Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, potřeboval bych poradit, potřeboval bych přejmenovat více souborů (fotek) najednou (v commanderovi přes F2)

např.:

nejaka-fotka-001.jpg
jinafotka-fot-002.jpg

na:
001.jpg
002.jpg

nějak si nemůžu vzpomenout jak jsem to dělával... nevím jestli si vystačím s otazníkem a hvězdičkou (zkouším ale nějak mi to pořád nejde)

díky
janix
Profil *
v TC je možnost hromadného přejmenování je to v Soubour >> Hromadné přejmenování. Klávesová zkratka Ctrl+M. Ale ty asi nemyslíš Total commadera, že?
DoubleThink
Profil *
Když v Průzkumníkovi vybereš víc souborů a jeden z nich přejmenuješ, ostatní dostanou to jméno plus pořadové číslo v závorce. Jedině asi takto.
Plaváček
Profil
H13

Na takové věci používám sympatický software s názvem CKRename, viz http://www.musicsucks.com/CKSoft/CKRename/ . Umí toho fakticky hodně.
Chamurappi
Profil
Reaguji na H13:
Altap Salamander má pěkný plugin na hromadné přejmenování.
H13
Profil
DoubleThink
jo to znám, jenže on to dělá pro mě špatným způsobem nazev(1), nazev(2) a pak se tedy nedodrží pořadí, protože nazev(10) je před nazev(2) atd, ..

janix
myslím Total Commander - F2 při výběru více souborů, přejmenovává všechny (jen je potřeba znát správný výraz pro změnu), dívám se na CTRL M a to je opravdu paráda.... díky moc...

Chamurappi
Plaváček
díky za tipy, ale CTRL+M vyhrálo na první pohled :-) .... [N6-8].jpg ... prostě paráda, úplně přesně to co potřebuju...

díky všem

Honza
DoubleThink
Profil *
Jasně, pokud máš TCMD, tak není co řešit.

protože nazev(10) je před nazev(2)
Vista už naštěstí řadí ne bitově, ale lidsky, takže 2 je před 10.
klondajk
Profil *
vše dobrý, ale jak přejmenovat soubor tak, aboy nové jméno bylo DELŠÍ než původní?
nightfish
Profil
ale jak přejmenovat soubor tak, aboy nové jméno bylo DELŠÍ než původní?
inu... třeba soubor dokument.doc přejmenuješ na můj-dokument.doc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0