« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Lexter
Profil
Railbot
Kdo mluvil o gimpu? Kdo mluvil o freewarových editorech? Trochu soudnosti prosím. Já tvrdím, že k tomu aby jsi mohl dělat grafika na profesionální úrovni není zapotřebí photoshop, illustrator. To, že méně známé ediotory mají oslabenou pozici kvůli ******** uživatelů není jejich vinou.
Railbot
Profil
Lexter
Ale ta oslabená pozice není kvůli užvatelům. Je absurdní něco svádět na uživatele. Dobrý software si vždy najde své místo na trhu. Prostě je to tím, že jiné editory toho neumí zdaleka tolik jako ona hvězdná dvojka. A pokud někdo používá PS a já mu začnu cpát soubory z nějakého noname editoru tak mě pošle někam.
Lexter
Profil
Railbot
Však se taky nacházejí a oslabené jsou kvůli uživatelům.

Příklad: Hele neznáš nějakej editor, ve kterým bych si mohl upravit fotky z táboru? - Jedině photoshop voe! - Aha a kde ho stáhnu? - Tady máš rapida voe! -

Příklad2: Hele neznáš nějakej editor, ve kterým bych se mohl učit grafiku? - Jedině photoshop voe! - Aha a kde ho stáhnu? - Tady máš rapida voe! -

Prakticky každej začínající grafik začíná na Photoshopu a už se mu nechce nijak jinak zvykat. Neříkám, že ty další editory dosahují jeho kvalit, ale spousta grafiků a tím myslím opravdová spousta nevyužije jeho schopnosti z více než dvou třetin. Všude a ze všech stran každej slyší: Jedině Photoshop. Jaký má pak člověk výběr?
lamka2
Profil *
Joker
Navíc, k čemu peníze?
Presne tak staci dobra baba a ides :P
srigi
Profil
No aj v Gimpe sa da robit pekna grafika.
Joker
Profil
lamka2
Navíc, k čemu peníze?
Presne tak staci dobra baba a ides :P

Pozor, pointa byla něco úplně jiného. Veškerá hodnota peněz spočívá v tom, co si za ně lze koupit.
Drtivá většina lidí nepracuje proto, aby získali peníze, ale proto, aby ty peníze potom utratili za věci, které zlepší jejich život.
Jenže třetinu toho života tvoří pracovní doba, takže dělat z donucení práci, která mě nebaví, tu snahu vylepšit si život dost sabotuje.
Afrod
Profil
Ale zase pozor jen taková odpověď mimo mísu. Když nebudeš mít v týhle době peníze tak ani nějakou kočičku. Ty nej kočičky chtěj prachy a čim je ta slečna hezčí tim horší.

Jinak co se týče toho vydělávání tak bych ti doporučil flash. Zaměř se na nej protože ten je slušně placenej. A nebo zkoušej víc věcí ale rozhodně nedělej webstudio, protože těch už je že neni lehký se prosadit. Nechá se vydělávat i jinak než počítačema. A řek bych že to chce dělat pomalu každej protože to je pohodlný. Sedíš si doma nebo v kanclu a když seš dost dobrej tak máš i peníze. Teď se většinou prosazujou do firem nejlepší z nejlepších
Railbot
Profil
Teď se většinou prosazujou do firem nejlepší z nejlepších
To skoro zní jako by byl lidí v IT přebytek, ale opak je pravdou. Vybírá se leckdo, na různých pozicích je lidí málo a nejsou. Ani dobří. natož nějací hodně dobří.
Zdeněk Košťál
Profil
Afrod
Teď se většinou prosazujou do firem nejlepší z nejlepších
Jak v jaké firmě. Spolupracuji s několika firmami a tak mám možnost to vidět - v některých jsou programátoři opravdu profesionálové, jinde jsou to neschopní patlalové, díky kterým nemají projekty šanci na úspěch. Hodně záleží na firmě, nedá se to globalizovat.

Railbot
Souhlasím - snažíme se už dlouho najít PHP programátora, který programování opravdu rozumí a je schopen udělat rychle a kvalitně projekt a nikoho nemůžeme najít. Problém je, že spousta lidí u nás o tom něco přečetla a považuje se za programátory, kodéry či designéry, ale opak je pravdou.

Hodně lidí má stejný problém jako autor tohoto vlákna - myslí si, že pomocí počítačů si vydělají rychle a hodně. Potom tu máme tolik studií...
Joker
Profil
Afrod
Ty nej kočičky chtěj prachy a čim je ta slečna hezčí tim horší.
Ehm, to snad záleží na vkusu, ne? Existují i lidé, pro které "dobrá baba" neznamená automaticky "ÚBB-barbínka" ;-)

Teď se většinou prosazujou do firem nejlepší z nejlepších
Viz Railbot, to zní jako kdyby firmy měly na na každém prstu deset zájemců o práci v IT.
V IT je lidí dlouhodobě nedostatek, takže "nejlepší z nejlepších" možná vybírají firmy typu Google, ostatní prostě vezmou to, co je.
Možná v některých regionech je to jinak, ale tady v Praze člověk s VŠ IT vzděláním, který alespoň "mírně podprůměrně" rozumí nějakému IT oboru, prostě vždycky nějaké místo sežene.
Railbot
Profil
...ale tady v Praze člověk s VŠ IT vzděláním...
Já bych upřesnil, že ani ta VŠ není potřeba.
lamka2
Profil *
Já bych upřesnil, že ani ta VŠ není potřeba.
Nije ? Chcem sa opytat kto tu aky ma plat a nema VŠ
Matty
Profil
lamka2
Sice ne tady, ale poměrně vysoký plat má pan Lukačovič, který VŠ nedodělal :-).
Měsíček
Profil
lamka2

