Autor Zpráva
Clein
Profil
Zdravím,
kdybych měl zájem prodat design webu nebo již nakódovaný web, jak na to?
Zajímá mě:
- nejsem plnoletý, co legislativa? Daně?
- jakým způbosem se platí? Na účet? První peníze pak web?
- podle čeho se určuje cena? Jaká je případně hodinová sazba?

Děkuji
Mike8748
Profil
- nejsi plnolety, takze nemuzes podnikat. takze jedine ten web prodat pres nekoho plnoleteho (starsi sourozecen, rodic,...)
- plati se tak jak se dohodnete s klientem. vetsina lidi dava prednost prevodu na ucet, ale je to otazka dohody
- zalezi na kolik si cenis svuj cas. opet, je to tvoje vec o kolik si reknes a kolik klient bude chtit zaplatit. vetsinou se plati za zakazku, ne hodinova mzda.
Clein
Profil
A co když by klient prostě poslal peníze na účet a já mu za to předal web? Stejně jako by např. nějaký známý poslal peníze?
Joker
Profil
Clein
A co když by klient prostě poslal peníze na účet a já mu za to předal web?
Tohle funguje poměrně dobře "pro známé".
U někoho cizího vyvstává klasický problém "kdo dřív":
- Peníze předem za nakódování webu bez jakéhokoliv dokladu dá málokdo, většina nechce riskovat, že pak nedostanou nic, nebo něco jiného než chtěli.
- Nejdřív web a potom peníze je zas riskantní pro autora, protože i když vyloučím ty, co prostě nezaplatí, riskuje, že klient řekne: "Dobře, ale ještě bych chtěl dodělat to-a-to, potom zaplatím"... "No a ještě bych chtěl upravit to-a-to, potom zaplatím"... a takhle se to může táhnout dobu.
Clein
Profil
Teď tu nejde o předání (nejdříve web někam uploadnout, ukázat a v případě spokojenosti předat) ale o podnikání a legislativu. Jsem nezletilý, potřebuju prodat jeden nebo pár webů, jak? Aby si rodiče zřizovali ŽL atd. - peníze. Nevyplatí se to. Jak tedy potom prodat web?
Lexter
Profil
Clein
Smlouva o dílo, rodiče to můžou podepsat stejně jako jakoukoli smlouvu. Nikoho to nic nestojí, až na zákazníka :).
Clein
Profil
Tak ještě jinak: Může to být tak, že klient zašle peníze na účet jednoho z rodičů a já prostě předám web? Bez podnikání, prostě jen tak.. ?
Lexter
Profil
Clein
Jistě že může, někdy to tak i docela funguje. Chceš-li mít jistotu, podepiště smlouvu.
Joker
Profil
Clein
Teď tu nejde o předání (nejdříve web někam uploadnout, ukázat a v případě spokojenosti předat) ale o podnikání a legislativu.
Co se týká legislativy, pokud takhle děláte weby, je to pochopitelně "na černo".
Ono co se zákonů týká, tak i ta jednoduchá a občas používaná metoda: seženete nějakého známého se ŽL, ten klientovi vystaví normálně fakturu a vezme peníze, něco si nechá na daně a zbytek Vám dá, je defacto obcházení zákona.

Jedna věc ale je, jak by to mělo být "přesně podle zákona" a druhá, jak to ve skutečnosti funguje :-)
DJ Miky
Profil
A co Dohoda o provedení práce? Na tu může pracovat i nezletilý…
Clein
Profil
Děkuji všem, zajímalo mě hlavně to "na černo". Nechci mít potom problémy no :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0