Autor Zpráva
Jupíí
Profil
Ahoj. Pracuji teď na stránce na které bude registrace. Budete to internetová služba.
Jaké údaje by se při registraci mělizúrávě zadávat?
Zatím tam mám : Přezdnívka(nick)
Heslo
Opakuj heslo
email

Neměloi bytam zprávně ještě neco být?
Nox
Profil
Často ještě bývá "opakuj email" a pak...nevim co se myslí tou službou, takže případně parametry s tím spojené (nebo se určí pozděj...)
orava
Profil
este byva opakuj email ale ja nedavam ani ten email pripadami to ako obtazovanie
Str4wberry
Profil
Reakce na Jupíího:
Možná přidat odkaz na web, těžko obecně radit, když neznám „internetovou službu“. Ale rozhodně bych přidal pole „Přezdívka“, nebude-li pole „Přezdnívka“ mít stejnou funkci.


Reakce na Noxe
Často ještě bývá ‚opakuj heslo‘
Zatím tam mám : Přezdnívka(nick)
Heslo
Opakuj heslo
email
Nox
Profil
Str4wberry
Chyba, dík, mělo tam být "opakuj email"
Jupíí
Profil
Jedná se o podobnou službu jako je www.blueboard.cz
quinux
Profil
Jupíí
Neměloi bytam zprávně ještě neco být?
To záleží od toho co je to za službu, která tu registraci požaduje. Např. je nutné mít tam přezdívku, když se jedná o e-shop, kde uživatel nebude vystupovat v nějaké komunitě? Jinak určitě vypsat důvody, proč je pro uživatele dobré se registrovat - co mu to přinese a taky nějaká ta informace o ochraně osobních údajů - on e-mail již dneska docela citlivá informace je, vzhledem k rozrůstajícímu se množství spamu.
Jupíí
Profil
To záleží od toho co je to za službu, která tu registraci požaduje

Říkám něco na spůsob www.blueboard.cz

A žádné údaje se nebudou zveřejňovat vše bude v jedné tabulce v databázy.
P.S pro ty co tuto službu neznají jedná se oto že na základě pourčitých požadavků bude vygenerován kód a ten si bude uživatel dávat na web. Po řípadě něco jako kopírování kód k www.toplist.cz počítadlu
Dranel
Profil
Jupíí
Jako povinné informace bych dal Přezdívka, Heslo, Heslo znovu a Email. Ostatní buď nepovinně, nebo ještě lépe vůbec. Či až v nastavení. Ale každopádně nedávat do registrace XX políček (byť nepovinných), protože uživatel se pak zhrozí. Vlastní zkušenost.
Jupíí
Profil
Dranel

jj asi tam dám jento co jsem psal nahoře a to co si říkal ty
quinux
Profil
Jupíí
Pokud neplánuješ diskuzi tak je i ta přezdívka zbytečná a stačí jen e-mail a heslo. Čím méně toho budeš požadovat tím lépe.
Jupíí
Profil
quinux
A přihlašovat se boudou jen heslem?
Str4wberry
Profil
… a e-mailem, Jupíí.
Dranel
Profil
Str4wberry
To je ale blbá verze. Myslím, že na přezdívku jsou lidé zvyklí. Zase to nemůžem osekat tolik. To by nám tam zítra zbyl už jen Heslo znovu, který by nesedělo s Heslo :)
quinux
Profil
Dranel
Ne každý používá jen jednu přezdívku všude, proto pokud není důvod k přezdívce (např. zmiňovaná diskuze) není důvod nutit uživatele tu přezdívku, kterou si třeba bude muset i vymyslet - protože do té doby žádnou nepoužíval (ano i takoví jsou) nebo protože ta jeho již je obsazena (ne každý má vysloveně unikátní nick)

Jupíí
E-mail je velice univerzální - už sám o sobě je unikátní, takže se nemusíš obávat, že by dotyčný uživatel odešel z tvého webu v panice, protože ani jedna z jeho přezdívek nebyla volná a na vymýšlení nové neměl v tu chvíli čas/chuť. E-mail mu z tohoto pohledu dává jistotu, že nebude muset zbytečně ztrácet čas zkoušením či vymýšlením svých přihlašovacích údajů
souki
Profil
Rozhodně doporučuji používat email i jako login. Zabíjel bych autory webů, kde musím lovit v apměti, pod kterou z milionu přezdívek (většinou se totiž trefuji do obsazených) jsem se registroval
miloskroulik
Profil *
souki
Ještě lepší mi přijde použití OpenID.
quinux
Profil
miloskroulik
Ještě lepší mi přijde použití OpenID.
Jako alternativu určitě, ale jako jediné rozhodně ne. OpenID u nás ještě není natolik známé a rozšířené, aby mohlo být jediným způsobem přihlášení.
miloskroulik
Profil *
quinux
Samozřejmě.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0