Autor Zpráva
Ondřej Strnad
Profil
Dobrý den!
Vím, že se to sem opravdu nehodí, ale fóra o zákonech neznám.
Za asi 2 měsíce mi bude 15 let, tudíž dostanu svůj 1. občanský průkaz. A chci se zeptat, jestli z právního hlediska si od tohoto věku mohu objednávat zboží po internetu doporučeně.
Děkuji všem, Ondřej Strnad.
kajaman
Profil
můžeš si vzít peníze do kapsy a jít si něco koupit do supermarketu?
Ondřej Strnad
Profil
Tomu nerozumím. Myslím že by právě mohly být problémy s převzetím na poště.
kajaman
Profil
aha... což takhle pas?
nebo to vyzvednou rodiče?
když to doveze PPL tak se myslím ani ničím nebudeš prokazovat... prostě zaplatíš dobírku a převezmeš zboží.
Měsíček
Profil
Pokud doporučeně tak ti to snad přivezou až před nos k baráku a tam předáš peníze a oni tobě zboží a tady by problém snad být neměl.
Ondřej Strnad
Profil
Pas nemám. Ale mám zájem o převzetí na poště. Budu si tedy moci s občanským průkazem prokázat tam totožnost? Vydají mi to vůbec?
Morasino
Profil
Ondřej Strnad
Pokud to je pro tebe a máš občanku, tak by ti to měli vydat.
Měsíček
Profil
"Pas nemám. Ale mám zájem o převzetí na poště. Budu si tedy moci s občanským průkazem prokázat tam totožnost? Vydají mi to vůbec?"

Pečlivé nejspíše ne, těm kterým je to jedno nejspíše ano, .. jinak a co rodiče?
yFang
Profil
Ondřej Strnad
Pokud máš průkaz totožnosti, je to poslané na tebe a zaplatíš dobírku, tak si myslím, že by neměl být problém.
Ondřej Strnad
Profil
Já rodiče nechci nahánět pořád na poštu, když si chci něco koupit.
Měsíček
Profil
Tak počkej ještě dva měsíce a pak ti stačí klidně jakákoli kartička (autobus, vlaková, studentský průkaz, pojišťovny nebo ta občanka) když ty dva měsíce nepočkáš může ti to projít, ale také nemusí.
Ondřej Strnad
Profil
Díky!
vertigo4
Profil
Měsíček
(autobus, vlaková, studentský průkaz, pojišťovny nebo ta občanka)
To pochybuji.
yFang
Profil
Měsíček
Taky pochybuju. Dle mého jedině občanka.
Měsíček
Profil
Tam jde o datum narození ;) takže jestli je to na kartičce pojištěnce klidně i to.
vertigo4
Profil
Měsíček
Aha, takže když mi bude 10 a vezmu si průkaz pojišťovny od táty, kterej má 40, tak je to ok? ;-)
Měsíček
Profil
Myslím, že víš jak jsem to myslel ;-) samozřejmě jeho průkaz .., ale přece pokud má 15 a občanka mu nedošla (já měl 3 měsíční spoždění) tak se má prokazovat jak? Jako já, metody jsem již napsal.
yFang
Profil
Měsíček
samozřejmě jeho průkaz ..,
No to ta bába na poště určitě pozná, jestli je jeho. Podle mě na kartu pojišťovny určitě ne.
vertigo4
Profil
Měsíček
samozřejmě jeho průkaz
no jo, a kdo a jak to někde na poště zjistí, jestli je to tvůj průkaz pojišťovny, nebo ne...

občanka mu nedošla (já měl 3 měsíční spoždění)
já teda nevím, ale já si pro ni osobně zašel po měsíci vyřízení... nikdo mi ji neposílal

tak se má prokazovat jak?
existuje něco, co si vyřídíš místo občanky... nevím jak se to přesně jmenuje, takovej papírek to je ;)
Měsíček
Profil
"no jo, a kdo a jak to někde na poště zjistí, jestli je to tvůj průkaz pojišťovny, nebo ne... "

To záleží na lidech jak se jim do toho chce, na poště nepracuji - tedy nevím.

"já teda nevím, ale já si pro ni osobně zašel po měsíci vyřízení... nikdo mi ji neposílal "

To máš dobrý, teď je to totiž tak, že to musí projít přes tři města (Oloumouc - Brno - Praha) a jestliže jsem z Olomouckého kraje tak nemohu ani jedno město přeskočit, takže každé město trvá 1 měsíc můžeš to urychlit tak, že si popovídáš v Olomouci a pak to sám doneseš do Brna tam také něco zkontrolují připíšou a pak to můžeš donést do Prahy a tam ti udělají celou občanku a můžeš jet domů =>
rychlá, ale drahá možnost, lepší je IMHO ty 3 měsíce čekat. Nevím jak to bylo před 3 (a více lety) u tebe.

"existuje něco, co si vyřídíš místo občanky... nevím jak se to přesně jmenuje, takovej papírek to je ;)"

eh? Jinými slovy odpověď na otázku jsem odpověděl a tvoji odpověď jsem nepochopil.

"No to ta bába na poště určitě pozná, jestli je jeho. Podle mě na kartu pojišťovny určitě ne."

Nepozná dědku, mimochodem můžeš vyzkoušet ;)
vertigo4
Profil
Měsíček
no před třemi roky to bylo tak, jak jsem napsal... já prostě zašel v Olomouci na úřad a bylo... ;-)
Měsíček
Profil
"no před třemi roky to bylo tak, jak jsem napsal... já prostě zašel v Olomouci na úřad a bylo... ;-)"

Docela ti závidím já musel zajít na úřad jako ty a pak čekat 3 měsíce než pojede smyčka (Olomouc, Brno, Praha, Olomouc) :(
joe
Profil
To si můžeš zasílat kdy chceš. Pokud ti je méně než 15, případně 15 a nemáš občanku a v tu dobu, kdy by to pošťačka přinesla by jsi byl doma, tak ti to samozřejmě předá.
Pokud by to zůstalo na poště a občanku ještě nemáš, nejmenuješ se stejně jako otec, tak si myslím, že ti to nevydají. Chtějí občanku.
Legitku, studentský průkaz apod. je pitomost, to by na tý poště museli být pod vlivem ;-)
Měsíček
Profil
"Legitku, studentský průkaz apod. je pitomost, to by na tý poště museli být pod vlivem ;-)"

Tak to v našem městečku jsou asi dost často :o)
Bubák
Profil
Děláte z toho zbytečnou vědu:
http://www.cpost.cz/jetspeed/portal/media-type/html/user/anon/page/def ault.psml/js_pane/jsem%2Cobcanadresat?show_title=1&ksid=25670&docid=25 790
joe
Profil
Měsíček
Určitě je takových pošt plno, kde to dělají, ale neměli by :-) Ale kdo dělá jenom to co má, že jo :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0