Autor Zpráva
Ice
Profil
Vydržte číst až do konce. Nebudete litovat. A díky za komentář k variantám.

Ahoj, prvně sem dám historii komunikace se zákazníkem. Je to z pozice, natvrdo. Co si člověk myslí, tak i tomu odpovídá styl. (jako když se člověk baví s člověkem co zná). Řeší se jak vyřešit v eshopu zpoplatnění za dopravu.

Varianta a) klasika. Paušální částka za balík ať je cena jakákoliv do 5000Kč, nad zdarma doprava.
Varianta b) s tou dopravou to uděláme tak, že ji nezapočítáme do objednávky, žádný přibližný ceny se stanovovat nebudou - prostě se tam dá tabulka, ať zákazník přibližně ví, kolik bude platit
Varianta c) při procesu vytváření objednávky bude políčko, kde si zákazník naklikne předpokládanou hmotnost balíku,
odklikne to a systém mu vypočítá orientační cenu dopravy

Pozn. jména zákazníka jsou jiná a podstatný fakt. Zboží má různé váhy. Někde jsou jako jednotky litry. Ani majitel nezná přesně váhu všeho, tak ji nemůže zobrazit v eshopu. Tabulky jsou jak na poště za poslání, asi deset cifer podle váhy. Od 1kg po 50kg.

Máte nějaké argumenty co je ideální řešení, jak z pozice majitele, tak zákazníka. Díky za názory.

b
takže zase změna:
s tou dopravou to uděláme tak, že ji nezapočítáme do objednávky, žádný přibližný ceny se stanovovat nebudou - prostě se tam dá tabulka, ať zákazník přibližně ví, kolik bude platit
Zakaznik‎(19:20):
stejně jako tady: http://sportcarp.cz/obchod/default.aspx
Webmaster ‎(19:23):
projdi si ten proces objednavky a najdi si kolonku Postovne. Je tam uvedena.
Zakaznik‎(19:25):
já to jebu, ted na to nemám čas, mám moc překladů
prostě to musí být takhle
celkem je jedno, jak to kde mají
Webmaster ‎(19:27):
v poho, akorat je to nejvetsi nasyracka pro zakazniky. Tedy si chci neco objednat a neznam cenu, jen nejakou vycucanou z prstu. Dle nejakych tabulek kde je x cifer a nasledne minutu hledat tu moji. **** off jeste jednou prijit do takovyho obchodu.
Webmaster ‎(19:28):
proste to jsou klacky pod nohy.
Zakaznik‎(19:28):
Majitel prodává takto 7 let, nikdy nebyl problém
ty nejsi reprezentativní vzorek zákazníka
bez urážky
Webmaster ‎(19:29):
jenze neprodaval pres internet. To je ten problem. Kolikrat si neco kupoval v Eshopu? Ty? Majitel?

c
Zakaznik‎(19:37):
tak hele znova jsem volal s Majitelem a udeláme to ještě jinak
Zakaznik‎(19:38):
při procesu vytváření objednávky bude políčko, kde si zákazník naklikne předpokládanou hmotnost balíku
Zakaznik‎(19:39):
odklikne to a systém mu vypočítá orientační cenu dopravy
Webmaster ‎(19:39):
to nemyslis vazne?
Zakaznik‎(19:39):
výhoda je v tom, že nemusí nic hledat v tabulce a systém mu rovnou připočítá i tzv "doběrečný", který se odvíjí od ceny objednávky.
to myslím naprosto vážně
Webmaster ‎(19:40):
ok, kolikrat jsi si neco objednal pres internet? Ty Majitel?
Zakaznik‎(19:40):
Mirku mě je to v zásadě jedno jak je to jinde.. fakt
Zakaznik‎(19:41):
mám říct Majiteli ať ti zavolá a vysvětlí ti to sám? Dá ti tolik argumentů, že se z toho vystříkáš
Webmaster ‎(19:41):
ale mne ne. Tady jde o to, ze marek udela cokoliv co je realny. Tedy i tuto vec. Ale jestli to mysli vazne, tak je to poprve co toto slysim.
Webmaster ‎(19:42):
ze by zakaznik si sam navrhl vahu baliku.
Zakaznik‎(19:42):
něco jako tohle: http://www.ramon-hobby.com/index.php?a=skladacka&lg=2

