Autor Zpráva
TSD
Profil
Nevěděl jsem, kam s tím, tak zkusím nezařaditelné.

Jedná se o zamyšlení nad chováním eshopů.

Tvořím web, jehož součástí bude i jakýsi shopík. Ten bude ale opravdu pidi a určitě ho nechci nějak zdůrazňovat. Moje přestava je taková, že člověk se prostě bude pohybovat po jakési nabídce a jediné, co bude nasvědčovat tomu, že něco může i koupit, bude košík u položek. Jakmile na něj klikne, vytvořím session a v menu mu přibyde položka Váš nákup, kterou si pak bude moct otevřít, změnit počty, potvrdit atd.

A co mně jde:
Když se pohybuju po eshopech, tak mě ruší, když přidání každé položky znamená odskok do košíku. Funguje to tím způsobem tak často, až se tomu divím. Není problém zařídit, že to bude fungovat tak jak píšu výše. První přidání do košíku se u mě jako u klienta projeví POUZE tím, že mi někde v menu přibyde položka, přes kterou se dostane do košíku. Nepřipadalo by vám to tak pohodlnější, než každým kliknutím vlézt do košíku a případně ještě potvrzovat počet?
DoubleThink
Profil *
Nepřipadalo by vám to tak pohodlnější, než každým kliknutím vlézt do košíku a případně ještě potvrzovat počet?
Určitě. Ostatně proto se asi AJAX těší takové popularitě.
Medvídek
Profil
Bude fungovat tak, jak si to neprogramuješ :) Já tedy používám taktéž to, že po vložení sboží do košíku zůstaneš na stejné stránce, akorát přibude v košíku položka a cena.
souki
Profil
Medvídek
Jenže se o tom musí zákazník nějak dozvědět. A to je největší problém :)
Lexter
Profil
souki
No tak já jsem se jednou setkal s tím, že po kliku na Add to cart jsem sice zůstal na té samé stránce, ale košík se zbarvil do červena. To dostatečně upoutalo pozornost. Respektive zablikal červeně, po přechodu na další stránku nebo produkt se zase zbarvil do normálních barev a zase se to opakovalo při kliku na přidání do košíku. To se mi líbilo.
quinux
Profil
TSD
Medvídek
Jak psal souki. Klidně si to dělejte AJAXem, ale tak, aby o přidání zboží do košíku uživatel věděl. Už se tady objevilo několik shopů, které to měly řešeny tímto způsobem, ale jak člověk klik na "přidat do košíku", tak to vypadalo, jako by se nic nedělo, ale ve skutečnosti někde v rožku docházelo ke změně počtu ks v košíku.

Jinak vhodná varianta je po kliknutí na "přidat do košíku" nepřesměrovávat do košíku, ale na speciální stranu, kde bude jednak potvrzení o přidání do košíku, ale hlavně související nabídka. Ale u shopu jaký plánuješ TSD, to nemá moc smysl ;)
TSD
Profil
quinux
nepřesměrovávat do košíku, ale na speciální stranu, kde bude jednak potvrzení o přidání do košíku
Přesně to nechci :)

Lexter
jsem sice zůstal na té samé stránce, ale košík se zbarvil do červena
Přesně to chci :)
Prostě když košík nebude, tak ho přidat, když bude, tak s ním třeba zablikat (myslím že animovaný gifík by tohle uměl, třeba pětkrát bliknout a pak přestat). Když u něj zobrazím ještě počet položek, tak mám myslím všechny informace, které mě zajímají.

Jediná věc, která mi to komplikuje, je ten AJAX, který neumím, takže jak psal Medvídek, zůstat doslova na stejné stránce by bylo efektní, já jsem spíš předpokládal nové otevření stejné stránky s tím, že vy proběhlo nějaké php, které by zařídilo přidání nebo aktualizaci košíku.
Medvídek
Profil
Doporučuji ještě toto: http://www.dhtmlgoodies.com/scripts/fly-to-basket/fly-to-basket.html opravdu pěkné :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0