Autor Zpráva
Gaudino
Profil
Ahoj vsici,
mam takovy dotaz. Provozuji tento web: Mojeveterina.cz. Je to vlastne 1. web na kterem jsem se tehda ucil PHP, MySQL, CSS apod. Snazil jsem se web rovnez optimalizovat a na urcita slova jsem se dostal na 1. misto ve vyhledavacich a stabilne se tam drzi. Problem je v tom, ze struktura webu je dost hrozna. PHP mixovane s HTML apod. Dneska jsem jiz pokrocil. Delam vse objektove v PHP5, a pouzivam template SMARTY. Mam v planu web rozsirit, ale rozhodne ne stejnym stylem jako je to ted. Pokud cely web strukturalne predelam (ponecham jen strukturu adres, ktere jsou tam ted, a ponecham texty, obsahy title, H1....apod.), udelam web pouze objektove a prozenu template systemem. Jak na tuto zmenu budou reagovat vyhledavce? Jde mi o to, abych neztratil stavajici pozice.

Dekuji
armin
Profil
Vyhledavace nemuzou tusit jak je web napsan. Zda je web v php, asp, aspx, java nebo je to jen ciste (x)html stranka, je to jedno. Protoze vyjmenovane technologie bezi na strane serveru, zpracuji konkretni skript a vyhodi pouze vysledek tohoto kodu. Pokud chces nasadit smarty (nebo jakykoliv jiny templatovaci system - je to jinak jedno jaky) a na 100% zarucis ze vysledny (x)html kod bude identicky s tim soucasnym, tak ve vyhledavacich se nic nestane.

Jediny problem ktery me v souvislosi s upgradem (nenazval bych to predelani webu - bo je zrejme z tveho dotazu ze chces zustat na stejnem levelu co se tyce vyhledavacu), tak je to, ze se vyhnout testovani online - to jest, predelej si web na localhostu nebo ho dej bokem na nakou subdomenu a povol si jen pro sebe pristup. Vis at pak jen prepises par souboru a novy web bude nasazen, v podstate bez vypadku. Takze suma sumarum, dodrzenim postupu odladeni bokem a pak jednorazoveho hromadneho nasazeni nove verze by se tva pozice nemela nikterak menit. Jde jen o to, abys mel po novem stejnej (x)html kod, ktery vyhledavace stahuji z webu.
Gaudino
Profil
armin
dikes

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0