Autor Zpráva
PC MANIAK
Profil *
Ahoj,
chtel bych si koupit novou klavesnici, ale nechci moc investovat, prijde mi zbytecny davat tisice za klavesnici.
Cenova hranice je neco okolo 500 Kč - 600 Kč ale to mi na klavesnici prijde tak akorat.
Mohl by mi nekdo nejakou doporucit, chtel bych spis multifunkcni a nejakou dobrou, zadnej vietnam co mi za dva týdny vypový své služby.

ja vybiral na strance atcomp.cz, jelikoz bych nemusel platit postovne (100Kč):
http://www.atcomp.cz/zbozi/kl-trust-multimedia-scroll-keyboard-kb2200- cz-usb/detail.aspx?p=z:96713

http://www.atcomp.cz/zbozi/klavesnice-logitech-media-keyboard-cz-pouze -ps-2/detail.aspx?p=z:70664

Ta prvni, se mi vcelku libi v tmavsi barve, cena take privetiva, ale zda k necemu je.
U te druhe, cena dobra, ale vzhled nic moc, ale zas LOGITECH.

Nvm co si mam koupit. Prosim poradte i jine typy. Diky
Měsíček
Profil
Ta druhá se mi nelíbí ani cenově .. spíše si vybírej klávesnice, kde si budeš moci navolit "sám" extra klávesy na své věci ... osobně bych nebral ani jednu, ale když už tak tu první.
PC MANIAK
Profil *
ok, a nejakou na doporuceni?
Měsíček
Profil
Půjde to, ale přes tvou částku ..
nightfish
Profil
jsem spokojen s klávesnicemi od Microsoftu
http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=64337
vertigo4
Profil
Zrovna používám klávesnici za 120,- Kč a nestěžuju si ;-)
Axamith
Profil
Mám cca rok tu druhou klávesnici a jsem spokojen. příjemné klávesy, slušný zdvih. Cítím, že něco píšu. Proti původní, co jsem měl má nepatrně blíže klávesy, ale za chvíli jsem si zvykl. Mám rád, když si můžu nastavit funkční klávesy, ale nesmí jich být moc. Stačí mi mejl, web, kalkulačka. Dá se tam ovládat zvuk ( + / - / vyp ) a MP3 přehrávač, ale to nepoužívám. Celkově spokojenost za slušnou cenu.
honzalunek
Profil
Zaklad kvalitni klavesnice je:
Velky dvouradkovy enter , velky backspace, std rozlozeni insert,delete bloku.

A pak se hodi veci jako klavesova makra .. (ala logitech g11 a g15)
Str4wberry
Profil
Reakce na PC MANIAKA:
ale nechci moc investovat, prijde mi zbytecny davat tisice za klavesnici
Zbytečné to není.

V Tvé cenové relaci (trochu nad) Ti doporučuji Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000, snad by Ti na ní mohla vadit jen větší vzdálenost mezi klávesami CTRL a Z, pokud je často používáš pro krok zpět.

Při vyšším rozpočtu bych šel do staršího modelu Logitech G15.


Reakce na honzalunka:
Zaklad kvalitni klavesnice je: Velky dvouradkovy enter
To bych netvrdil. Když máš dvou-řádkový, tak ho stejně mačkáš „dole“, protože je to blíž, ne?
TSD
Profil
vertigo4
Mám lepší, moje stála 150 :) Ale co dalo práce ji sehnat! Chtěl jsem USB bez tlačítek pro power management. Nikde nebyla, nabízeli mi, že ji objednají a bude stát asi 900. Pak jsem jinde narazil na tuhle. Zázrak.
Dranel
Profil
PC MANIAK
http://dusan.pc-slany.cz/klavesnice/default.htm

Mimochodem s tím levým shiftem to už tak neplatí. Co jsem koukal, tak zkrácený je na drtivé většině modelů. Takže si spíš zvykej. Enter dvojřádkový, lépe se do něj trefuje. Mysli na to, aby jsi tam měl apostrof. Hlavní je však standartní rozložení. Tj. klasický ins/del blok, přímo pod ním šipky (mezi blokem a šipkami vynechán řákej). Klávesnice ať je rovná, nijak nezdeformovaná moderním nádechem :)
DoubleThink
Profil *
Nejvíc se mi zamlouvají klávesnice Fujitsu-Siemens. Je to snad jediný výrobce, který nedělá ufo-designy, sází na jednoduchou eleganci a drží se striktně standardního rozložení, velikostí a roztečí kláves.
Ty mají malý, ale ne úplně notebookově měkký, zdvih a naprosto precizní vedení, které se ani po roce intenzivního používání nezadrhává a neviklá.

Timy
Profil
DoubleThink
Díky, po dlouhé době vidím klávesnici, kterou bych si vážně i koupil. Já už asi pět let používám tuto klávesnici a jsem s ní stále spokojený (nic se nezadrhává ani neviklá):

Dranel
Profil
Timy
Mám to podobné jako ty. Jen trochu novější a od Logitechu :)
Timy
Profil
DoubleThink
Nemáš náhodou i tu myšku? Je dobrá stejně jako ta klávesnice? :-)

Jinak tedy potvrzuji, že DoubleThinkem odkázaná klávesnice je supr.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0