Autor Zpráva
Cup
Dobrý den ... chtěl bych se zeptat jakou by jste doporučili distribuci OS Linux pro server ?
Děkuji
Měsíček
Pro takový menší možná Debian.
warman
gentoo, debian, slakcware, ubuntu,... BTW, pokud se v tom nevyznate, tak se do toho nepoustejte :)
testovat se da i na winech (jestli to teda chcete kvuli testovani :) )
Lexter
Taky jsem pro debian. Ale jak už tady padlo, dobře se na to hodí i slackware.
Měsíček
Gentoo je docela malá distribuce takže by mohl být nejlepší pro virtualizační servery :)
Lexter
Měsíček
Gentoo je výborná distribuce zajímavá hlavně v tom, že ji lze zcela přizpůsobit potřebám uživatele nebo i toho serveru. Co se ale týče právě serveru a gentoo obecně jsou potřeba solidní znalosti linuxu. A když se tazatel ptá jaký linux, nemyslím že by to bylo v jeho možnostech. Ovšem mohu se mýlit.
Davex
Cup
Někdo dává na servery zásadně jenom FreeBSD. Což ale není Linux ;-)
Lexter
Davex
Ale jsou na stejném základu - unixové systémy. Někdo říká že to není pravda, ale dle mě je to na jedno brdo.
souki
To my máme třeba serverové ubuntu :)
Jan Rippl
Cup

Jednoznačně Debian 4.0 r2 nebo r3

Lexter
Ale jsou na stejném základu - unixové systémy. Někdo říká že to není pravda, ale dle mě je to na jedno brdo.

Neni pravda. Řada Unixových systémů používá zcela jiné jádro než Linux. Od toho se také odvýjí jeho vlastnosti a možnosti použití.
Lexter
Jan Rippl
Jak jsem řekl, jsou dva tábory. Jeden si myslí, že jsou to dvě naprosto rozdílné systémy, ale já spíš zastávám názor, že oba vyšli z unixu. Dlouhá doba vývoje ale dělá své...

...
samozřejmě, bsd je unixový systém, linux je linux. Linux ale vyšel z unixu.

edit: Hrajeme si se slovíčky? :)
honzalunek
Jednoznacne CentOS 5.1 :) (RHEL)
V kazdem pripade pouzivej to co uz trosku znas . Obecne se da Debian, CentOS, Gentoo jsou dobra volba
Lexter
Cup
Zkus se mrknout k některým hostingovým společnostem a na jejich konfigurace. Jak tak vidím tady si nevybereš :D.
Jan Rippl
Lexter

No tam to nebude o nic lepší...
Co hostingová spolčenost, tam jiná distribuce :-D
Lexter
Jan Rippl
No dobře no. Já hostuju u hostingu co použivá BSD systém a ten je věčně v ****** :D. takže to taky záleží lidech ;).
Jan Rippl
Lexter
Ja hostuju sam u sebe, server ma OS Debian :-D. Takze ani muj pohled neni nezaujaty :)
Lexter
Jan Rippl
Pak si přihřeju svoji polívčičku zaujatosti. Ubuntu edice pro servery no :).
Jan Rippl
Lexter

No já původně taky preferoval Ubuntu. Ale to občas vyvádělo paseku v souborovým systému ext3 (nepomohl ani fsck).
Lexter
Jan Rippl
Dám si na to pozor ;), zatím jsem se s takovým problémem nesetkal.
Měsíček
"No já původně taky preferoval Ubuntu. Ale to občas vyvádělo paseku v souborovým systému ext3 (nepomohl ani fsck)."

Aji ta poslední verze Ubuntu? ;)
Lexter
Měsíček
Za tu se musím přimluvit. Hardy Heron ve spojení s Xfce je to co jsem hledal ty roky na winech :). A kdybych měl mluvit o serveru hardy heron, ten mám na druhý partišně a zatím no-problemo.
Měsíček
"A kdybych měl mluvit o serveru hardy heron, ten mám na druhý partišně a zatím no-problemo."

Asi tak :)
Jan Rippl
Lexter
Měsíček
Tak on byl ten problém v tom, že těch serverových obsluh tam běželo příliš mnoho najednou a operační paměť serveru nejspíš nestačila vytvářet dostatečné množství vyrovnávací paměti. To se pak projevilo při zápisu na disk. :)

U distribuce Ubuntu oceňuji zejména multimediální podporu, která je zde bezkonkurenční ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0