to je systém který ti rychle vypočítá kolik tě bude stát pozadí na akvárium o rozměrech který si zadáš.. je to famózní
u nás toho bude ještě tolik novýho co si ještě nikdy neviděl, to buď v klidu
Webmaster ‎(19:44):
jo a zkousel jsi si zadavat ty rozmery?
Zakaznik‎(19:44):
jasný
Webmaster ‎(19:44):
a polozka Shipping se ti taky meni?
Zakaznik‎(19:44):
já mám vybraný pozadí do akvárka na tomhle webu.
Zakaznik‎(19:45):
nerzumím
Webmaster ‎(19:45):
Price: 315 Kč
Shipping: 150 Kč
cena je rozdilna, to je jasny. Min vice matrosu, ale cena za poslani je porad stejna
Zakaznik‎(19:46):
protože to je za hmotnost
a to je lehoučký plastový výlisek..
Webmaster ‎(19:46):
ale je to pausalni castka.
Zakaznik‎(19:47):
to jo, protože tyhle zásilky se liší uplně minimálně
Je to vymyšlený, dál není třeba se tím zdžovat
Webmaster ‎(19:47):
ok
Zakaznik‎(19:48):
fakt toho mám hodně...
takže cenníky české Pošty i PPL máš - u nás i na Slovensko
ronnie
Profil
Jediná možná je varianta a). Varianta b) by mohla být v rozporu se zákonem, protože zákazník nezná celkovou cenu objednávky. Varianta c) je naprostá kravina.
Ice
Profil
ronnie
teoreticky neni. Viz http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/hs.xsl/zakony_888.html

§ 44d
(1) U smluv uzavřených na dálku musí být spotřebiteli s dostatečným předstihem před uzavřením smlouvy poskytnuty informace požadované k uzavření smlouvy podle tohoto zákona a zároveň nejméně tyto další informace:

...
g) o celkové ceně služeb včetně všech poplatků a nákladů; nelze-li celkovou cenu určit předem, informace o způsobu výpočtu konečné ceny, (a ty budou dle tabulek, ty máme, tak jestli to někdo viděl, prostě jak poslat dopis. Klasický, A4...)
ronnie
Profil
Aha, no ale i tak ma varianta dvě výrazné mínus. Jednak bude muset někdo zbytečně vypočítávat cenu dopravy a pak kontaktovat zákazníka, což bere čas a peníze, a pak já bych určitě neuzavřel objednávku někde, kde bych neviděl plnou cenu ihned.

Napadá mě ještě další varianta, a to vytvořit cenové skupiny pro dopravu. Třeba tři, 0 - 2 kg, 2 - 10 kg a 10 a více kg. Majitel nezná přesnou váhu, ale nejspíš dokáže zařadit produkt do konkrétní váhové kategorie.
Ice
Profil
ronnie
vzhledem k tomu že je tam asi 600 položek a váha je od 0.001kg až po 25kg tak nereálné.
ronnie
Profil
Tak zvol první variantu.
Ice
Profil
Nikdo jiný nemá svůj názor?
nightfish
Profil
Vydržte číst až do konce. Nebudete litovat.
no... já lituji všechny, co si to až do konce přečetli
protože v té "konverzaci" se člověk stejně nic nového nedozvěděl

za jednu z nejdůležitějších vlastností e-shopu považuji zobrazení konečné ceny ještě před uzavřením objednávky - takže možnosti jsou dvě
1) fixní cena za poštovné (výší se inspirujte u konkurence)
2) doplnit ke všem položkám v prodejně hmotnost (což se vám nechce) a cenu poštovného vypočítávat "na míru"
Ice
Profil
nightfish
realita jaké má zákazník požadavky. Zejména třetí varianta aspiruje na nobelovku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0