Autor Zpráva
Whizz
Profil *
Dobry den,
jeste bych se rad zeptal, jaky zivnostak zvolit pro oblast webdesignu? Na http://www.vitdlouhy.cz/clanky/zivnostensky-list.php
jsou nejake priklady, ale stejne nevim co zvolit.
dekuji moc
mat
Profil
nejlepší bude asi zeptat se přímo úřednice (ka), až budeš o ŽL žádat, on každý k tomu přistupuje různě. To, co je u Víta si klidně vytiskni a vezmi sebou, pro státního zaměstnance to může být dobrá inspirace...
Meldo
Profil
Ja som si daval zivnost na Slovensku ale v Čechách to bude asi rovnaké-
Povedal som úradníčke ze co chcem robit a ona mi tam napisala ze: tvorba webstranok a nasledna udrzba.
lumpik
Profil *
Já sice webdesign profesionálně nedělám, ale mám živnosťák na Služby a poradenství v oblasti software a hardware a webdesign bych na to myslím klidně dělat mohl.
Hledej co nejuniverzálnější řešení, protože každý další živnosťák stojí zase prachy.
Yuhů
Profil
Poskytování software a poradenství v oblasti hardware a software
lumpik
Profil *
Yuhů píše: Poskytování software a poradenství v oblasti hardware a software

:-) To bude ono...nemám to teď po ruce. Díky za upřesnění.
Whizz
Profil *
díky, pokud to pise i sam Yuhu tak to urcite tak bude :)
dik moc
Leo
Profil
Webova stranka neni software, ale ono je to nakonec jedno. Leo
Jaromír
Profil *
1. Leo Proč se pořád podepisuješ dvakrát???

2. Jsem student a přivydělávám si tvorbou www, myslel jsem si, že pokud nemám příjmy vyšší než 10 000Kč / rok. Nemusím mít živnostenský list. Jeden z mých zákazníků mne chce udat (nezaplatil daň, jeho web stál několik set korun), co mám dělat?
Anonymní
Profil *
popřít to a žalovat za vydírání.
llook
Profil
Jaromíre, pokud jsi jako fyzická osoba někomu vystavěl stránky za úplatu, pak se nejspíš jedná o dohodu o provedení práce (ta nemusí být písemně, stačí se dohodnout). V tomto právním vztahu jsi v pozici zaměstnance, takže starosti s daněmi by měl mít zaměstnavatel, ne?

Pokud ti prokazatelně vyhrožuje, že tě udá, když nesplníš nějakou jeho podmínku, tak je to na trestní oznámení.
Jaromír
Profil *
Na co pak tedy webmaster potřebuje vůbec nějaký živnostenský list, když s každým může uzavřít dohodu o provedení práce?
Petra
Profil
Jaromír nepotřebuje, ale hodně zákazníků potřebuje fakturu :-)
DoubleThink
Profil *
Petra

Přesně
Jaromír
Profil *
Jaromír nepotřebuje


Dle zákona??? Do jaké výše příjmů? Podle mne to není tak jednoduché...
Petra
Profil
Jaromír: Do jakékoliv výše příjmů se podle zákona dá dělat jen na "dohodu o provedení práce", od nějaké částky je ale také potřeba to danit, jestli je to těch 10000 nevím.
Jaromír
Profil *
A kdo to má danit?
Whizz
Profil *
už máme s.r.o na jine zamereni, jsme platci DPH, takze zivnostak je potreba, holt ucetnictvi... A co se tyce tech 10 000 tak to bychom asi taky prekrocili ;)
Yuhů
Profil
zkuste to najít na této stránce:
http://poradna.koj.cz/
docela mi pomohla
mat
Profil
tahle poradna mi docela pomohla taky, znáš ještě něco podobného?
Jana
Profil *
Podle mě jde web dělat i bez živnosťáku, jako autorská práva.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0