Autor Zpráva
Inpocasi
Profil
Jaká myslíte, že je reálná hodnota (cena) domény Meteorologie.cz (žádný obsah, jen doménové jméno).
Měsíček
Profil
Myslím, že zájemců meteorologů by mohlo být více a čím větší zájem tím větší cena .. takže řádově tisíce případně desetitisíce.
DoubleThink
Profil *
Odhadem 300 Korun. Kdybys měl doménu pocasi.cz, to by bylo jiné kafe. Tato je imho bezcenná.
Měsíček
Profil
300 Korun určitě ne :) když chtěl dát Yuhů za cosi podobného doméně jakpsatweb 20 až 30 tisíc a to není zas taková dobrá doména.

EDIT: jpw.cz
vertigo4
Profil
Inpocasi
Asi tak: I kdyby měla tato doména hodnotu jak tu píše Měsíček, tak tvůj dotaz by byl zbytečný, protože by si ji do 10 minut po zveřejnění tohoto vlákna někdo regnul. Pokud však nemá cenu (resp. nízkou), tak si ji sice někdo hned tak neregne, ale potom ale nemá cenu diskutovat o cenně domény, protože domén v cenové relaci 0 - 1000 Kč je ještě dost...
DoubleThink
Profil *
Jakpsátweb je zavedená značka. Meteorologie ne. Je to jako bych si koupil doménu kartografie.cz. Může se najít někdo, kdo ji zrovna chce, ale v takovém případě si může vybrat stovky podobných mutací, protože ten název se nevztahuje ke značce a nemá ani výhodu, že by byl jednoduchý, typický a zapamatovatelný.
TSD
Profil
Myslím že je to srovnatelné s matematika.cz, zoologie.cz nebo kosmonautika.cz. Myslím tím, že tam je slušný potenciál návštěvnosti, ale komerční využití až na nějaký adsense asi žádné. Takže stokoruny asi ne, ale o moc víc než cca 2000-3000 těžko.

edit: nebo kartografie, asi tak :)
Inpocasi
Profil
vertigo4
Ta doména je již zaregistrovaná.
vertigo4
Profil
Inpocasi
Aha, ok.
Timy
Profil
TSD
Majitel domény matematika.cz si tuto doménu cení na více než 3 000, to vím z vlastní zkušenosti ;-).

meterologie.cz má asi stejnou hodnotu jako doména fosfor.cz, kterou se nějaký vtipálek snažil prodat na webtrhu. To jest prakticky žádnou. Pokud někdo už o tuto doménu neměl zájem předtím, pochybuji, že by někdo nabídl nějakou větší sumu. Takže majitel může při prodeji spoléhat vyloženě na štěstí, že někdo zrovna teď chce rozjíždět nějaký projekt a chce zrovna tuhle doménu. Jinak lze určitě najít mnoho podobných volných domén.

Měsíček
Desetitisíce? :o) Web punkuj.com včetně obsahu, včetně redaktorů zadarmo píšících, s návštěvností 1500 lidí denně měl být prodán za 15 000 a ty si myslíš, že ti někdo dá desetitisíce pouze za doménu meterologie.cz? :o) Jedině pokud by chtěla TV N@va dělat další webový projekt a nehleděla by na počáteční investice... Projdi si trochu webtrh.
DoubleThink
Profil *
Majitel domény matematika.cz si tuto doménu cení na více než 3 000, to vím z vlastní zkušenosti ;-).
To je taky trochu atyp. Matematika je vědní obor, který se vyučuje na všech základních a středních školách - to této doméně poskytuje dost návštěvníků.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0