Autor Zpráva
george
Dobrý den všem zasvěceným,

konec příprav mé webové prezentace na vydělávání za tvorbu webových stránek se v mém případě nezvratně blíží a jaksi nevím o co se mám opřít, jak si zajistit právní jistoty, kým být zastupován, kdyby mě někdo chtěl rozdupat. Prostoduše mám spoustu dotazů, jak a co udělat, abych mohl ve zjednodušené formě podnikat v brigádnickém věku 17 let jako student a nebyl přitom mimo právní řád.

Sice bych mohl jít prodávat zmrzlinu, ale to mi nestačí, neměl by někdo odkazy, informace, rady čím začít, abych mohl s jistým srdcem ukázat smlouvu o díle a tady mi to to podepište?

Děkuji za jakákoli sousta informací!
vydrus
Doporučuji ti začít "zarábat" s nějakou českou firmou (reklama24), sice Google je dobrej, protože si vše můžeš přizpůsobit a nastavit, ale dolar nezvratně klesá. Proto ti radím, aby ses u strejdy Adsensa neregistroval. Sám s ním taky skončím, ale ještě někde musím nahrabat zbývajících 44 $ :)

České firmy jsou taky dobrý proto, že platí v Kč a nemusíš si platit dolarovej účet v bance. Sice výdělek nestojí za *****, ale i tak se to dá :)

Edit: kde se tu vzala ta cenzura ?!
george
Jenom trochu upřesním své zaměření.

Nehodlám vydělávat s jedním webem, na němž bude reklama, ale grafickým návrhem, programováním, copywritingem a následnou prezentací popřípadě se zaučením zájemce o dílo, proto využití reklamních banerů na svůj web neplánují dát, to spíše bych použil AdWords pro vlastní reklamu, ale nejprve musím mít nějaký kapitál. :-)

Čili budu tvořit stránky a ne cpát reklamy na svoje weby ;-)
vydrus
Začátky jednoduchého (podnikání) vydělávání za web stránky
Reklamy jsou to, co potřebuješ, jsou naprosto bezpracné :)

Ale když chceš někomu něco dělat, proč to dáváš sem? my ti tam snad naženeme zájemce bo co? :-D
Měsíček
vydrusi dost, myslím, že jsi vůbec nepochopil o co tady georgovi šlo.
george
vydrus
Ale když chceš někomu něco dělat, proč to dáváš sem? my ti tam snad naženeme zájemce bo co? :-D

To nemyslím, potřebuji poradit kde mam získat informace o právním řádu a jak si zajistím to, že by na mě klient pak něco vymáhal s právníkem. Čistě zákonné jistoty, co mohu a co nemohu a jak smlouvu utvořit tak, aby byla právně platná i v mém věku.

Žádnou žádost o zakázku sem nedávám ;-)
DoubleThink
Profil *
Čili budu tvořit stránky a ne cpát reklamy na svoje weby
Správné rozhodnutí, na reklamě se už dnes zbohatnout prakticky nedá.

Mrkni se na web www.jakpodnikat.cz.
vertigo4
DoubleThink
na reklamě se už dnes zbohatnout prakticky nedá.
Tím bych si nebyl tak jistý... ale je pravda, že je potřeba přijít s něčím novým, originálním, což už může být prakticky problém ;-)
george
DoubleThink
Moc děkuji za dobrý odkaz, v celkovém důsledku jsem se dověděl o tom, že pokud pokud mi není 18+, nemohu teoreticky podnikat sám za sebe v oporu tvorby webových stránek a činností okolo toho spjatých.

Ohlédl jsem se tedy na jiný způsob a to jsou práce na dohodu, kde v celku efektivně bych mohl zapadnout, ale v současné době mi do podnikání nic ze zákona nepřeje, jelikož vše je vázáno na minimalistických 18 let, což na mě působí stupidně.

Rozhodl jsem se rok tedy přečkat jako nepodnikatelský subjekt (Jelikož nedosáhnu 1 miliónu obratu, což je podmínka), teď mi zbývá projít jenom ty hrůzně vypadající zákony, abych někde nezakopl o pařez těch českých §. :-)
vertigo4
george
vše je vázáno na minimalistických 18 let, což na mě působí stupidně
Ty si myslíš (zřejmě tedy ano) že by bylo lepší, kdyby mohli lidé podnikat ještě před 18 rokem? Jak můžeš podnikat, když ti nejsi plnoletý? Za tebe zodpovídají tvojí zákonní zástupci (nejspíš tedy rodiče) a ti by měli za tvoje "podnikání" zodpovědnost. Možná, že jsi schopný normálně podnikat, ale zkus si představit možnost, že někteří tvojí spoluvrstevníci by začali podnikat. Ve většině případů by to byla katastrofa...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0