Autor Zpráva
hubipe
Profil *
Mám stránky napsané ve win-1250. Zkoušel jsem přejít do kódování UTF-8 (dríve sem to zkoušel i do iso8859-2), ale musím všechny znaky jako žšť atd. převést na nějaký sled znaků. Nevím tedy proč to tak dělat, když mám win-1250, tak píšu normálně na klávesnici a nemusím se starat o nějaké entity, nebo napsaný text prohánět nějakým překládacím programem. Jak to děláte, že máte všechny texty (i v utf-8) "překládaný"? Máte na to program ve kterym to píšete, že vám to aut. překládá?
Anonymní
Profil *
Nevím co přesně myslíš, ale pokud použiješ Pspad a nastavíš kodování UTF-8, tak už se nemusíš o nic starat. Píšeš úplně normálně a ono to koduje do utf-8

Nemůžu se přihlásit - Ivorius
thingwath
Profil
No, každý dnešní textový editor UTF-8 umí (pokud ne, není to textový editor ale šidítko).
drake127
Profil *
Zdaleka ne každý editor UTF-8 umí opravdu. Já doporučuji jEdit (od doby, co mi ho někdo doporučil). Blíže http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=11&topic=6 839
temistokles
Profil
Ivorius

tak ja mam uplne rovnaky problem! aspon myslim! neulozi si ma a na kazdy prispevok sa musim prihlasit znova! a admin ma odpalil, ze je to ojedinele a nemieni to riesit!! :((
blast3r
Profil
temistokles Povol si cookies, mne to pomohlo
Ivorius
Profil
Termistokles: jenže já se nemohl přihlásit, neboť jsem byl na univerzitě a nemohl si vzpomenout na heslo, které mám doma permanentně nastavené
Tomik
Profil
temistokles Takže to bylo celkem ojedinělé... :)

Jinak jak zaznělo výše, každý správný editor by měl umět UTF-8, já osobně používám a doporučuji PsPad, ale kolují řeči o tom, že prý to UTF-8 nezvládá příliš dobře, já v něm píšu jenom UTF-8 texty a stránky a zatím (pouívám ho cca 3 roky) bez problému.

Tomik
temistokles
Profil
ale ja mam povolene cookies. a najviac ma stve ze mi to donedavna islo upln vpohode!! nic som z nastaveni nemenil!!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0