Autor Zpráva
Dranel
Profil
Máte někdo po ruce nějaké statistiky, jaká doménová jména jsou pro tyto weby nejčastěji volena. Nebo respektive, co je nejlepší? Mám tu několik námětů:

jannovak.cz
novak.cz
novakjan.cz
novakj.cz

Vídám to tak různě, proto se ptám. :)
Měsíček
Profil
Takové jsou málo kdy .. častěji vidím spíše jan-novak.cz, novak-jan.cz atd ..
Dranel
Profil
Má ještě někdo (jiné) poznatky? Měsíček stejně určitě akorát spamuje :D
Railbot
Profil
Druhé dvě jmenované možnosti jsem snad nikdy neviděl, jsou pitomé, takže to není překvapující. Osobně bych si tipnul první možnosti, s tou se lze setkat nejčastější i v globálním měřítku.


častěji vidím spíše jan-novak.cz, novak-jan.cz atd
A nebo. Ale domény bez pomlčky jsou upřednostňované, takže i používanější v každém směru.
vertigo4
Profil
Dranel
častější je imho jannovak.cz...
Dranel
Profil
vertigo4
Není ale kareldranel.cz krapek delší? :)
Railbot
Profil
Dranel
Věř tomu, že lidé mají doménová jména - svá jména a nesejde na tom, jak je to dlouhé. Je to reprezentativní.
vertigo4
Profil
Dranel
Nebo pokud se jedná o nezvyklé jméno, tak by stačilo jen příjmení třeba papirucosi.cz ale pokud se jmenuji Novák, tak jednak už určitě bude doména novak.cz zabraná a také těžko identifikovatelná
Dranel
Profil
vertigo4
Ok. Jsem rozhodnutý, co si případně koupit. Zatím ale ne, nemám za potřebí mít osobní web. Nemám, co bych na něj dával :)
Str4wberry
Profil
Reakce na Dranela:
Nebo respektive, co je nejlepší?
zase? :–)

Osobně bych volil doménu „příjmení.cz“ (tedy novak.cz), protože je to kratší, navíc si před to můžeš případně vytvořit subdoménu jan.novak.cz. Potom „jménopříjmení.cz“ (tedy jannovak.cz) — četnější užívání tohoto tvaru bych přisuzoval větší šanci získat takové doménové jméno. Ostatní varianty považuji spíš za z nouze-ctnost.
Timy
Profil
Taky bych volil jen příjmení, pokud je doména volná. Není třeba zbytečně prodlužovat délku domény. Třeba lukashavrlant.cz by bylo opravdu dosti… :-)
Gekon
Profil
Co třeba lenard.name?
Dranel
Profil
Gekon
To se mi nelíbí. Navíc je myslím už obsazená. Tuším, že už zbývá jen .cz, takže moc na výběr nemám :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0