
Měsíček
V ajvě to obvykle špatně nenapíšeš :o) Ono to zkrátka buď nejde, nebo strašně blbě :o)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0