Autor Zpráva
TSD
Profil
Zapracovávám do webu jakýsi systém, který bude zaregistrovaným posílat novinky mailem.
Posílal bych to jako holý text, ale klient chce posílat i tabulky.

Takže teď váhám. Většina poštovních klientů to asi zobrazí tak jak má.
Je ale nějaké riziko, že mail nebude interpretován jako html?

Narážím třeba na MS Outlook Express, který jsem bohudík už pár let neviděl, ale nevím, jak daleko MS zašel v "bezpečnostních opatřeních".
Railbot
Profil
Běžné HTML formátování by neměl být problém. Ty jsou jen s obrázky a popřípadě s CSS.
TSD
Profil
Jasně, půjde o obyčejné tagy <table> <b> <i>
souki
Profil
TSD
Třeba webmaily mají často problém. Vyplatí se tedy přibalit textovou alternativu.
S outlookem je těch problémů imho naopak nejméně
TSD
Profil
souki
Textovou alternativu? Jak to myslíš?

Teď mě napadá.. to takhle poslat to jako holý text, sloupce v tabulce oddělit tabem a html variantu přibalit prostě jako přílohu?
Nemyslels totéž, ale naopak?
souki
Profil
TSD
email jde odeslat jako html a k němu přidat plain text. Ne jako přílohu.
Udělat tabulku přes plain text je dobrý nápad :) Já už si s toutu myšlenkou pohrávám dlouho - udělat nějakou převodní třídu. Problém je, že když bude mít klient místo couriru třeba Times, tak je to rozpadlé.
TSD
Profil
souki
Jasně, kdybych se mohl spolehnout, že tam bude cokoliv neproporcionálního, tak nepotřebuju html :)

Jestli to html + plain myslíš opravdu tak, že prostě bude html kód a za ním plain text, tak mi to zní trochu podivně, ale zkusím.

Nechtělo by se někomu z těch, co píšou o webdesignu, někde udělat nějaký průzkum na to téma? :) Php pro odeslání zkušebního mailu klidně napíšu :)
souki
Profil
TSD
koukni se na phpmailler... při odesílání se ptá na plain text a zvlášt na html část... je pak na klientovi, kteoru zobrazí
plain text je pak veden jako alternativa
Na toto téma psal třeba Filosof - http://blog.filosof.biz/html-email/
TSD
Profil
ok, díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0