Autor Zpráva
aa007
Profil *
Zdravim .. mam domenu a k ty sem si udelal subdomenu ... vse kdysi davno jeste za dob ceskeho telecomu ... a ted najednou ta subdomena si dela s DNS zaznamama co chce ... hodinu mi A zaznam funguje jak ma, ale dalsi hodinu mi nslookup hlasi na ten samej zaznam ze neexistuje takova subdomena ... zacalo to zniceho nic. Snad se brzo dostanu do administrace a podivam se na nastaveni DNS zaznamau ... ale mate me to ze to chvili de a chvili ne bez jedinyho zasahu ... nesetkal se s tim uz nekdo?
Diky
armin
Profil
aa007: jedine co me napada, tak jsou nezesynchronizovane jednotlive name servery (na nich se vedou dns zaznamy a jsou vetsinou minimalne dva), to jest laicky receno - na jednom to mas spravne, na druhem to neexistuje vubec (treba vypadek prave pri pridavani tohoto dns zaznamu - ze se pridal pouze na 1 stroj). Reseni: smazat dns zaznam a zalozit na novo, melo by to pomoct. Pokud ne, je potreba reklamovat u provozovatele name serveru tuto skutecnost a at se provede hlubsi analyza dns zaznamu u tve domeny.
aa007
Profil *
taky me to napadlo ze primarni a sekundarni servery nejsou synchronizovane .. ale je mi divny ze jednou se to sesynchronizuje a podruhy ne... jedine ze by to diky vetsi zatezi slo nekdy prez neautoritativni cache-only server kde je nastaveny TTL na delsi dobu a ted zrovna presunuly nejak servery ... ale uz to trva 2 dny, coz si nemyslim, ze by nekdo udelal cache server s TTL vysim jak 1 den...
No snad mi brzo poslou prihlasovaci udaje k administraci domeny a pujde to vyresit tim znovunastavenim...
Diky :)
Davex
Profil
aa007
Jedná se opravdu o A záznam? Není to náhodou chybně definovaný CNAME alias do jiné zóny? Známému se to u Forpsi chovalo podobně.
aa007
Profil *
No nastavoval sem to uz davno (je to CNAME na webmail.active24.cz) ... od ty doby zmenili heslo na administraci...
Ale problem je v tom ze to prez rok fungovalo normalne a zlobit to zacalo az ted ...
Takze cekam az mi vydaj to novy heslo a muzu se na to konecne podivat..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0