Autor Zpráva
vitek
Profil *
dobrý den,

mám dotaz, který je asi tak trochu mimo mísu ale chtěl jsem se zeptat - Co se kódování týče - já mohu na webu nastavit v jakém kódování chci aby ten web byl - napr tam dam UTF-8, ISO Latin 2, CP1250.... Na tom ted nezalezi. Jde mi o tohle - pocitac, ktery danou stranku zobrazuje v sobe ma vsechny tyto kodovaci tabulky? Nebo ma jen nektere a kdyz tu urcitou nema tak se pak text zobrazi spatne? Treba kdyby pocitac mel jen zakladni 8-bitovou ASCII, kodovani ja nevim bri kamenickych, ale nemel by tam UNICODE a ja sve stranky dal aby se kodovaly podle UTF-8 tak se to dotycnemu zobrazi spatne?

Nebo si pocitac muze sam z netu trebas tahat tyto kodovaci tabulky kdyz zjisti, ze stranka je v kodovani, ktere PC nema?

Omlouvam se za mozna hloupy dotaz ale nikde jsem to takto vysvetleno nenasel - asi jsem hledal spatne. Diky moc!!!
Nox
Profil
Myslim že toto nenastane, je naprosto běžné, že počítače (tedy prohlížeče) obsahují velké množství (všechny?) kódovací sady...ony 3 vyjmenované jsou jedny z těch nejpoužívanějších, takže máte jistotu, že tam budou (snad by to musel být
nějak extrémně starý počítač, nevim...)

Shrnutě - určitě tyto sady mít budou, nemusíš to řešit
Trejpa
Profil
vitek
Kódové tabulky mívá v sobě prohlížeč, ne počítač. Z internetu si je prohlížeč nestahuje. Moderní prohlížeče mají všechny používané tabulky kódování. Pokud by prohlížeč kódování neznal, tak by použil jiné a pokusil se stránku zobrazit v něm (pochopitelně nekorektně).

V dávných dobách existovaly prohlížeče (testoval jsem je), které měly jednu tabulku napevno nebo přebíraly kódování systému. Ty dnes téměř nikdo nepoužívá.
vitek
Profil *
aaha, diky moc!!

ale jeste se zeptam, tyto kodovaci tabulky v sobe ma treba i word? a operacni system? pokud si predstavim svet bez internetu a nebudu mit zadny prohlizec... musi preci nekde v pc nejaka kodovaci tabulka byt, nebo ne? jestli to chapu spravne tak ale kazdy program - ms office, open office... ma ty kodovaci tabulky v sobe take, je to tak? diky moc!!!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0