Autor Zpráva
radioman
Profil *
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli neznáte nějaký web s návodem na to jak udělat vlastní internetové rádio. Studio bychom měli vybavené a s placením OSE by to taky bylo v pohodě. Předem díky za vše
Matty
Profil
radioman
Třeba služby radio.ipip.cz nebo radiohosting.cz.
Jinak, Google si nezkoušel? Je tam dost návodů na vlastní rádio.
radioman
Profil *
Matty
google jsem určitě zkoušel, jenže nevím přesně jaký výraz hledat, najde mi to mraky internetových rádií, ale návod žádný... Jde nám o to, že by jsme zvuk chtěli sami streamovat na vlastní server... Opravdu nevím jak to mám hledat. Věřím tomu, že se tady někdo najde, někdo, kdo měl stejný problém.
Matty
Profil
radioman
google jsem určitě zkoušel, jenže nevím přesně jaký výraz hledat,
How to make radio
Věřím tomu, že se tady někdo najde, někdo, kdo měl stejný problém.
Jo, někdo takový už tu byl. Myslím, že jsem ho odkázal na Google :-)
radioman
Profil *
Ještě jde o to, že by jsme chtěli to audio streamovat z přehrávačů nebo gramofonů, tak jak to digitalizovat a pak posílat na internet?? Co si koupit nebo tak, předem díky.
Bubák
Profil
google jsem určitě zkoušel, jenže nevím přesně jaký výraz hledat,
vlastní internetové rádio

Někomu stačil mikrofon:
http://cb.penguin.cz/view.php?cisloclanku=2006012302
radioman
Profil *
Bubák
Někomu stačil mikrofon:
jo, to je mi jasné, že pak už se takhle dají připojit i přehrávače, jen na těch stránkách není návod
yellow
Profil
radioman:

Asi nejjednodušší způsob jak si vytvořit inet radio je podle mě tento:
- nainstalovat si winamp
- nainstalovat si plugin Shoutcast do winampu
- nastavit plugin (bitrate atd.)
A základ pro vytváření radia je nachystanej :-)
Todle zvládne microfon, gramec prostě cokoliv...

Pak je nutny pouštět to ven pro posluchače a to můžeš buď nastavit na nějakej radiostream server na netu a nebo, pokud máš pevnou IP a máš rychlý upload (tj. linka musí být rychlá tak, že vynásobíš bitratex počet poslouchajících posluchačů :-) ), tak si můžeš nainstalovat Shoutcast server a pouštět ven radio přímů z tvého PC.

Todle je dobrý tak pro začátek, nazkusmo... Samozřejmě, že jsou lepší řešení, ale asi je lepší zkusit něco jednoduchýho a pokud to člověk zvládne, tak pak přejít k něčemu lepšímu :-)
radioman
Profil *
yellow
super, děkuji moc
yellow
Profil
radioman:
Pak tu dej odkaz až budeš vysílat...

Jinak pokud někdo poslouchá taneční mjuzik tak ať si naladí jedno dobrý německý inetradio:

http://www.technobase.fm/
Starky
Profil *
Ahoj lidi, prosím Vás moc.Potřebuju si zaloit port přes svou veřejnou IP adresou, ale envím jak.Potřeboval bych si nastavit aspon 200 slotu a aby se dalo vysílat přes sam broadcaster :) Pokud by yl někdo tak hodnej a poradil mi :) moje icq je: 307-573-537 skype: starkystarky e-mail: mafia.michal@seznam.cz díky mocki
jakubroz
Profil
to neni nejlepší nápad. a 200 slotů? to by si musel mít hodně rychlej net. z vlastní zkušenosti, nejlepší je radiohosting.cz
Starky
Profil *
No jasný, ale takovým serverům se chcu vyhnout - nemám OSU a ani Intergram. Co se rychlostí netu týče tak v tom není problém ! Net mi udrží přes 10x 320kbps ! Pokud b jste byli tak hodni a vysvělil mi to někdo :) Díkky
jakubroz
Profil
si děláš srandu ne? ještě tu veřejně píšeš že si nezaplatil poplatky. já dřív taky vysílal, bez toho to nejde. oni si tě najdou a dneska je to hlídaný dost.
Bubák
Profil
Známý článek ohledně poplatků:
www.lupa.cz/clanky/internetove-radio-vs-osa-nerovny-boj/
Smajda
Profil
co takhle toto ? celkem bez starostí
Jan Rippl
Profil
Bubák

www.jamendo.com
www.ccmixter.org
http://www.creativecommons.org/audio/

Creative Commons vs. OSA :)
http://creativecommons.cz/

Jinak co se týče provozu rádia, existuje software pro streamovací server, jen vědět, jakou platformu radioman pouziva, a je po problému :)
Zostra
Profil *
Dneska je na všechno software, my spotavili internetové rádio na Plánovač Gselector od RCS a odbavujeme to software od 8bc, ten už ti vytvoří stream a je schopen přepodslat info o hrané skladbě a autorovi.
mrkněte na www.zostra.cz
Bubák
Profil
Zostra:
Dneska je na všechno software, my spotavili internetové rádio na Plánovač Gselector od RCS a odbavujeme to software od 8bc
Ani jeden asi nebude zdarma.

Mi to nehraje, co dělám špatně?
Můj prohlížeč: Opera/9.80 (X11; Linux i686; U; cs) Presto/2.2.15 Version/10.10, ale nejde to ani v ostatních (Firefox, Konqueror)
Rendi
Profil *
Ahoj návod na ipip.cz rádio mám zde na webu [url=http://pda-mania.hys.cz/viewpage.php?page_id=1][/url] jen mám dotaz jak vytvořit svuj stálí port port je to hlavní na ná ipip.rádio to tam boužel stálí port není po každé stránka vytvoří port jiný na který se potom dá přihlásit chtěl bych se jen zeptat neví někdo nějakej lepší server a nebo jak kompletně vytvořit nějakej svuj vlastní server na porty dík za odpověd
Rendi
Profil *
taky bych doporučil nějakejm lidem si stáhnout pluginu a přečíst si několik užitečných návodů také mužete psat u mě na webu hodně o media playeru vím docela dost zaleží jen na vás neberte to jako že vás stahuji k sobě na web ale kdo není hlopej poradí si sám ja taky nikde nehledal návody teda hledal a le nenašel sem nikde nic až teprve hodně sem toho našel u keli na webu kde byl kod media playeru na webu a tam sem toho našel dost a naučil se vše kolem media playeru dále doporučuji si stáhnout wmpfirefoxplugin tak se to píše a je to na rádio v prohlížeči kdby zvás nikdo nebyl línej tak by ste se to naučili i sami ovládat a i sami by ste si tehle skripty HTML sami tvořili tak jako já
radiokouda
Profil *
Rendi:
Mohu doporučit Beatzone.eu a poprosit o pevný port

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0