Třeba na builder.cz vystupuje pan Valerian, který má plat přes 70 000,- a údajně vysokou školu nedělal.
Timy
Profil
lamka2
Záleží na tom, co chceš zrovna dělat. Jestli kódování HTML+CSS, tak na to pomalu ani výška není. Jestli chceš programovat, tak opět záleží na tom co. Začínám mít takový pocit, že na webové programování opravdu není VŠ nutná, protože webové programování (redakční systém, eshop) není ani tak o algoritmech, ale o trpělivém kontrolování uživatelských vstupů a „pár“ selectů z databáze. Tedy když se člověk naučí dobře databáze, tak má IMHO tu horší část za sebou. Ale nedokážu si dost dobře představit, že člověk se SŠ znalostmi a po přečtení dvou knížek „Programujeme v C++“ programuje třeba nějakou hru, kde je třeba znát plno matematických a fyzikálních nesmyslů.
vertigo4
Profil
Timy
Jestli kódování HTML+CSS, tak na to pomalu ani výška není
A rychle ano? ;-)
Existuje vůbec alespoň jako předmět v rámci nějakého oboru (X)HTML, CSS? Mám pocit, že základy HTML a CSS se trochu berou jedině na Multimediálním designu...
Railbot
Profil
lamka2
Plat ti samozřejmě nikdo neřekne, ale dejme tomu, že i bez VŠ se můžeš s přehledem pohybovat nad 40.000 měsíčně (hrubého zajisté).
Timy
Profil
vertigo4
„Existuje vůbec alespoň jako předmět v rámci nějakého oboru (X)HTML, CSS?“
Samozřejmě, u nás se to nazývá „Tvorba webových stránek“. Nejsem si ale jistý, jestli je ten předmět i na naší informatické fakultě. Vím, že je na chemické (?) a stojí to za prd. („Udělejte nějakou HTML stránku, nasypte tam nějaké CSS a stáhněte z internetu nějaký Javascript, smíchejte to dohromady a máte zápočet.“)

Nevím o tom, že bychom měli nějaký předmět, kde by se HTML a CSS bralo nějak pořádněji.
Railbot
Profil
vertigo4
Mám za sebou soukromou střední a tam v rámci IT byl jeden rok v jednom předmětu věnovaný i HTML a CSS (nejen základy), tam to se mnou začalo. Takže si myslím, že se to bude vyučovat i ve spoustě jiných škol.
Joker
Profil
Railbot
Já bych upřesnil, že ani ta VŠ není potřeba.
Souhlas, potřeba není, já to chtěl jen trochu omezit, aby to zas nevyznělo, že firma vezme úplně kohokoliv, kdo se přijde přihlásit na IT místo. Přece jen s VŠ vzděláním zaměřeným na IT je menší pravděpodobnost, že ten člověk bude v tom oboru úplně mimo.
Přičemž samozřejmě i s titulem to pořád může být blb, co tomu absolutně nerozumí, ale je to o něco méně pravděpodobné ;-).

Matty
Sice ne tady, ale poměrně vysoký plat má pan Lukačovič, který VŠ nedodělal :-).
Pan Gates taky VŠ nedodělal a na finance si myslím nestěžuje... nicméně řekl bych, že tihle dva VŠ nedodělali spíš z toho důvodu, že už v té době měli své firmy a na školu se vykašlali, protože to nestíhali.
Railbot
Profil
Zkrátka když má člověk vlastní nápady, elán ap řeje mu štěstí, tu školu vůbec nepotřebuje, protože i bez ní se postaví na vlastní nohy. Což dnes už dost dobř nejde jako před lety, když tito pánové začínali a internet byl v plenkách.
souki
Profil
Za sebe ale musím říct, že VŠ není nějaká překážka v podnikání. Jsem tam 1-2x do týdne a tím pro mě škola končí. Navíc se tam ale také dají sehnat parádní zaměstnanci :)
Lexter
Profil
Railbot
Tak tak, pracuju jako matlal ač jediné mé grafické vzdělání pochází z let, kdy jsem na toaletní papír kreslil hlavonožce (2 roky).

Jak řekl Rail. Ono to jde a ani zas nezáleží na vzdělání. Viz já zdravotní sestra. Většinu zaměstnavatelů zajímá, jestli umíš a pokud UMÍŠ, pak je to ten nejlepší předpoklad.
jakubroz
Profil
Railbot
Psal si že máš soukromé střední vzdělání. Co to bylo za školu?
Railbot
Profil
jakubroz
Tato.
lamka2
Profil *
lamka2
u nas sa to berie cely rok HTML a CSS
Timy
Profil
lamka2
„u nas sa to berie cely rok HTML a CSS“
A kde u nás?
lamka2
Profil *
Timy
GMH Trstená
liskX
Profil *
Mám dotaz na ten flash. Vždyť to je přece taky grafika ne? Tak když člověk nemá talent na grafiku tak nemuže dělat ani flash ne?
lamka2
Profil *
liskX
moze aj tam sa programuje \
napr. robis vo firme su tam dvaja graficy a ty
oni spravia podklad na hru rozne obrazky a tak , sef ti povie co to ma robit a ty to napogramujes
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0